Nerk į knygas!

Pasauliniai bestseleriai – kokybiškai vasarai: šių istorijų ilgai nepamiršite

Vasaros atostogoms ieškote lengvai skaitomo, tačiau nepamirštamo romano? Jei žavitės istorijomis, kurios sukrečia ir suvirpina širdį, o, užvertus paskutinį knygos puslapį, lydi dar kurį laiką, skaitytojų visame pasaulyje liaupsinami, ne vieną apdovanojimą pelnę romanai, kuriuos skaitysite neįsitempę, tačiau sunkiai atsitrauksite – kaip tik jums. Pasirinkus pasaulinį bestselerį, skaitymo nauda ir malonumas garantuoti.

„Gražus pasauli, kurgi tu“

Romano „Gražus pasauli, kurgi tu“ ištikimiausi S. Rooney skaitytojai laukė ištisus mėnesius. „Didžiulis laimėjimas. Tai – kūrinys, kuriame dialogas niekada neišsikvepia, o žodžiai deginte degina eilutes savo intensyvumu“, – naująjį romaną gyrė britų nacionalinis dienraštis „The Guardian“. S. Rooney – viena garsiausių tūkstantmečio (angl. „Millennials“) kartos rašytojų, siekianti transformuoti klasikinius romanus ir rašyti apie Y kartos aktualijas. Romane „Gražus pasauli, kurgi tu“ rašoma apie dabartį, šiuolaikinio pasaulio grožį – jį su malonumu perskaitys norintieji atrasti tą S. Rooney minimą gražųjį pasaulį. Gerbėjai S. Rooney knygose dažnai bando įžvelgti pačios rašytojos gyvenimą, tačiau ji neigia rašanti autobiografijas. Sykiu tvirtina gebanti rašyti tik apie tai, ką gerai supranta ir pažįsta: pirmąją savo knygą „Pokalbiai su draugais“ (angl. Conversations with Friends) ji parašė studijuodama, o pagrindinės knygos herojės mokėsi tame pačiame universitete kaip ji. Atsakymo į klausimą, ką reiškia būti jaunu ir įsimylėjusiu, Airijos rašytoja S. Rooney ieškojo ir 2018-aisiais išleistame antrajame romane „Normalūs žmonės“, kuris buvo pristatytas Lietuvos skaitytojams. Remiantis juo, 2020-aisiais buvo sukurtas televizijos serialas, kuriam scenarijų parašė pati autorė, ir kuris sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Ši, trečioji knyga, taip pat turi ne vieną panašumą su autorės gyvenimu, pradedant personažų amžiumi ir baigiant tuo, kad viena iš herojų – didelės sėkmės sulaukusi romanų autorė. Taigi nenuostabu, kad skaitant S. Rooney knygas neįmanoma nesižavėti jos taiklumu atskleidžiant personažų būsenas ir santykius. Į nedidelį pajūrio miestelį ką tik atsikrausčiusi rašytoja Alisa čia sutinka Feliksą, dirbantį sandėlyje, o Dubline gyvenanti jos geriausia draugė Eilina po nutrūkusių santykių vėl ima flirtuoti su vaikystės draugu Saimonu – taip prasideda romanas „Gražus pasauli, kurgi tu“. Alisa, Feliksas, Eilina ir Saimonas dar jauni, bet gyvenimas lipa jiems ant kulnų. Jie trokšta vienas kito, nuvilia vienas kitą, būna drauge, išsiskiria. Jie užsiima seksu, nerimauja dėl sekso, jaudinasi dėl savo draugystės ir pasaulio, kuriame gyvena. Ar jiems pavyks patikėti, kad pasaulis gražus? „Geriausias Sally Rooney kūrinys. Jo puslapiuose slypi jaudinantis atvirumas, nuoširdumas ir tylus genialumas“, – romanui liaupsių negailėjo prestižinis D. Britanijos dienraštis „Financial Times“.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Portofino viešbutis“

Puikus romanas vasarai: prabangi aplinka, dramos, intrigos, sunkumai, užsimezganti meilė ir šiek tiek istorinio konteksto. Panašiai kaip ir seriale, kurį rodo nacionalinis transliuotojas. Svaiginanti drama apie britų šeimą, audringą trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Italijos Rivjeroje atidariusią nuosavą viešbutį, tikrai patiks besidomintiems istorija ir tokių serialų kaip „Dauntono abatija“ ar „Karūna“ gerbėjams. Bela Einsvort visada svajojo apie gyvenimą Italijoje, o turėti viešbutį buvo, jos nuomone, pati geriausia mintis. Jos sūnus atsigaus po sukrėtimų, patirtų kare, o dukra su anūke, galbūt, pagaliau pradės šypsotis. Vos tik atidarius viešbutį, Belą užgriūva rūpesčiai: trūksta darbuotojų ir apyvartinių lėšų, aukštuomenės svečiai itin reiklūs. Moteris dar nežino, kad už jos nugaros niekšelis sutuoktinis rezga klastą. Vos per kelias 1926-ųjų savaites ji suvoks, kaip toli jis gali nueiti, saugodamas savo turtus ir padėtį visuomenėje. „Istorinis J. P. O‘Connellio romanas kupinas dramos, romantikos ir intrigų labai patiks ir „Dauntono abatijos“ gerbėjams. Čia jie ras būrį spalvingų veikėjų ir sumaniai nagrinėjamus to meto žmonių įsitikinimus“, – skelbė žurnalas „Library Journal“. J. P. O‘Connellis dirbo žurnalistu ir tokių garsių laikraščių bei žurnalų kaip „Time Out“, „Guardian“, „Times“ ir „Daily Telegraph“ redaktoriumi. Jis yra parašęs keletą knygų, gyvena Londone.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Chemijos pamokos“

Kartais tam, kad sugriūtų šabloniški pasaulio mitai ir iš naujo patikėtum savimi, užtenka laiku ir vietoje atsiversti gerą knygą. „Chemijos pamokos“ yra tyro oro gūsis – šmaikštus, įkvepiantis, gaiviai viltingas romanas su išskirtiniais veikėjais. Knyga teikia nepaprastą malonumą: ironiška, šilta ir traukianti skaityti“, – taip debiutinį, daugybės pagyrų visame pasaulyje sulaukusį, B. Garmus romaną pristatė knygos The Most Fun We Ever Had autorė Claire Lombardo. Iš tiesų, skaitant jį vieną minutę juokiesi, o kitą jau esi pasiruošęs kovoti. Romano herojė – chemikė Elizabetė Zot – nėra eilinė moteris. Iš tiesų, ji pirmoji pasakė, kad nėra tokio dalyko kaip paprasta eilinė moteris, o tai patiko ne visiems. Visgi septintojo dešimtmečio pradžioje Elizabetės vyriška kolegų komanda Hastingso tyrimų institute lygybę supranta labai nemoksliškai. Išskyrus vieną – Kalviną Evansą. Vienišas, protingas mokslininkas, nominuotas Nobelio premijai, įsimyli jos protą, o tuomet įsiplieskia ir kūnų aistra. Tikroji chemija. Bet gyvenimas, kaip ir mokslas, yra nenuspėjamas. Todėl po kelerių metų Elizabetė Zot tampa ne tik vieniša motina, bet, nors ir nenoromis, populiariausios televizijos laidos „Vakarienė šeštą“ žvaigžde. Neįprastas Elizabetės valgių ruošimo būdas (sumaišykite šaukštelį acto rūgšties su žiupsneliu natrio chlorido) sukelia revoliuciją. Bet ne visi patenkinti jos augančiu populiarumu. Pasirodo, Elizabetė Zot ne tik moko moteris ruošti valgius. Ji drąsina jas pakeisti esamą padėtį. Rašytoja Pandora Sykes taip pat negailėjo komplimentų: „Laikui nepavaldi knyga, parašyta su audringa elegancija, juodu humoru ir maloniais siužeto vingiais. Elizabetė Zot yra legendinė veikėja: feministė, kuri nesileidžia sutraiškoma, motina, tikinti, kad jos vaikas – asmenybė, kurią reikia puoselėti, o ne formuoti. Susipažinę su ja į pasaulį pradėsite žiūrėti kitaip.“ B. Garmus sukūrė neužmirštamą pagrindinę veikėją, bet visi kiti veikėjai, įskaitant ir šunį, taip pat nuostabūs. Beje, pati rašytoja turi šunį išskirtiniu vardu – 99. Apie romaną „Chemijos pamokos“ paklausta jo autorė pabrėžė, jog kūrinyje norėjo patyrinėti seną problemą – iškilūs protai ilgai buvo atskirti nuo mokslo dėl sisteminio seksizmo, rasizmo ir kultūrinių barjerų. Mokslas yra sritis, į kurią neleisti mažumų – moterų, spalvotųjų, visų lyčių žmonių – ne tik nepriimtina, bet ir iškrypėliška, nes mokslas tose grupėse neturi jokių intelekto ribų. Nors pati nėra mokslininkė, kadaise Bonnie Garmus dirbo mokslinėje leidykloje. Ją visada žavėjo moksliniai metodai, nes jiems reikia įrodymų, o ne šiaip teiginių ar pasakojimų. Rašydama šį debiutinį romaną, autorė pati skaitė chemijos vadovėlį.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Amžinojo miesto baladė“

Talentingas bestselerių autorius meistriškai audžia pasakojimą apie neramumų purtomoje Romoje susitikusių dviejų jaunuolių – Pietro ir Martos meilę ir jų kovą dėl Italijos ateities. Knyga nuo pirmųjų puslapių prikausto dėmesį ir įtraukia į nuotykių kupiną pasaulį. Luca di Fulvio – italų kilmės autorius, didžiausios sėkmės sulaukęs Vokietijoje. Luca di Fulvio – buvęs teatro aktorius, išgarsėjęs niūriais trileriais ir istoriniais romanais, kuriuose itin svarbi emigracijos tema, o veikėjai – žmonės, kovojantys už svajones ir geresnį gyvenimą. Lietuvoje išleisti jo romanai „Laisvės dukros“ ir „Žmogus, kuris dovanojo svajones“. Naujajame romane „Amžinojo miesto baladė“ tradiciškai dominuoja istorinė tema – audringi Italijos valstybės suvienijimo istorijos verpetai. „Jausmingas ir stiprus romanas apie ypatingą Italijos istorijos etapą ir tris žmones, tapusius to meto liudininkais, apie šių veikėjų pastangas įsitvirtinti pavojingame pasaulyje, kovą dėl teisės mylėti ir gyventi“, – romaną „Amžinojo miesto baladė“ įvertino „Buch-Magazin“ komanda. 1870 metai. Italija. Roma. Amžinasis miestas ir trys žmonės, mėginantys rasti jame savo vietą. Našlaitis Pietras svajoja pakeisti pasaulį su fotoaparatu rankose, jo įmotė – grafienė Silvija – trokšta būti laisva ir nepriklausoma, o su cirku po šalį keliaujanti paauglė Marta nori mylėti ir būti mylima. Skirtingi keliai juos atveda į Romą – didingą ir užburiantį, kartu pavojingą miestą, kurio gatvėse siaučia nusikaltėliai ir liepsnoja kovos dėl Italijos suvienijimo laužai. Roma atvykėliams siunčia vieną išbandymą po kito, skaudūs likimo smūgiai į šipulius daužo svajones. Atsidūrę lemtingų įvykių epicentre Pietras, Silvija ir Marta rizikuoja gyvybe, bet ir mirtino pavojaus akivaizdoje neišsižada svajonės kurti naują pasaulį, saugų visiems ir kiekvienam iš jų. Nauja pradžia, meilės galia ir saugaus gyvenimo siekis – šios romane gvildenamos temos tikrai patiks dramų ir istorinių romanų gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Švytėjimas“

Amerikiečių rašytojas ir scenaristas S. Kingas romaną „Švytėjimas“ parašė įkvėptas apsilankymo paranormaliais reiškiniais garsėjančiame viešbutyje Kolorado valstijoje, o pagrindinio veikėjo Dž. Torenso charakterį sukūrė remdamasis asmenine patirtimi ir išgyvenimais mėgindamas išsivaduoti iš alkoholizmo liūno. Pirmąsyk siaubo romanas išleistas dar 1977-aisiais. Tik ką išleistas naujasis, bene populiauriausio S. Kingo siaubo romano, tituluojamo tikru šiuolaikinio siaubo žanro lobyno perlu, vertimas. „Šis kraują stingdantis kūrinys pripildo širdis baimės ir palieka neišdildomą pėdsaką žmonių sielose“, – apie „Švytėjimą“ buvo rašoma laikraštyje „Nashville Banner“. Penkiametis Džeko ir Vendės Torensų sūnus Denis neįprastas vaikas. Jautrus berniukas turi švytėjimo dovaną – gali skaityti kitų žmonių mintis, numatyti ateitį ir regėti praeities įvykius. Tą dieną, kai Džekas Torensas priėmė pasiūlymą prižiūrėti žiemos sezonui uždarytą „Panoramos“ viešbutį Kolorado kalnuose, Denį aplankė bauginanti vizija, įspėjanti apie šeimai gresiančią nelaimę. Denis nesiryžta apie ją užsiminti tėčiui, net jei papasakotų, vargu, ar jam pavyktų įtikinti Džeką atsisakyti šio darbo. Kadaise perspektyviu rašytoju ir kylančia literatūros žvaigžde vadintas vyras pastaruosius kelerius metus grūmėsi su priklausomybe nuo svaigalų, o prieš pusmetį prarado dėstytojo vietą privačioje mokykloje. Galimybė su šeima praleisti žiemą atokiame viešbutyje ne tik išspręstų finansinius rūpesčius, bet ir leistų atsidėti kūrybiniam rašymui. Deja, „Panorama“ – ne pati tinkamiausia vieta su vidiniais demonais kovojančiam žmogui. Užpustytame ir nuo pasaulio atkirstame prabangiame viešbutyje dedasi keisti dalykai, šmėžuoja kruvinų praeities įvykių šešėliai, o už daugybės kambarių durų tūno bauginantys vaiduokliai. Džeko sąmonę pamažu užvaldo paslaptingas balsas, įkyriai raginantis nubausti nepaklusnią žmoną ir atiduoti jam neklaužadą berniūkštį, kurio švytėjimas išgąsdino net monstrus. „Nepakartojamas siaubo istorijų meistro šedevras“, – romaną „Švytėjimas“ gyrė amerikiečių dienraštis „Los Angeles Times“. Įtampos ir siaubo literatūros karaliumi tituluojamas amerikietis S. Kingas (g. 1947 m.) skaitytojams dovanojo daugiau nei pusšimtį tarptautinių bestselerių, išleistų įspūdingu – 350 milijonų knygų – tiražu. Pagal šį romaną 1980 metais režisierius Stanley Kubrickas sukūrė filmą „Švytėjimas“, kuriame vieną geriausių savo vaidmenų atliko legendinis Jackas Nicholsonas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“

„Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ - meistriškai parašyta knyga, kurioje dera kokybiška pramoga ir tiesiog gera literatūra. Neatskleisto nusikaltimo paslaptys, slapta uždraustos meilės istorija ir 31 patarimas, kaip parašyti gerą romaną. Šį šveicarų autoriaus Žoelio Dikerio romaną, tapusį literatūros sensacija, galima skaityti keliais lygmenimis: kaip puikų detektyvą, sudėtingų santykių istoriją ir kaip pasakojimą apie tai, ką reiškia būti rašytoju, bei kur slypi riba tarp tikrovės ir išgalvotų dalykų. Beje, Ž. Dikeris romaną „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ parašė būdamas 27-erių. Autorius - baigęs teisės studijas, įkvėpimo sėmėsi Vladimiro Nabokovo kūryboje ir seriale „Tvin Pyksas“ (angl. „Twin Peaks“). Jaunas ir perspektyvus Amerikos rašytojas Markusas Goldmanas niekaip neįstengia parašyti knygos, kurią jau po kelių mėnesių turi įteikti leidėjui. Jis tikisi, kad išbristi iš krizės padės labiau patyręs bičiulis – garsus rašytojas Haris Kvebertas, dabar gyvenantis ramiame Auroros miestelyje. Tačiau netikėtai vyrą pasiekia žinia, kad pagalbos reikia pačiam Hariui – jo sode atrastas sudūlėjęs jaunos merginos kūnas. Tai – Nola Kelergan, prieš trisdešimt metų dingusi keistomis aplinkybėmis. Visi įkalčiai – prieš Harį, bet Markusas Goldmanas netiki jo kaltumu. Jis ryžtasi pats vykti į Auroros miestelį – išsiaiškinti visą tiesą apie Hario Kveberto bylą ir, galbūt, pagaliau parašyti knygą. Kad sužinotų tiesą ir parašytų knygą, Markusui Goldmanui teks rasti atsakymą į mažiausiai tris klausimus: Kas nužudė Nolą Kelergan? Kas iš tikrųjų įvyko Auroroje prieš trisdešimt metų? Ir ką reikia daryti, kad parašytum bestselerį? Pamažu ima vertis vis didesnės paslaptys ir įvyks dar ne vienas dramatiškas netikėtumas, iki tiesa išaiškės.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Violeta“

Violeta - kaip visos I. Aljendės moterys - tikra gaivališka gamtos jėga, griebianti ir nepaleidžianti tol, kol bus atskleistas visas jos nepaprastas gyvenimas. Intymus pasakojimas sukuria ypatingą atmosferą - lyg klausytumeisi išmintingos, patyrusios draugės, nugyvenusios mažiausiai penkis gyvenimus - ir visus iki galo. Izabelė Aljendė - rašytoja iš Čilės, gyvenanti JAV, pažįstama iš tokių kūrinių kaip „Dvasių namai“, „Fortūnos duktė“ ir kt. Kaip pasakojo pati I. Aljendė, rašytoja tapti panoro perskaičiusi García Márquezo romaną „Šimtas metų vienatvės“. Violeta - pirmoji mergaitė penkis berniukus auginančioje šeimoje, į pasaulį atėjusi vieną audringą 1920-ųjų dieną. Nuo pat pradžių jos gyvenimas paženklintas neeilinių įvykių: vos mergaitei gimus Čilės krantus pasiekia ispaniškasis gripas. Dėl įžvalgaus ir autoritetingo tėvo pastangų Violetos šeima išgyvena šią krizę nenukentėjusi, bet netrukus, užklupta Didžiosios depresijos, turtinga šeima netenka visko. Susirinkę būtiniausius daiktus jie palieka sostinę ir išvyksta ieškoti naujos pradžios gražioje, laukinėje, bet atokioje šalies dalyje, kur Violeta sulaukia pilnametystės ir... pirmųjų gerbėjų. Savo istoriją Violeta pasakoja rašydama laišką tam, kurį myli labiau už viską, ir nepraleisdama nieko - gniuždančios širdgėlos, aistringų romanų, skurdo, turto, skaudžių netekčių ir didžiulio džiaugsmo. Jos gyvenimo tėkmė paliesta kai kurių svarbiausių istorijos įvykių: kovos už moterų teises, nuožmiausių istorijos diktatorių iškilimo bei žlugimo ir galiausiai - dviejų pandemijų. Pasakodama šią istoriją lūpomis moters, kurios aistra, ryžtas ir humoro jausmas padeda nepalūžti susidūrus su didžiausiais sukrėtimais, I. Aljendė dovanoja įkvepiantį ir daug emocijų sukeliantį romaną. „Isabel Allende ir vėl pavyksta istorinę plotmę paversti asmenine“, - romaną gyrė „Publisher‘s Weekly“. Moteris, išgyvenusi šimtą metų: gimusi ispaniškojo gripo, o mirusi koronaviruso pandemijos metu, savo akimis mačiusi beveik visą XX amžių, išgyvenusi daugybę įsimintinų įvykių, dažnai paženklintų smurtu. Tokia moteris galėjo būti pačios autorės mama, gyvenusi tuo pačiu metu, ir skatinusi ją parašyti šį romaną, nors ir nebuvo Violeta, nebuvo tokia nepriklausoma, kokia buvo ši romano herojė. Ši knyga patiks knygų apie stiprias ir nepasiduodančias moteris gerbėjams, ieškantiems įkvėpimo sudėtingiausiomis gyvenimo situacijomis.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Turiu tave išduoti“

Meistriškai sukurtame naujame istoriniame trileryje „Turiu tave išduoti“ pasakojama apie rumunų tautos, tirono nugramzdintos į tylą ir neviltį, bet vis vien tikinčios žmogaus dvasios didybe, kančią ir solidarumo svarbą. Ši knyga itin aktuali dabar, karo Ukrainoje kontekte. Romane aprašomi įvykiai Rumunijoje primins tą patį laikmetį Lietuvoje: Baltijos kelią ir tautos kovą už nepriklausomybę. Lietuvių kilmės bestselerių autorė Rūta Šepetys išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų“. Knyga apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais tapo pasauliniu bestseleriu ir buvo įtraukta į mokykloms rekomenduotinos literatūros sąrašą, taip pat virto kino filmu. Rumunija, 1989 metai. Europoje vienas po kito žlunga komunistiniai režimai. Septyniolikmetis Kristianas Floresku svajoja tapti poetu ir filosofu. Tačiau rumunai neturi teisės svajoti - juos riboja taisyklės ir jėga. Siautėjant maniakiškai Nikolajės Čaušesku diktatūrai, kai šalyje valdo melas, smurtas ir baimė, Kristianą pradeda šantažuoti saugumo struktūros, kad jis taptų jų šnipu. Jam telieka dvi galimybės: išduoti visus, ką myli, arba pasinaudoti informatoriaus padėtimi ir kenkti baisiausiam Rytų Europos režimui. Kristianas rizikuoja viskuo, kad atskleistų tiesą apie režimą, suteiktų žmonėms galimybę kalbėti ir papasakotų pasauliui apie tai, kas vyksta Rumunijoje. Jis, atėjus laikui, pasiryžęs kovoti už permainas. Tačiau už geresnę ateitį reikia mokėti sudaužytomis širdimis ir prarastomis gyvybėmis. Rašydama šią knygą autorė daug laiko praleido Rumunijos archyvuose, kalbėjosi su gyvais liudininkais, knygos pabaigoje pateikiama daugybė nuotraukų, kurios supažindina su aprašomais įvykiais ir tuomete kasdienybe.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB "Lrytas".