Nerk į knygas!

Literatūros premijomis apdovanotos knygos: tai, kas sužavėjo pasaulį

Teigiama, jog rimta ir vertinga literatūra keičia žmones. Galbūt atostogos – geriausias metas pabandyti ir įvertinti knygas apdovanotas literatūrinėmis premijomis? Tai – kūriniai, kurių autorius gyrė ir pripažino visas pasaulis: juose – likimo išbandymai, fantastika, realaus gyvenimo atspindžiai ir, žinoma, meilė, mirtis bei amžinosios vertybės.

„Lenkų raitelis“

Rembranto paveikslo „Lenkų raitelis“ įkvėptas romanas nuo pirmų puslapių įtraukia į magiškuoju realizmu alsuojančio pasakojimo sūkurius, provokuoja, erzina ir vilioja skaitytoją drauge leistis į nuostabią kelionę praeities labirintais. Būtent dėl šių savybių romanas lyginamas su G. G. Markeso „Šimtas metų vienatvės“ ir turėtų patikti šio autoriaus gerbėjams. Kita vertus, Lietuvos skaitytojus intriguoti ir skatinti atsiversti šį kūrinį gali pakviesti ir romano pavadinime minimas bei netgi viršelyje matomas raitelis – spėjama, kad šiame Rembranto paveiksle pavaizduotas ne lenkų, o lietuvių raitelis Marcijonas Aleksandras Oginskis.1870 m. į Mechinos miestelį atvyksta jaunas gydytojas donas Merkurijus. Sykį jis slapta pakviečiamas į turtingus namus, priklausančius itin konservatyviam ir netgi radikaliai nusiteikusiam grafui Davalosui, kad apžiūrėtų jo jauną žmoną. Donas Merkurijus ne tik apžiūri jauną moterį – tarp jų įsiplieskia aistra. Moteris pastoja. Apie tai sužinojęs grafas gimusį kūdikį atiduoda įvaikinti, nuslėpdamas jo tikrąją kilmę, o jo žmona iš miestelio paslaptingai dingsta.1941 m. sprogimo metu tuo metu jau apleisto namo rūsiai pažeidžiami ir juose atsiveria niša su puikiai išsilaikiusia merginos ar moters mumija. Ją apžiūrėti ir mirties priežastį nustatyti pakviečiamas garbaus amžiaus miestelio gydytojas. Jis paskelbia, kad moteris gyva užmūryta prieš kelis dešimtmečius, tik niekas neįtaria, kad ir pats gydytojas yra susijęs su šia paslaptimi...Dar po penkiolikos metų, 1956-aisiais gimęs Manuelis, dievina britiškąjį roką ir svajoja pasprukti iš varganos miestelio aplinkos. Jam tai pavyksta – baigęs lingvistikos studijas, dirba Europos parlamente Briuselyje, keliauja po pasaulį, kol 1990-aisiais sutinka Nadiją. Tik tada jis supranta, kad visą gyvenimą bergždžiai stengėsi pabėgti nuo savęs, užmiršti praeitį, šeimos ir giminės istoriją.Manuelio atmintyje iškyla seniai mirę šeimos nariai, giminaičiai, paprasti Mechinos gyventojai – su jų neįprastais, o kartais ir pribloškiančiais likimais. Manuelio pasakojimuose persipina sapnai ir realybė, fantazijos ir faktai, o iš jų formuojasi sodrus, skausmingas, bet neįtikėtinai išraiškingas XIX a. pabaigos – XX a. Ispanijos istorijos paveikslas.1991 m. išleistas „Lenkų raitelis“ laikomas vienu iškiliausių šiuolaikinės ispanų literatūros kūrinių, įvertintas svarbiausiomis Ispanijos literatūrinėmis premijomis, o jo autorius sulaukė pripažinimo ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Šis romanas – pirmasis šio talentingo rašytojos kūrinys lietuvių kalba. Daugianžanris pasakojimas, kuriame susipina detektyvo, nuotykių istorijos ir netgi gotikinės prozos elementai, patiks mėgstantiems sukrečiančias šeimos sagas, tikrų įvykių įkvėptus romanus ir magiškąjį realizmą. Ir ypač tiks tiems, kurie dievina Ispaniją ir aitrią jos ypatingo regiono Andalūzijos dvasią.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Miegoti jūroje žvaigždžių“

„Miegoti jūroje žvaigždžių“ – pirmasis suaugusiesiems skirtas Christopherio Paolinio mokslinės fantastikos romanas.Kira Navares svajojo rasti gyvybę naujuose pasauliuose. Bet jos svajonės virto košmaru.Per eilinę žvalgybinę misiją nekolonizuotoje planetoje Kira aptinka svetimos kilmės reliktą. Iš pradžių nudžiunga, bet kai ją supančios senovinės dulkės pradeda judėti, pakili nuotaika greitai užleidžia vietą siaubui.Tarp žvaigždžių įsiplieskus karui, Kira leidžiasi į didžiulius galaktikos plotus aprėpiančią, atradimų ir transformacijų kupiną odisėją. Pirmasis kontaktas su kitomis protingomis būtybėmis anaiptol ne toks, kokį piešė vaizduotė, ir įvykių eiga stumia ją ribos to, ką reiškia būti žmogumi, link.Kol Kira bando tvarkytis su ją užklupusiais baisiais dalykais, Žemei ir kolonijoms iškyla sunaikinimo pavojus. Kira, galimas daiktas, tampa didžiausia ir paskutine žmonijos viltimi...Jaunimo pamėgto bestselerių ciklo „Paveldėjimas“ autoriaus mokslinės fantastikos romanas suaugusiems socialinio tinklo „Goodreads“ bendruomenės pripažintas geriausia metų knyga. Šioje platformoje susibūrę knygas skaitantys žmonės atranda ir dalijasi savo knygų rekomendacijomis.Amerikiečių rašytojas Ch. Paolinis gimė pietinėje Kalifornijos dalyje ir didžiumą gyvenimo praleido Paradais Valyje, Montanos valstijoje. Pirmąjį romaną pradėjo rašyti penkiolikos, o išleido 2003-iaisiais, būdamas devyniolikos. Visame pasaulyje parduota beveik keturiasdešimt milijonų ciklo „Paveldėjimas“ – „Eragono“ ir trijų tęsinių – egzempliorių. Ch. Paolinis tituluojamas jauniausiu bestselerių autoriumi ir 2011 m. netgi yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Naujausias jo kūrinys skirtas visiems fantastikos mėgėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Nesakė, kad gailisi“

„Susimąstyti skatinantis, požiūrį praplečiantis ir svarbus romanas, giliai jaudinantis savo žmogiškumu“, – knygą įvertino suomių laikraštis „Savon Sanomat“.Vėlyvas 1945-ųjų pavasaris. Norvegijos ir Suomijos sieną peržengia penkios suomių moterys. Jos grįžta iš Norvegijoje nacių įrengtos kalinių stovyklos. Visų moterų galvos skustos plikai – ženklas, kad jos savo valia kolaboravo su naciais.Penkios herojės eina per karo nuniokotą Laplandiją. Nutildytos širdyje siaučiančios gėdos, jos randa paguodą viena kitos draugijoje, suprasdamos, kad bent kažkuo yra panašios ir nėra visiškai vienišos. Sulig kiekvienu žingsniu moterys artėja namų link, kur prasidės naujas jų gyvenimas. Dabar, kai vokiečiams jos jau nebereikalingos, kol kas neaišku, ar bus reikalingos namuose.„Romanas suteikia balsą moterims, kurių girdėti mes neįpratę. Rašytojas talentingai kuria įtaigius, žmogiškus ir autentiškus veikėjų charakterius. Jo romano moterys nėra nei nusikaltėlės, nei šventosios, jų asmeninės istorijos nemoralizuoja. „Nesakė, kad gailisi“ – knyga, pateikianti skaitytojui ne vieną požiūrio tašką. Svarbus romanas, išsiskiriantis giliai jaudinančiu žmogiškumu“, – teigė dienraštis „Etelä-Suomen Sanomat“.Suomių autorius T. Kinunenas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš ankstesnių romanų – „Namas kryžkelėje“ ir „Šviesa tavo akyse“, – pastarasis buvo pristatytas prestižiniam Suomijos literatūros apdovanojimui.Naujausioje savo knygoje rašytojas imasi skaudžios ir dažnai suomių nutylimos temos: tautosmoterų, karo metu kolaboravusių su naciais, o po karo pasmerktų ir nutildytų, likimai. Šis suomių autoriaus romanas pelnė svarbiausio Suomijos literatūrinio apdovanojimo „Finlandia“ skaitytojų premiją.Kad romanas būtų kuo tikroviškesnis, knygoje aprašytą kelią, kurį pėsčiomis įveikia paniekintos ir karo išvargintos moterys, autorius pats įveikė pėsčiomis.„Knyga apie kelionę. Karo nusiaubtais Suomijos keliais moterys keliauja namo. Kelionė kupina baimių, sunkių išgyvenimų, prisiminimų, netekčių ir vilties... Kas jų laukia kelionės pabaigoje?“ – įspūdžiais dalijosi viena jo skaitytojų. Verta perskaityti dramų ir rimtesnių romanų skaitytojams, besidomintiems romanais, paremtais tikrai faktais, ypač skandinaviškos literatūros gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“

„Neabejotinai geriausias anglų fantastinis romanas per pastaruosius septyniasdešimt metų“, – gyrė mokslinės bei maginės fantastikos rašytojas Neilas Gaimanas. „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“ lyginamas su romanu „Haris Poteris“ – laikomas tarsi jo versija suaugusiems.Nuostabiai tikroviškai sukurtas užburiantis pasaulis nepalieka abejingų ir prikausto skaitytojo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio.XIX amžiaus pradžioje beveik visa Europa nusilenkė Prancūzijos imperatoriui Napoleonui. Su šiuo karo genijumi vis dar kovoja Anglija, bet anglus gali išgelbėti tik stebuklas. Tiksliau – burtininkai. Jų Anglijoje netrūksta, senovėje jie garsėjo magiškomis galiomis, bet dabar jų palikuoniai uoliai gilinasi į magijos istorijos studijas ir visiškai nesidomi praktine magija.Dauguma žmonių apskritai nebetiki burtais ir istorijomis apie fėjas, elfus ar Kranklių karalių, kadaise valdžiusį Angliją ir Fėjų karalystę. Tačiau Jorko burtininkų draugijos susitikime pasirodęs ponas Norelis įtikinamai pademonstruoja, kad magija niekur nedingo.Netrukus paaiškėja, kad ponas Norelis nėra vienintelis praktikuojantis burtininkas Anglijoje. Vieną dieną į jo duris pasibeldžia Džonatanas Streindžas. Išvaizdus, drąsus ir talentingas vyras tampa pono Norelio mokiniu. Burtininkų remiama Anglijos kariuomenė sėkmingai grumiasi su pačiu Napoleonu, tačiau ilgainiui Streindžui karas pabosta. Jis ima domėtis pavojingiausiomis, siautulingiausiomis magijos formomis, keldamas grėsmę ne tik jųdviejų su ponu Noreliu partnerystei, bet ir rizikuodamas viskuo, ką brangina ir myli.„Žavingas ir chimeriškas romanas, niaurią mitologinę fantastiką derinantis su nuostabia Jane Austen papročių komedija, magiškosios literatūros žanro šedevras, niekuo nenusileidžiantis J. K. Rowling ar J. R. R. Tolkieno kūriniams“, – skelbė britų dienraštis „The Times“.Vos pasirodęs debiutinis S. Clarke romanas apie magišką Anglijos istorijos viziją sulaukė milžiniško populiarumo ir tarptautinio pripažinimo. Visame pasaulyje parduota daugiau nei keturi milijonai šios knygos egzempliorių, jai skirtos prestižinės „Hugo“ ir Pasaulio maginės fantastikos premijos, romano motyvais sukurtas serialas ir stalo žaidimas.S. Clarke gimė 1959 m. Notingame. Klajokliška vaikystė prabėgo Šiaurės Anglijos ir Škotijos miestuose. Išsilavinimą įgijo Oksfordo Sent Hildos koledže, dirbo įvairiose negrožinės literatūros leidybos srityse.1990 m. ji paliko Londoną ir išvyko į Turiną mokyti anglų kalbos stresą patiriančius automobilių kompanijos vadovus. Vėliau dėstė anglų kalbą Bilbao mieste. Į Angliją ji grįžo 1992 m. ir likusius metus praleido Durhamo grafystėje, name su vaizdu į Šiaurės jūrą. Ten ji pradėjo rašyti savo pirmąjį romaną „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“. 1993–2003 metais S. Clarke dirbo redaktore „Simon and Schuster“ Kembridžo biure, kur rengė kulinarinių knygų sąrašą.S. Clarke romaną „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“ pradėjo rašyti dar 1993-aisiais, jį kūrė laisvalaikiu, iki pat išleidimo 2004 metais. Autorė išmoningai derina tradicinį britiškajį romaną(Džeinė Ostin, Čarlzas Džonas Hafemas Dikensas) su šiuolaikinės fantastikos elementais Romanas patiks visiems maginės fantastikos, britiškojo stiliaus ir modernaus šiuolaikinio romano gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Viltinga ir skaisti naktis“

2020 metais L. Glück Nobelio literatūros premija skirta už jos su niekuo nesupainiojamą poetišką balsą, kurio asketiškas grožis paverčia individo egzistenciją universalia.1943-aisisiais gimusi L. Glück yra viena žinomiausių Amerikos poečių, 14 poezijos rinkinių ir poros esė rinkinių apie poeziją autorė. Poetė yra laimėjusi daugybę svarbių literatūrinių apdovanojimų.2014 metais išleistas jos eilėraščių rinkinys „Viltinga ir skaisti naktis“ – atsisveikinimo, išvykimo ir susitaikymo su mirtimi knyga. Į šią kerinčią knygą įžengi pro sapno vartus ir atsiduri toje pačioje, bet kitaip sutvarkytoje vietoje. Tai pasakojimas apie nuotykį, susitikimą su nežinomybe, drąsi riterio kelionė į mirties karaliją, pasakojimas apie pasaulį, kurį visada pažinojai, pasaulį, primenantį pirmuosius skaitinius, kur „trečiame puslapyje atsirado šuo, penktame – kamuolys“ ir kiekvienas pažįstamas dalykas ėmė ribėti it sapno apybrėža, „šuo pakilo dangun vytis kamuolio“. „Viltinga ir skaisti naktis“ pasakoja vientisą, bet iš dalies permainingą istoriją. Ši didingo užmojo knyga yra paslaptinga, pranašiška, širdį verianti ir kupina stebuklų. L. Glück eilėraščius galima pasiimti su savimi į tolimą kelionę ar atsiversti mėgaujantis atostogomis namuose, skaityti visą knygą ar atsiversti po vieną ar keletą eilėraščių tos dienos įkvėpimui. Kaip ir 2021 m. išleista pirmoji šios autorės knyga lietuvių kalba „Laukinis vilkdalgis“, ši taip pat patiks visiems ieškantiems gilesnių, ypatinga dvasia įkrautų skaitinių.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Knygos gimimas“

„Šio šedevro puslapiuose kuriama meilės knygoms ir skaitymui atmosfera. Esu tikras, kad šis kūrinys bus skaitomas net ir tada, kai dabartiniai jo skaitytojai jau bus kitame gyvenime“, – teigė rašytojas Mario Vargas Llosa.„Knygos gimimas“ – pasakojimas apie knygų gamybą, skirtingus jų tipus, kuriuos išbandėme per beveik trisdešimt amžių, – knygas iš dūmų, akmens, molio, viksvuolių, šilko, odos, medžio, o drauge ir apie naujausias – iš plastiko ir šviesos. Tai kelionė po įstabaus objekto – knygos – gyvenimą, kurį išradome tam, kad žodžiai galėtų keliauti erdve ir laiku.Drauge tai – kelionių knyga. Maršrutas išsilaipinant Aleksandro mūšių laukuose ir Papirusų viloje veržiantis Vezuvijui, Kleopatros rūmuose ir Hipatijos nužudymo vietoje, pirmuosiuose mums žinomuose knygynuose ir perrašinėtojų dirbtuvėse, prie laužų, kur degė uždrausti kodeksai, gulaguose, Sarajevo bibliotekoje ir požeminiame Oksfordo labirinte 2000-aisiais.„Knygos gimimas“ – siūlas, jungiantis klasikus su svaiginančiu šiuolaikiniu pasauliu, susiedamas juos su dabar aktualiais ginčais: pasakojimas apie Aristofaną ir teismo procesus prieš komikus, Sapfo ir moterų literatūros balsą, Titą Livijų ir gerbėjų fenomeną, Seneką ir post-tiesą...„Skaityti – tai klausytis žodžiais paverstos muzikos. Tai artumas, o drauge ir keistumas. Kartais tai – kalbėti su mirusiaisiais, kad pasijaustume gyvi. Tai nejudri kelionė. Kasdienis stebuklas. Knygos nuramina ir padovanoja mums tolius. Šiandien vertiname (galbūt labiau, nei bet kada) vaidmenį, kurį jos atlieka mūsų audros ir nerimo purtomuose gyvenimuose, – teigė pati knygos autorė I. Vallejo. – Knyga jau kelis amžius yra mūsų bendrininkė kare, apie kurį nerašo istorijos vadovėliai. Tai – karas, kad būtų išsaugoti vertingieji mūsų kūriniai: žodžiai, tas silpnas vėjo gūsis, istorijos, kurias išradome, kad suprastume chaosą ir sugebėtume jame išgyventi, žinios – tikros, melagingos ir visad laikinos, – kurias išbraižome kietame savo neišmanymo akmenyje.“Ispaniškas „Knygos atsiradimo istorijos“ leidimas pakartotas jau beveik 40 kartų, knyga išversta į 31 užsienio kalbą ir bus išleista daugiau nei 40 šalių. Jos autorei 2020 metais skirta Ispanijos negrožinės literatūros premija. Knyga skirta besidomintiems žmonijos istorija, knygos keliu, senosiomis civilizacijomis, mokslo populiarinimo, istorinio ar humanitarinio profilio knygų skaitytojams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Rojus“

2021 metais rašytojui iš Tanzanijos A. Gurnah, rašančiam angliškai ir gyvenančiam Jungtinėje Karalystėje, įteikta Nobelio literatūros premija. Šio į pabėgėlių likimus atsigręžusio autoriaus kūrinys lietuvių kalba – jau tarp leidyklos naujienų, tad pats metas su juo pradėti atostogas.„Šio romano pasaulį A. Gurnah kuria savo tyra, šviesia ir poetiška proza, kuri pati savaime yra mažytis rojus. Malonumo, liūdesio ir netekties pojūtis visuose nepriekaištingai atskleistuose knygos sluoksniuose – ilgai išliekantis ir subtilus“, – teigė britų nacionalinis dienraštis „The Guardian“.Dvylikametį Jusufą, šios XX amžiaus odisėjos pagrindinį veikėją, tėvas, grąžindamas skolą, parduoda galingam ir turtingam pirkliui Azizui. Taip prasideda negailestingos jo gyvenimo pamokos, retkarčiais praskaidrinamos atsitiktinio gerumo ir grožio akimirkų. Iš paprastos būties Afrikos kaime Jusufas nubloškiamas į sudėtingą miestietišką ikikolonijinės Rytų Afrikos gyvenimą – užburiantį pasaulį, kur juodaodžiai musulmonai, krikščionys misionieriai ir iš subkontinento atkeliavę indai dalijasi trapia ir subtilia socialine hierarchija.Jusufas stebi grėsmingą aplinką ir tuo pat metu susiduria su universaliais paauglystės išbandymais. Tai poetiška ir gyvybės pilna knyga apie Afriką ir gąsdinančią nežinomybės galią. Joje susipina mito, liaudies išminties, Biblijos ir Korano tradicijos elementai.„Tai įžvalgus Afrikos, stovinčios ant pokyčių slenksčio, portretas. Taip pat jaudinanti meditacija apie laisvės prigimtį ir nekaltumo praradimą – jautraus berniuko ir viso žemyno“, – cituojamas žurnalas „The New York Times Book Review“.Pats A. Gurnah užaugo Zanzibaro saloje Indijos vandenyne. Bėgdamas nuo politinės priespaudos aštuoniolikmetis A. Gurnah paliko gimtąjį Zanzibarą ir apsigyveno Anglijoje. Dešimt romanų parašęs autorius rašytojo karjerą paskyrė tremties temai, nagrinėdamas klausimą, kaip ir kodėl žmonės atsiduria toli nuo namų, šeimos, bendruomenės, o kartais ir nuo savęs. A. Gurnah – buvęs Kento universiteto, kuriame dėstė anglų ir pokolonijinę literatūrą, garbės profesorius.2021-aisiais Nobelio literatūros premija jam skirta už bekompromisį ir užuojautos kupiną įžvalgumą, nagrinėjant kolonializmo padarinių ir pabėgėlių likimų, pakibusių tarp kultūrų ir žemynų, temas. Šis romanas puikiai tiks tiems, kas seka literatūros pasaulio naujienas, nori prisiliesti prie iškiliausių kūrinių, bei tiems, kas domisi pokolojine literatūra.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Sutrikę“

Talentingas astrobiologas Teo Birnas dienas leidžia ieškodamas gyvybės ženklų Visatoje, o vakarais kuria istorijas savo sūnui Robinui apie tolimiausiose galaktikose esančias neįtikėtinas planetas ir jų gyventojus. Devynerių Robinas yra nepaprastai jautrus ir protingas berniukas, jis nuoširdžiai domisi aplinkiniu pasauliu ir gali valandų valandas piešti gyvūnus, kuriems gresia išnykimas. Tačiau po mamos mirties jį kamuoja pykčio priepuoliai, jis vis sunkiau kontroliuoja savo emocijas, o vieną dieną mokykloje sumuša klasės draugą.Ką turi padaryti vienišas tėvas, kad išgelbėtų savo mylimą sūnų nuo primygtinai brukamo gydymo emocijas slopinančiais psichotropiniais vaistais? Kaip apsaugoti savitą požiūrį į pasaulį turintį vaiką nuo aplinkinių žmonių abejingumo ir agresijos?Netikėtą išeitį pasiūlo vienas Teo pažįstamas, užsiminęs apie eksperimentinį neurologinį tyrimą, paremtą įrašytais Robino mamos smegenų impulsais. Regis, tai geriausia išeitis, tačiau jos kainagali būti gerokai didesnė nei Teo drįso įsivaizduoti. Romanas „Sutrikę“ – naujausia nuo 1917 metų teikiamos Pulitzerio premijos laureato knyga. Prestižinė premija JAV rašytojui įteikta už knygą „Medžių istorija“, kuri buvo išleista ir Lietuvoje. Be šios, skaitytojams lietuvių kalba yra išleistas ir autoriaus romanas „Orfėjas“.„Dar vienas neįtikėtinos emocinės įtampos, mokslo ir filosofinės išminties sklidinas R. Powerso šedevras“, – taip apie naujausią autoriaus kūrinį rašė žurnalo „Newsweek“ redaktorė Juliana Rose Pignataro.„Skausmingai aktuali ir išmintinga knyga“, – atsiliepė dienraščio „Washington Post“ atstovė Bethanne Patrick.R. Powers kartu su šeima išvyko gyventi į Tailandą, kai jam buvo vienuolika metų. Autoriaus tėvas šioje šalyje dėstė Tarptautinėje Bankoko mokykloje. Išvykęs iš tėvynės R. Powers atskleidė kaip talentingas muzikantas, visgi pasirinko studijuoti fiziką. Tiesa, šias studijas greitai iškeitė į anglų kalbos ir tapo rašytoju.Romane „Sutrikę“ kuriama jaudinanti gyvosios gamtos, fantastinių visatos tolių ir begalinės tėvo ir sūnaus meilės istorija. Esminis jo klausimas: ar galime savo vaikams pasakyti tiesą apie nuostabią, bet mirtiname pavojuje atsidūrusią mūsų planetą, jei net patys sau nenorime jos pripažinti? Ši knyga patiks besidomintiems mokslo teorijomis ir tiems, kurie knygose ieško atsakymo, ką tėvai gali paaukoti dėl savo vaikų.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB "Lrytas".