Nerk į knygas!

Vasara – tai poilsis, malonumas ir nuotykis, kurio ilgai laukėte. O kas gali būti geriau nei vasara su knyga? Nebent vasara su labai gera knyga! Kad pasirinkti būtų lengviau, pristatome leidyklos „Alma littera“ rekomendacijas ir mažiems, ir dideliems poilsiautojams. Lengvi atostogų romanai ir pasauliniai bestseleriai suaugusiems, nuotaikingos istorijos vaikams ir įtraukiantys skaitiniai jaunimui – čia atrasite tai, kas jums tinka labiausiai! Visą vasarą – išsamios apžvalgos, puikūs pasiūlymai ir rekomendacijos. Kad malonumo būtų dar daugiau!

Pasauliniai bestseleriai – kokybiškai vasarai: šių istorijų ilgai nepamiršite

Vasaros atostogoms ieškote lengvai skaitomo, tačiau nepamirštamo romano? Jei žavitės istorijomis, kurios sukrečia ir suvirpina širdį, o, užvertus paskutinį knygos puslapį, lydi dar kurį laiką, skaitytojų visame pasaulyje liaupsinami, ne vieną apdovanojimą pelnę romanai, kuriuos skaitysite neįsitempę, tačiau sunkiai atsitrauksite – kaip tik jums. Pasirinkus pasaulinį bestselerį, skaitymo nauda ir malonumas garantuoti.

„Gražus pasauli, kurgi tu“

Romano „Gražus pasauli, kurgi tu“ ištikimiausi S. Rooney skaitytojai laukė ištisus mėnesius. „Didžiulis laimėjimas. Tai – kūrinys, kuriame dialogas niekada neišsikvepia, o žodžiai deginte degina eilutes savo intensyvumu“, – naująjį romaną gyrė britų nacionalinis dienraštis „The Guardian“. S. Rooney – viena garsiausių tūkstantmečio (angl. „Millennials“) kartos rašytojų, siekianti transformuoti klasikinius romanus ir rašyti apie Y kartos aktualijas. Romane „Gražus pasauli, kurgi tu“ rašoma apie dabartį, šiuolaikinio pasaulio grožį – jį su malonumu perskaitys norintieji atrasti tą S. Rooney minimą gražųjį pasaulį. Gerbėjai S. Rooney knygose dažnai bando įžvelgti pačios rašytojos gyvenimą, tačiau ji neigia rašanti autobiografijas. Sykiu tvirtina gebanti rašyti tik apie tai, ką gerai supranta ir pažįsta: pirmąją savo knygą „Pokalbiai su draugais“ (angl. Conversations with Friends) ji parašė studijuodama, o pagrindinės knygos herojės mokėsi tame pačiame universitete kaip ji. Atsakymo į klausimą, ką reiškia būti jaunu ir įsimylėjusiu, Airijos rašytoja S. Rooney ieškojo ir 2018-aisiais išleistame antrajame romane „Normalūs žmonės“, kuris buvo pristatytas Lietuvos skaitytojams. Remiantis juo, 2020-aisiais buvo sukurtas televizijos serialas, kuriam scenarijų parašė pati autorė, ir kuris sulaukė neįtikėtinos sėkmės. Ši, trečioji knyga, taip pat turi ne vieną panašumą su autorės gyvenimu, pradedant personažų amžiumi ir baigiant tuo, kad viena iš herojų – didelės sėkmės sulaukusi romanų autorė. Taigi nenuostabu, kad skaitant S. Rooney knygas neįmanoma nesižavėti jos taiklumu atskleidžiant personažų būsenas ir santykius. Į nedidelį pajūrio miestelį ką tik atsikrausčiusi rašytoja Alisa čia sutinka Feliksą, dirbantį sandėlyje, o Dubline gyvenanti jos geriausia draugė Eilina po nutrūkusių santykių vėl ima flirtuoti su vaikystės draugu Saimonu – taip prasideda romanas „Gražus pasauli, kurgi tu“. Alisa, Feliksas, Eilina ir Saimonas dar jauni, bet gyvenimas lipa jiems ant kulnų. Jie trokšta vienas kito, nuvilia vienas kitą, būna drauge, išsiskiria. Jie užsiima seksu, nerimauja dėl sekso, jaudinasi dėl savo draugystės ir pasaulio, kuriame gyvena. Ar jiems pavyks patikėti, kad pasaulis gražus? „Geriausias Sally Rooney kūrinys. Jo puslapiuose slypi jaudinantis atvirumas, nuoširdumas ir tylus genialumas“, – romanui liaupsių negailėjo prestižinis D. Britanijos dienraštis „Financial Times“.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Portofino viešbutis“

Puikus romanas vasarai: prabangi aplinka, dramos, intrigos, sunkumai, užsimezganti meilė ir šiek tiek istorinio konteksto. Panašiai kaip ir seriale, kurį rodo nacionalinis transliuotojas. Svaiginanti drama apie britų šeimą, audringą trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Italijos Rivjeroje atidariusią nuosavą viešbutį, tikrai patiks besidomintiems istorija ir tokių serialų kaip „Dauntono abatija“ ar „Karūna“ gerbėjams. Bela Einsvort visada svajojo apie gyvenimą Italijoje, o turėti viešbutį buvo, jos nuomone, pati geriausia mintis. Jos sūnus atsigaus po sukrėtimų, patirtų kare, o dukra su anūke, galbūt, pagaliau pradės šypsotis. Vos tik atidarius viešbutį, Belą užgriūva rūpesčiai: trūksta darbuotojų ir apyvartinių lėšų, aukštuomenės svečiai itin reiklūs. Moteris dar nežino, kad už jos nugaros niekšelis sutuoktinis rezga klastą. Vos per kelias 1926-ųjų savaites ji suvoks, kaip toli jis gali nueiti, saugodamas savo turtus ir padėtį visuomenėje. „Istorinis J. P. O‘Connellio romanas kupinas dramos, romantikos ir intrigų labai patiks ir „Dauntono abatijos“ gerbėjams. Čia jie ras būrį spalvingų veikėjų ir sumaniai nagrinėjamus to meto žmonių įsitikinimus“, – skelbė žurnalas „Library Journal“. J. P. O‘Connellis dirbo žurnalistu ir tokių garsių laikraščių bei žurnalų kaip „Time Out“, „Guardian“, „Times“ ir „Daily Telegraph“ redaktoriumi. Jis yra parašęs keletą knygų, gyvena Londone.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Chemijos pamokos“

Kartais tam, kad sugriūtų šabloniški pasaulio mitai ir iš naujo patikėtum savimi, užtenka laiku ir vietoje atsiversti gerą knygą. „Chemijos pamokos“ yra tyro oro gūsis – šmaikštus, įkvepiantis, gaiviai viltingas romanas su išskirtiniais veikėjais. Knyga teikia nepaprastą malonumą: ironiška, šilta ir traukianti skaityti“, – taip debiutinį, daugybės pagyrų visame pasaulyje sulaukusį, B. Garmus romaną pristatė knygos The Most Fun We Ever Had autorė Claire Lombardo. Iš tiesų, skaitant jį vieną minutę juokiesi, o kitą jau esi pasiruošęs kovoti. Romano herojė – chemikė Elizabetė Zot – nėra eilinė moteris. Iš tiesų, ji pirmoji pasakė, kad nėra tokio dalyko kaip paprasta eilinė moteris, o tai patiko ne visiems. Visgi septintojo dešimtmečio pradžioje Elizabetės vyriška kolegų komanda Hastingso tyrimų institute lygybę supranta labai nemoksliškai. Išskyrus vieną – Kalviną Evansą. Vienišas, protingas mokslininkas, nominuotas Nobelio premijai, įsimyli jos protą, o tuomet įsiplieskia ir kūnų aistra. Tikroji chemija. Bet gyvenimas, kaip ir mokslas, yra nenuspėjamas. Todėl po kelerių metų Elizabetė Zot tampa ne tik vieniša motina, bet, nors ir nenoromis, populiariausios televizijos laidos „Vakarienė šeštą“ žvaigžde. Neįprastas Elizabetės valgių ruošimo būdas (sumaišykite šaukštelį acto rūgšties su žiupsneliu natrio chlorido) sukelia revoliuciją. Bet ne visi patenkinti jos augančiu populiarumu. Pasirodo, Elizabetė Zot ne tik moko moteris ruošti valgius. Ji drąsina jas pakeisti esamą padėtį. Rašytoja Pandora Sykes taip pat negailėjo komplimentų: „Laikui nepavaldi knyga, parašyta su audringa elegancija, juodu humoru ir maloniais siužeto vingiais. Elizabetė Zot yra legendinė veikėja: feministė, kuri nesileidžia sutraiškoma, motina, tikinti, kad jos vaikas – asmenybė, kurią reikia puoselėti, o ne formuoti. Susipažinę su ja į pasaulį pradėsite žiūrėti kitaip.“ B. Garmus sukūrė neužmirštamą pagrindinę veikėją, bet visi kiti veikėjai, įskaitant ir šunį, taip pat nuostabūs. Beje, pati rašytoja turi šunį išskirtiniu vardu – 99. Apie romaną „Chemijos pamokos“ paklausta jo autorė pabrėžė, jog kūrinyje norėjo patyrinėti seną problemą – iškilūs protai ilgai buvo atskirti nuo mokslo dėl sisteminio seksizmo, rasizmo ir kultūrinių barjerų. Mokslas yra sritis, į kurią neleisti mažumų – moterų, spalvotųjų, visų lyčių žmonių – ne tik nepriimtina, bet ir iškrypėliška, nes mokslas tose grupėse neturi jokių intelekto ribų. Nors pati nėra mokslininkė, kadaise Bonnie Garmus dirbo mokslinėje leidykloje. Ją visada žavėjo moksliniai metodai, nes jiems reikia įrodymų, o ne šiaip teiginių ar pasakojimų. Rašydama šį debiutinį romaną, autorė pati skaitė chemijos vadovėlį.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Amžinojo miesto baladė“

Talentingas bestselerių autorius meistriškai audžia pasakojimą apie neramumų purtomoje Romoje susitikusių dviejų jaunuolių – Pietro ir Martos meilę ir jų kovą dėl Italijos ateities. Knyga nuo pirmųjų puslapių prikausto dėmesį ir įtraukia į nuotykių kupiną pasaulį. Luca di Fulvio – italų kilmės autorius, didžiausios sėkmės sulaukęs Vokietijoje. Luca di Fulvio – buvęs teatro aktorius, išgarsėjęs niūriais trileriais ir istoriniais romanais, kuriuose itin svarbi emigracijos tema, o veikėjai – žmonės, kovojantys už svajones ir geresnį gyvenimą. Lietuvoje išleisti jo romanai „Laisvės dukros“ ir „Žmogus, kuris dovanojo svajones“. Naujajame romane „Amžinojo miesto baladė“ tradiciškai dominuoja istorinė tema – audringi Italijos valstybės suvienijimo istorijos verpetai. „Jausmingas ir stiprus romanas apie ypatingą Italijos istorijos etapą ir tris žmones, tapusius to meto liudininkais, apie šių veikėjų pastangas įsitvirtinti pavojingame pasaulyje, kovą dėl teisės mylėti ir gyventi“, – romaną „Amžinojo miesto baladė“ įvertino „Buch-Magazin“ komanda. 1870 metai. Italija. Roma. Amžinasis miestas ir trys žmonės, mėginantys rasti jame savo vietą. Našlaitis Pietras svajoja pakeisti pasaulį su fotoaparatu rankose, jo įmotė – grafienė Silvija – trokšta būti laisva ir nepriklausoma, o su cirku po šalį keliaujanti paauglė Marta nori mylėti ir būti mylima. Skirtingi keliai juos atveda į Romą – didingą ir užburiantį, kartu pavojingą miestą, kurio gatvėse siaučia nusikaltėliai ir liepsnoja kovos dėl Italijos suvienijimo laužai. Roma atvykėliams siunčia vieną išbandymą po kito, skaudūs likimo smūgiai į šipulius daužo svajones. Atsidūrę lemtingų įvykių epicentre Pietras, Silvija ir Marta rizikuoja gyvybe, bet ir mirtino pavojaus akivaizdoje neišsižada svajonės kurti naują pasaulį, saugų visiems ir kiekvienam iš jų. Nauja pradžia, meilės galia ir saugaus gyvenimo siekis – šios romane gvildenamos temos tikrai patiks dramų ir istorinių romanų gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Švytėjimas“

Amerikiečių rašytojas ir scenaristas S. Kingas romaną „Švytėjimas“ parašė įkvėptas apsilankymo paranormaliais reiškiniais garsėjančiame viešbutyje Kolorado valstijoje, o pagrindinio veikėjo Dž. Torenso charakterį sukūrė remdamasis asmenine patirtimi ir išgyvenimais mėgindamas išsivaduoti iš alkoholizmo liūno. Pirmąsyk siaubo romanas išleistas dar 1977-aisiais. Tik ką išleistas naujasis, bene populiauriausio S. Kingo siaubo romano, tituluojamo tikru šiuolaikinio siaubo žanro lobyno perlu, vertimas. „Šis kraują stingdantis kūrinys pripildo širdis baimės ir palieka neišdildomą pėdsaką žmonių sielose“, – apie „Švytėjimą“ buvo rašoma laikraštyje „Nashville Banner“. Penkiametis Džeko ir Vendės Torensų sūnus Denis neįprastas vaikas. Jautrus berniukas turi švytėjimo dovaną – gali skaityti kitų žmonių mintis, numatyti ateitį ir regėti praeities įvykius. Tą dieną, kai Džekas Torensas priėmė pasiūlymą prižiūrėti žiemos sezonui uždarytą „Panoramos“ viešbutį Kolorado kalnuose, Denį aplankė bauginanti vizija, įspėjanti apie šeimai gresiančią nelaimę. Denis nesiryžta apie ją užsiminti tėčiui, net jei papasakotų, vargu, ar jam pavyktų įtikinti Džeką atsisakyti šio darbo. Kadaise perspektyviu rašytoju ir kylančia literatūros žvaigžde vadintas vyras pastaruosius kelerius metus grūmėsi su priklausomybe nuo svaigalų, o prieš pusmetį prarado dėstytojo vietą privačioje mokykloje. Galimybė su šeima praleisti žiemą atokiame viešbutyje ne tik išspręstų finansinius rūpesčius, bet ir leistų atsidėti kūrybiniam rašymui. Deja, „Panorama“ – ne pati tinkamiausia vieta su vidiniais demonais kovojančiam žmogui. Užpustytame ir nuo pasaulio atkirstame prabangiame viešbutyje dedasi keisti dalykai, šmėžuoja kruvinų praeities įvykių šešėliai, o už daugybės kambarių durų tūno bauginantys vaiduokliai. Džeko sąmonę pamažu užvaldo paslaptingas balsas, įkyriai raginantis nubausti nepaklusnią žmoną ir atiduoti jam neklaužadą berniūkštį, kurio švytėjimas išgąsdino net monstrus. „Nepakartojamas siaubo istorijų meistro šedevras“, – romaną „Švytėjimas“ gyrė amerikiečių dienraštis „Los Angeles Times“. Įtampos ir siaubo literatūros karaliumi tituluojamas amerikietis S. Kingas (g. 1947 m.) skaitytojams dovanojo daugiau nei pusšimtį tarptautinių bestselerių, išleistų įspūdingu – 350 milijonų knygų – tiražu. Pagal šį romaną 1980 metais režisierius Stanley Kubrickas sukūrė filmą „Švytėjimas“, kuriame vieną geriausių savo vaidmenų atliko legendinis Jackas Nicholsonas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“

„Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ - meistriškai parašyta knyga, kurioje dera kokybiška pramoga ir tiesiog gera literatūra. Neatskleisto nusikaltimo paslaptys, slapta uždraustos meilės istorija ir 31 patarimas, kaip parašyti gerą romaną. Šį šveicarų autoriaus Žoelio Dikerio romaną, tapusį literatūros sensacija, galima skaityti keliais lygmenimis: kaip puikų detektyvą, sudėtingų santykių istoriją ir kaip pasakojimą apie tai, ką reiškia būti rašytoju, bei kur slypi riba tarp tikrovės ir išgalvotų dalykų. Beje, Ž. Dikeris romaną „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ parašė būdamas 27-erių. Autorius - baigęs teisės studijas, įkvėpimo sėmėsi Vladimiro Nabokovo kūryboje ir seriale „Tvin Pyksas“ (angl. „Twin Peaks“). Jaunas ir perspektyvus Amerikos rašytojas Markusas Goldmanas niekaip neįstengia parašyti knygos, kurią jau po kelių mėnesių turi įteikti leidėjui. Jis tikisi, kad išbristi iš krizės padės labiau patyręs bičiulis – garsus rašytojas Haris Kvebertas, dabar gyvenantis ramiame Auroros miestelyje. Tačiau netikėtai vyrą pasiekia žinia, kad pagalbos reikia pačiam Hariui – jo sode atrastas sudūlėjęs jaunos merginos kūnas. Tai – Nola Kelergan, prieš trisdešimt metų dingusi keistomis aplinkybėmis. Visi įkalčiai – prieš Harį, bet Markusas Goldmanas netiki jo kaltumu. Jis ryžtasi pats vykti į Auroros miestelį – išsiaiškinti visą tiesą apie Hario Kveberto bylą ir, galbūt, pagaliau parašyti knygą. Kad sužinotų tiesą ir parašytų knygą, Markusui Goldmanui teks rasti atsakymą į mažiausiai tris klausimus: Kas nužudė Nolą Kelergan? Kas iš tikrųjų įvyko Auroroje prieš trisdešimt metų? Ir ką reikia daryti, kad parašytum bestselerį? Pamažu ima vertis vis didesnės paslaptys ir įvyks dar ne vienas dramatiškas netikėtumas, iki tiesa išaiškės.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Violeta“

Violeta - kaip visos I. Aljendės moterys - tikra gaivališka gamtos jėga, griebianti ir nepaleidžianti tol, kol bus atskleistas visas jos nepaprastas gyvenimas. Intymus pasakojimas sukuria ypatingą atmosferą - lyg klausytumeisi išmintingos, patyrusios draugės, nugyvenusios mažiausiai penkis gyvenimus - ir visus iki galo. Izabelė Aljendė - rašytoja iš Čilės, gyvenanti JAV, pažįstama iš tokių kūrinių kaip „Dvasių namai“, „Fortūnos duktė“ ir kt. Kaip pasakojo pati I. Aljendė, rašytoja tapti panoro perskaičiusi García Márquezo romaną „Šimtas metų vienatvės“. Violeta - pirmoji mergaitė penkis berniukus auginančioje šeimoje, į pasaulį atėjusi vieną audringą 1920-ųjų dieną. Nuo pat pradžių jos gyvenimas paženklintas neeilinių įvykių: vos mergaitei gimus Čilės krantus pasiekia ispaniškasis gripas. Dėl įžvalgaus ir autoritetingo tėvo pastangų Violetos šeima išgyvena šią krizę nenukentėjusi, bet netrukus, užklupta Didžiosios depresijos, turtinga šeima netenka visko. Susirinkę būtiniausius daiktus jie palieka sostinę ir išvyksta ieškoti naujos pradžios gražioje, laukinėje, bet atokioje šalies dalyje, kur Violeta sulaukia pilnametystės ir... pirmųjų gerbėjų. Savo istoriją Violeta pasakoja rašydama laišką tam, kurį myli labiau už viską, ir nepraleisdama nieko - gniuždančios širdgėlos, aistringų romanų, skurdo, turto, skaudžių netekčių ir didžiulio džiaugsmo. Jos gyvenimo tėkmė paliesta kai kurių svarbiausių istorijos įvykių: kovos už moterų teises, nuožmiausių istorijos diktatorių iškilimo bei žlugimo ir galiausiai - dviejų pandemijų. Pasakodama šią istoriją lūpomis moters, kurios aistra, ryžtas ir humoro jausmas padeda nepalūžti susidūrus su didžiausiais sukrėtimais, I. Aljendė dovanoja įkvepiantį ir daug emocijų sukeliantį romaną. „Isabel Allende ir vėl pavyksta istorinę plotmę paversti asmenine“, - romaną gyrė „Publisher‘s Weekly“. Moteris, išgyvenusi šimtą metų: gimusi ispaniškojo gripo, o mirusi koronaviruso pandemijos metu, savo akimis mačiusi beveik visą XX amžių, išgyvenusi daugybę įsimintinų įvykių, dažnai paženklintų smurtu. Tokia moteris galėjo būti pačios autorės mama, gyvenusi tuo pačiu metu, ir skatinusi ją parašyti šį romaną, nors ir nebuvo Violeta, nebuvo tokia nepriklausoma, kokia buvo ši romano herojė. Ši knyga patiks knygų apie stiprias ir nepasiduodančias moteris gerbėjams, ieškantiems įkvėpimo sudėtingiausiomis gyvenimo situacijomis.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Turiu tave išduoti“

Meistriškai sukurtame naujame istoriniame trileryje „Turiu tave išduoti“ pasakojama apie rumunų tautos, tirono nugramzdintos į tylą ir neviltį, bet vis vien tikinčios žmogaus dvasios didybe, kančią ir solidarumo svarbą. Ši knyga itin aktuali dabar, karo Ukrainoje kontekte. Romane aprašomi įvykiai Rumunijoje primins tą patį laikmetį Lietuvoje: Baltijos kelią ir tautos kovą už nepriklausomybę. Lietuvių kilmės bestselerių autorė Rūta Šepetys išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų“. Knyga apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais tapo pasauliniu bestseleriu ir buvo įtraukta į mokykloms rekomenduotinos literatūros sąrašą, taip pat virto kino filmu. Rumunija, 1989 metai. Europoje vienas po kito žlunga komunistiniai režimai. Septyniolikmetis Kristianas Floresku svajoja tapti poetu ir filosofu. Tačiau rumunai neturi teisės svajoti - juos riboja taisyklės ir jėga. Siautėjant maniakiškai Nikolajės Čaušesku diktatūrai, kai šalyje valdo melas, smurtas ir baimė, Kristianą pradeda šantažuoti saugumo struktūros, kad jis taptų jų šnipu. Jam telieka dvi galimybės: išduoti visus, ką myli, arba pasinaudoti informatoriaus padėtimi ir kenkti baisiausiam Rytų Europos režimui. Kristianas rizikuoja viskuo, kad atskleistų tiesą apie režimą, suteiktų žmonėms galimybę kalbėti ir papasakotų pasauliui apie tai, kas vyksta Rumunijoje. Jis, atėjus laikui, pasiryžęs kovoti už permainas. Tačiau už geresnę ateitį reikia mokėti sudaužytomis širdimis ir prarastomis gyvybėmis. Rašydama šią knygą autorė daug laiko praleido Rumunijos archyvuose, kalbėjosi su gyvais liudininkais, knygos pabaigoje pateikiama daugybė nuotraukų, kurios supažindina su aprašomais įvykiais ir tuomete kasdienybe.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Paplūdimyje – laikas poilsiui su knyga: pasirinkimas jus nustebins

Ruošiantis į paplūdimį, krepšyje kone visada vietos atsiras ir gerai knygai. Lengvas, humoro kupinas romanas, intriguojanti, tikrais faktais paremta, istorija, ryškūs veikėjų charakteriai ir, žinoma, meilė – viskas, ko reikia kokybiškam poilsiui bei atsipalaidavimui.

„Dalelė mano širdies“

„Dalelė mano širdies“ – dėmesį prikaustantis, įtemptų siužetų karaliene vadinamos amerikietės rašytojos Merės Higins Klark ir garsios amerikiečių detektyvų rašytojos Alafer Berk kūrinys.Knygos centre – televizijos šou „Įtariamieji“ prodiuserė Lorė Moran, kuri visą gyvenimą savo laidose bando narplioti neišspręstas bylas. Nauja laidos tema ją pasiveja toli nuo prožektorių apšviestos filmavimo aikštelės.Iki Lorės vestuvių vidurvasarį lieka vos kelios dienos, kai iš paplūdimio paslaptingai dingsta septynmetis jos sužadėtinio sūnėnas. Liudininkai tvirtina rytą matę Džonį žaidžiantį vandenyje ir renkantį kriaukles, bet paskui berniukas dingo. Gal nuėjo per toli ir pasiklydo?Kai bangos išmeta į krantą Džonio slydlentę, tampa aišku, kad galėjo nutikti blogiausia. Kas iš tiesų atsitiko vaikui? Atsakymai slypi kruopščiai slepiamoje šeimos istorijoje. O valandos nenumaldomai bėga...Vien JAV parduota daugiau kaip 80 mln. M. Higins Klark detektyvų. Paskutinis – „Dalelė mano širdies“ – išleistas jau po jos mirties 2020 metais. Skaitytojų ir kritikų visame pasaulyje vertinami rašytojos romanai nuolat patenka į skaitomiausių knygų sąrašus. Detektyvų karaliene vadinama autorė buvo daugelio prestižinių premijų laureatė, jos vardu pavadintas vienas svarbiausių apdovanojimų geriausiems šio žanro kūrėjams.Romano bendraautorė Alafer Berk – taip pat populiarių detektyvų ir kriminalinių trilerių autorė. Rašytojos knygose dažnai galima aptikti realių bylų pėdsakų iš ankstesnės jos teisės profesorės darbo patirties, be to, ji vis dar dėsto kriminalinę teisę. „Dalelė mano širdies“ detektyvų ir trilerių gerbėjus suintriguos: knygoje netrūks paslapčių, intrigų, kol galiausiai nusikaltimas bus atskleistas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Paskutinė vasaros šventė“

Kiek kitoks nei įprasta romanas – lengvas, kupinas humoro ir jausmų, skirtas atsipalaiduoti. Tie, kas skaitė ne vieną S. Montefiore knygą, žino, jog tai viena iš atostogoms ypač tinkamų autorių, o tiems, kam šios autorės kūryba dar nepažįstama, tebūnie ji tarp „saldžiausių“ vasaros atradimų!„Pilna smagių dviprasmiškų užuominų, parašyta su ypač didele jausmų porcija – nepamainoma priemonė tiems, kam reikia raminančio knygos glėbio!“ – knygą apibūdino dienraštis „Lancashire Post“.Britė S. Montefiore rašytojos karjerą pradėjo 2001-aisiais, kasmet išleidžia po naują knygą. Lietuviškai išleista keliolika jos romanų: „Sodininkas iš Prancūzijos“, „Dvasių medis“, „Greisės gundymas“, „Kregždė ir kolibris“, „Dėžutė su drugeliu“, „Čia ir dabar“ ir kt.Pietinėje Anglijos pakrantėje įsikūręs Darnlis – ištaigingas dvaras su plačiai nusidriekusiais sodais. Tų namų šeimininkai – puikioji Flepė Skot But ir jos vyras Kenetas, buvęs verslininkas, dabar visą savo laiką leidžiantis nuosavuose golfo laukuose. Kad ir įžengusi į septintą dešimtį, Flepė vis dar traukia akį savo išvaizda, o jos gyvenimas panašus į nesibaigiančią pasaką.Kai į dvarą už kelių mylių atsikrausto pora, neabejotinai turtingesnė už juos, pasiduoti nelinkusi Flepė imasi parodyti atvykėliams, kas miestelyje svarbiausias. Bet ji tikrai nesitiki, kad mėgindama padaryti įspūdį pati paklius į naujojo kaimyno Čarlzo tinklus ir jį įsimylės. Tas nuostabus ir jau seniai pamirštas jausmas aplanko visiškai netikėtai, tad kartais ji visai nebesivaldo, o tai neprasprūsta aplinkiniams pro akis. Ar ji pasirengusi paaukoti viską, ko taip atkakliai siekė visągyvenimą? Ši knyga patiks skaitytojams, kurie knygose ieško malonumo, lengvumo ir geros nuotaikos.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Ledo piratai“

Intriguojantis, vaizdingai parašytas istorinis nuotykių romanas apie vikingus. Vokiečių autorius D. Husemannas kūriniui pasirinko mažai kur aprašytą laikotarpį – devintąjį mūsų eros amžių, kuomet vyko Konstantinopolio užkariavimai, o jūromis plaukiojo nepagaunami vikingų laivai. Venecija – ši teritorija knygos ašis – dar nebuvo Venecija, o tik salų sąjunga, į kurią kėsinosi Konstantinopolis.D. Husemannas – žurnalistas, rašantis mokslinėmis temomis, ir archeologas, Miunsteryje studijavęs priešistorę ir senovės istoriją, klasikinę archeologiją ir etnologiją. Rašo straipsnius ir knygas, yra parašęs apie seniausią pasaulyje miestą Sirijoje bei vieną svarbiausių priešistorinių statinių Europoje, pietinėje Anglijoje, Stounhendžą.„D. Husemannas – puikus pasakotojas. Kalba gyva, vaizdinga, daugybė įdomių detalių“, – autorių gyrė populiaraus mokslo žurnalo „Bild der Wissenschaft“ redaktorė Karin Schlott.„Šis laivas pasirodo netikėtai kaip rūkas. Ir taip pat greitai dingsta. Jis – su drakono galva, o vietoj burių – sparnai.“Viduržemio jūra, 828 metai po Kristaus. Vikingas Alrikas ir jo komanda vadinami ledo piratais, mat gabena ledą nuo Etnos ugnikalnio į miestus Adrijos jūros pakrantėje. Garsas apie Alriko ir jo vyrų šlovę sklinda greičiau, negu vandenis skrodžia jų drakaras „Visunduras“.Apie ledo piratus sužino Venecijos dožas, kaip tik ieškantis nutrūktgalvių, kuriems galėtų patikėti pavojingą užduotį – Aleksandrijoje pavogti ir atgabenti į Veneciją šventojo Morkaus, vieno iš keturių evangelistų, palaikus. Drąsūs vikingai leidžiasi į rizikingą žygį. Tačiau netrukus paaiškėja, kad pagrobti evangelisto palaikus daug sunkiau, nei turėti reikalų su Etnos ugnikalniu.Šis romanas tiesiog įsuka skaitytoją į nuotykių sūkurį, jame yra istorinių asmenybių, o šmaikščiai perteikiami IX amžiaus kasdienio gyvenimo vaizdai nepaprastai gyvi ir intriguojantys. Garsaus vokiečių autoriaus romanas skirtas visiems istorinių romanų ir įdomiosios istorijoms mėgėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Ir tai praeis“

„Nepaprastai gražiai, gyvai ir nuoširdžiai parašyta knyga, labai smarkiai kabinanti nuo pat pirmo puslapio. Labiausiai knygoje paperka lengvumas ir gyvenimo džiaugsmas, persmelkiantis liūdesį ir skausmą. Kažkoks ypatingas derinys – skaitai ir jauti, kad tai knyga apie gyvenimą, kuriame neaišku, ko daugiau – skausmo ar džiaugsmo. Nemažai šitoje knygoje ir humoro. Yra ir šiek tiek erotikos, daug flirto, nepaprastai gražių vasaros vaizdų, žavių, nors šiek tiek niekingų vyrų, elegancijos. Nors šiaip tai knyga ir apie motinos netektį“, – romaną „Ir tai praeis“ pristatė jo vertėja A. Nekrašaitė.Vaikystėje, kai Blanka neteko tėvo, ją guosdama mama papasakojo istoriją apie galingą imperatorių, kuris sukvietė visus išminčius ir paprašė jų rasti prasmingų žodžių, tinkančių bet kokiomis aplinkybėmis. Išminčiai mėnesių mėnesius galvojo ir grįžę imperatoriui pasakė frazę „Ir tai praeis“. Blankos motina dar pridūrė: „Skausmas ir kančia praeina, kaip kad praeina džiaugsmas ir laimė.“ Tik ar tikrai?Dabar Blankai keturiasdešimt ir prieš kelis mėnesius mirė motina – brangiausias žmogus jos gyvenime. Siekdama numalšinti sielvartą ir atsikratyti sumaišties, ji iš Barselonos išvažiuoja į Kadakesą – pajūrio miestelį, kuriame vaikystėje atostogaudavo su mama. Kartu su Blanka – jos du sūnūs, du buvę vyrai ir dvi geriausios draugės. Čia ji ketina susitikti ir su savo vedusiu meilužiu. Tame įstabaus grožio miestelyje Blanka, apsupta tų, kuriuos myli labiausiai, bando suprasti, ką reiškia iš tiesų gyventi ir būti laimingai.Šios knygos gyvumas ir nuoširdumas, kartu lengvumas ir gilumas paperka akimirksniu. Ji šiek tiekkomiška, sykiu nepaprastai atvira, o svaiginančio grožio vasaros vaizdai joje persmelkti netekties skausmo. Tai romanas apie gyvenimą, kuriame susipina liūdesys ir džiaugsmas, skausmas ir malonumas. Kuris verčia susimąstyti apie tai, kaip iš tiesų norime gyventi.Romano autorė M. Busquets užaugo pasiturinčioje ir išsilavinusioje katalonų šeimoje. Jos motina buvo rašytoja, tėvas – poetas. Tėvų namuose lankėsi garsiausi XX amžiaus antrosios pusės rašytojai. Milena baigė archeologijos studijas Londono universiteto koledže ir daug metų kartu su motina dirbo leidybos įmonėje. „Ir tai praeis“ – puiki knyga istorinių romanų ir dramų skaitytojams, kuriems patinka laikui nepavaldi, humoro ir jausmų kupina literatūra, pavyzdžiui, Lucindos Riley, Santos Montefiore ir kitų autorių romanai.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Užmaršties saldumas“

„Užmaršties saldumas“ – pasakojimas, įkvėptas tikros istorijos apie religinių įsitikinimų nepaisančius žydų gelbėtojus. Tokios istorijos jaudina ir šiurpina, tačiau ši tema negali būti pamiršta. Nors yra itin skaudi, knyga skaitoma lengvai ir šviesiai nuteikianti.Trisdešimt šešerių Houpė jau nesistebi blogomis naujienomis. Jos motina mirė, vyras paliko ją dėl dvidešimt dvejų merginos, banko sąskaita beveik tuščia. Jau seniai atsisakiusi svajonės tapti teisininke, Houpė, auginanti nelengvo būdo paauglę dukterį, stengiasi išlaikyti žlungančią šeimos kepyklėlę. Houpės mylima močiutė, kilusi iš Prancūzijos, penkiasdešimt metų džiuginusi Menkių kyšulio gyventojus savo kepiniais, pamažu pasineria į Alzheimerio rūką. Tačiau proto prašviesėjimo akimirką ji supranta, kad jei nepapasakos Houpei apie praeitį, jos ilgai saugotos paslaptys pradings amžiams.Ji užsimena apie paslaptingus tragiškus įvykius Paryžiuje. Paskui surašo ant lapelio sąrašą pavardžių ir paprašo anūkės nuvykti į Prancūziją dėl paslapties, kurią saugojo septyniasdešimt metų. Houpė, vedama emocijų, eina per Paryžiaus kepyklas, kuriose susipynusios trijų religijų tradicijos, užkoduotos močiutės pasakose ir naminių kepinių skoniuose. Moteris iš gabaliukų dėlioja šeimos istoriją, sužino siaubingų dalykų apie Holokaustą, klausosi giminaičių liudijimų apie jų siekį išgyventi laikais, kai pasaulis išprotėjo. Išgirsta istoriją apie du mylimuosius, kuriuos išskyrė žiaurios aplinkybės. Jai telieka būti drąsiai ir tikėti, kad Dievą galima rasti visur, netgi pyragaityje.„Kristina Harmel meistriškai ir įtaigiai pasakoja apie kartų kovą už išlikimą. Knygoje pabarstyti kepinių receptai leidžia skaitytojams patiems geriau pajusti saldų Houpės kelionės skonį“, – skelbė žurnalas „Publishers Weekly“.Amerikiečių rašytojos K. Harmel romanai verčiami į daugybę kalbų ir parduodami visame pasaulyje. Lietuvių kalba išleistas jos romanas „Dingusių vardų knyga“ sulaukė puikių vertinimų. Šios JAV autorės knygos tampa „New York Times“ bestseleriais. Lietuvoje skaitytojams pristatyti kūriniai „Dingusių vardų knyga“, „Užmaršties saldumas“, „Vyndario žmona“ ir kiti. K. Harmel profesionaliai rašo nuo 16 metų, kuomet pradėjo sporto žurnalistės karjerą. Yra dirbusi su tokiais leidiniais kaip „People“ ir „Glamour“. Naujoji autorės knyga patiks tiems, kas mielai renkasi dramas, istorinius romanus, tikras istorijas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Anglų kalbos žodynas“

Savitas, estetiškas, ypač jautrus ir subtilus rašytojos stilius ir unikalus turinys – toks naujasis A. Cicėnaitės, nuo 2012 metų gyvenančios ir kuriančios Sidnėjuje, romanas „Anglų kalbos žodynas“ . Sykiu tai – pirmasis romanas, lyginamas su geriausiais pastarųjų metų Europos grožinės literatūros tekstais – Olgos Tokarczuk „Bėgūnais“, Irenos Solà „Aš dainuoju, o kalnas šoka“, Bernardine Evaristo „Mergaitė, moteris, kita“. Kūrinyje gausu geografinių, istorinių, kultūrinių faktų, įžvalgų apie šiuolaikinį globalų pasaulį, kurie jį padarys įdomų tiek rimtosios grožinės, tiek kelionių,istorinės literatūros mėgėjams. „Mano širdis buvo kompasas, kuris rodė kryptį į šiaurę“, – naująjį romaną apibūdino A. Cicėnaitė.Moteris ir jos vyras iškeliauja iš Sidnėjaus į Broken Hilį, vildamiesi, kad kelionė gali pataisyti viską – net tai, kas nepataisomai broken. Tačiau tai, kas jų laukia, yra kur kas daugiau nei tik fizinė kelionė per Australijos žemę – pirmiausia tai kelionė per fragmentais išnyrančią, prisiminimais blykstelinčią praeitį; per neišverčiamas migracijos ir gyvenimo svetur patirtis; per bendros kalbos ir bendrų namų paieškas; per savo ir kito atmintį.Šis romanas – tai bandymas išversti neišverčiamus žodžius, susikurti savo žodyną, grįžti namo iš žemyno uždarytomis sienomis. Tai meditatyvus, poetiškas, asmeniškas, o drauge drąsus, aštrus ir tiesus pasakojimas apie tai, ką reiškia būti žmogumi – moterimi, partnere, drauge – šiuolaikiniame pasaulyje, kur vienu metu egzistuoja vidinės ir išorinės sienos, bet mes gebame gyventi taip, lyg jų nebūtų. Rašytojos išsirinkti anglų kalbos žodžiai tapo romano skyrių pavadinimais: kiekvienas jų turi savo istoriją ir į romaną pateko neatsitiktinai.Vilniuje gimusi A. Cicėnaitė baigė literatūros teorijos magistro studijas Vilniaus universitete ir religijų studijų doktorantūrą Velingtono Viktorijos universitete, dirbo reklamos ir komunikacijos srityse. Šiuo metu dirba kaip vertėja, yra aštuonių knygų autorė. Romanas „Anglų kalbos žodynas“ sužavės moderniosios grožinės literatūros, apdovanotų, gurmaniškų knygų, moterų prozos, lietuvių literatūros skaitytojus.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Hercogas ir aš“

Pirmoje ciklo knygoje „Hercogas ir aš“ pasakojama apie Dafnę Bridžerton, vyriausiąją iš Bridžertonų seserų.Dafnė, naujojo sezono debiutantė, sumani ir sąmojinga mergina, be vargo mezga draugystes su geidžiamiausiais Londono viengungiais, kurie, deja, jos nemato kaip būsimos žmonos, nes sąžiningoji Dafnė atsisako žaisti viliokiškus žaidimus, privalomus pagal nerašytas to meto Londono aukštuomenės taisykles.Kitaip nei Dafnė, Heistingso hercogas Saimonas Basetas – geidžiamiausias jaunikis Londone – draugiškumu visai netrykšta. Jis tvirtai apsisprendęs vengti ir santuokos, ir visuomenės vakarėlių – lygiai taip pat kaip visą vaikystę jo vengė atsainus, jį niekinęs tėvas. Netikėtai sutikęs geriausio draugo seserį Dafnę, Saimonas sugalvoja planą: Dafnei sutikus su netikromis piršlybomis, jis atsikratytų įkyrių, savo dukteris jam peršančių mamyčių, o tuo tarpu smarkiai pagerėjus Dafnės reputacijai ji, tikėtina, sulauktų dėmesio vertų santuokos pasiūlymų.Iš pradžių planas veikia nepriekaištingai, tačiau negailestingame, paviršinio žvilgesio ir apkalbų kupiname Londono elito pasaulyje tikram galima būti tik dėl vieno – meilė nepaiso jokių taisyklių. Ši, pirmoji, kronikos dalis ne tik padovanojo skaitytojams šmaikštaus humoro, ryškių charakterių ir aistrų, bet ir pradėjo pasaulinių bestselerių seriją!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Vikontas, kuris mane mylėjo“

Antrojoje knygoje – „Vikontas, kuris mane mylėjo“ – pasakojama Antonijaus, vyriausio ir bene paslaptingiausio Bridžertono, istorija.„1814-ieji ir vėl žada būti kupini įvykių, bet, autorės manymu, tai negalioja Antonijui Bridžertonui, atkakliausiam Londono senberniui, nerodančiam jokio noro vesti. Atvirai kalbant, kam jam to reikia? Visi žino, kad jis neprilygstamas pasiutėlis ar bent jau tokį vaidina...“, – Ledi Visldaun naujienų laikraštis, 1814 m. balandis.O dangau, ar įmanoma, kad budrumu ir įžvalga pasižyminti paskalų apžvalgininkė šitaip apsiriktų? Pasirodo, taip. Antonijus Bridžertonas ne tik nusprendė vesti, bet ir žmoną išsirinko. Dabar vienintelė kliūtis šiam planui – Keitė Šefild, vyresnioji jo išrinktosios sesuo. Keitė – pati nenuolankiausia moteris Londono pokylių salėse, o jos ryžtas bet kokia kaina neleisti šioms sužadėtuvės įvykti varo Antonijų iš proto. Ramybėje Keitė jo nepalieka net naktį – užmerkęs akis ją regi savo sapnuose, kurie kaskart atrodo vis erotiškesni... Priešingai nei, regis, linkusi manyti visa Londono aukštuomenė, Keitė yra įsitikinusi, kad pasiutėliai ne tik nesikeičia, bet ir netampa gerais sutuoktiniais, todėl ji pasiryžusi apsaugoti seserį nuo Antonijaus Bridžertono – didžiausio pasiutėlio iš visų. Tik paaiškėja, kad jos pačios širdis atsidūrė pavojuje...

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Džentelmeno pasiūlymas“

Trečioji, knyga – „Džentelmeno pasiūlymas“ – skirta Benediktui, kurį, didžiam jo nusivylimui, visi mato tik kaip „numerį du“ arba tiesiog „Bridžertoną“... Visi, išskyrus ją... Ar ji priims jo pasiūlymą, kol dar „neišmušė vidurnaktis“?Nors Sofija Beket – grafo duktė, pagiežinga pamotė pasmerkė ją tarnaitės likimui. Taigi mergina negalėjo nė svajoti, kad vieną dieną įsmuks į garsųjį ledi Bridžerton kaukių balių. Ir niekada nebūtų patikėjusi, kad ten jos lauks „princas“! Besisukdama šokių aikštelėje, švelniai apglėbta žavingo ir velniškai gražaus Benedikto Bridžertono, Sofija jaučiasi lyg karalienė. Tik ji žino, kad laikrodžiui išmušus vidurnaktį, visi kerai išsisklaidys... Kad ir nuo kurios „Bridžertonų“ knygos pradėtumėte, ji verta jūsų vasaros. Pasimėgaukite šypseną sukeliančiu lengvu humoru, skruostus įkaitinančia švelnia erotika ir XIX amžiaus Londono aukštuomenės aplinka. Ir, kaip sakoma, laukite tęsinio!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Vidurnaktis! Niujorkas“

Romantiškas trileris, kuriame susipina patrauklūs veikėjai, Niujorko atmosfera ir meno pasaulis. Niujorkas ir Paryžius. Įtampa ir emocijos. Gyvenimas, meilė ir neišsipildžiusios viltys. „Intriguojanti istorija, kurios ilgai nepamiršite“, – taip romaną apibūdino žurnalistė Candice Mahout.Lorena dirba reklamos agentūroje Paryžiuje. Prieš daug metų ji neteko savo tėvo, garsaus galerijossavininko – jis buvo nušautas, o nusikaltėlis nerastas. Nepažįstamasis, teigiantis, kad nužudė jos tėvą ir dabar ketina nužudyti ją, atakuoja trumposiomis žinutėmis. Todėl Lorena nudžiunga sulaukusi pasiūlymo vadovauti agentūrai Niujorke – ji tikisi, kad ten bus ramu ir persekiotojas jos neras.Leo – jaunas dailininkas iš Niujorko. Jis ką tik išėjo iš kalėjimo už žymių dailininkų darbų klastojimą ir pardavimą. Sugrįžęs Leo sulaukia nepageidaujamų svečių. Turtingas kolekcininkas, kurį jis apgavo, nori priversti Leo sumokėti už patirtą žalą ir reikalauja 2 milijonų dolerių.Atvykusi į Niujorką, Lorena užpuolama Centriniame parke. Likimas taip susiklosto, kad netoliese esantis Leo padeda merginai apsiginti nuo ir čia radusio persektiotojo. Nuo tos akimirkos, kai Leo išgelbsti Loreną, jų likimai susipina: abu drauge turi įveikti tykančius mirtinus pavojus ir nugalėti visas kliūtis.Greitas tempas, įvykiai vienas po kito, pavojai, žavus ir viliojantis Niujorko meno pasaulis ir vienintelis pasirinkimas, kuris gali pakeisti viską.Markas Milleris – paslaptingas autorius, nesutikęs atskleisti tikrosios savo tapatybės. Debiutinio romano „Vidurnaktis! Niujorkas“ leidėjas, sutikęs perskaityti nepanorusio prisistatyti žmogaus romaną, teigė likęs sužavėtas. „Veiksmas, emocijos ir gebėjimas visa tai įdomiai perteikti – ši knyga tikras atradimas“, – teigė romano leidėjas Bernardas Fixotas. Šis prancūzų autoriaus romanas – puikus pasirinkimas ieškantiems aštresnių skaitinių laisvalaikiui, ir ypač tiks detektyvų bei trilerių mėgėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Mažiesiems skaitytojams vasarą – įspūdingi nuotykiai ir smagios istorijos

Jei ieškote knygos, kuri jūsų mažylį ar pradinuką atostogų metu sudomintų skaitymu ir įtrauktų į stebuklingą knygų pasaulį, verta pradėti nuo spalvingų, gerą dozę smagios nuotaikos ir energijos žadančių knygų. Susidraugauti su ateiviais, gelbėti pasaulį, tyrinėti miestą, susipažinti su pasaulio vaikų širdis užkariavusiais personažais - knygose laukia tiek daug atradimų, nuotykių, įtraukiančių istorijų ir žavių iliustracijų! Vaikams nuo dvejų iki dvylikos metų skirtos knygos - puikus palydovas ir prie jūros, ir lyjant lietui, kuomet tenka užsibūti namuose.

„Pedingtonas skuba į pagalbą“

Šis meškiukas britų rašytoją M. Bondą išgarsino visame pasaulyje, o vaikus džiugina jau daugiau nei 50 metų. Trečioji „Meškiuko Pedingtono“ nepaprastai linksmų ir juokingų nuotykių knyga ypač patiks vaikams nuo 7 metų.„– O vargeli, – atsiduso Pedingtonas, kai visi nusisuko nuo lango ir kaltinamai pažvelgė į jį. – Ir vėl pakliuvau į bėdą. Koks gi kitas meškiukas galėtų sutrikdyti visą kino teatro publiką, kai atsistojęs ant sėdynės ima švilpti blogiukui iš filmo? Arba privarvinti ledų ant žemiau sėdinčių žiūrovų? Arba užlieti skalbyklą, o pono Kario virtuvės stalą supjaustyti dalimis? Tik Pedingtonas! Su specialiu įrankių rinkiniu, nuo idėjų verdančia galva, gerumo kupina širdimi ir trupučiu marmelado Pedingtonas gali bet kurią dieną padaryti nepaprastą, net jei jo sumanymai ir nenusiseka!“ – vaikai puikiai žino, kiek daug nuotykių patiria žavusis meškiukas. Knygų serija apie šio nepaprasto meškiuko nuotykius yra tapusi vaikų literatūros klasika, remiantis jomis, sukurtas ne vienas Holivudo filmas. Vaikai taip myli šį meškutį, kad pagal jo atvaizdą sukurta ir daugybė žaislų bei kitokių suvenyrų. Anglijoje išleista netgi speciali moneta su Pedingtonu.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Berniukas, susipažinęs su banginiu“

„Nuostabus pasakojimas... tempas retai kada sulėtinamas“, – komentavo dienraštis „The Daily Telegraph“. „Žvejys. Bėglys. Nuotykių ieškotojas! Dvylikametis Razis paplūdimyje stebi ką tik išsiritusius vėžliukus, kai jūroje pamato valtį. Joje – visai išsekęs bendraamžis berniukas. Vos Razis spėja juo pasirūpinti, į salą atplaukia grėsmingi vyrai, ieškantys pabėgėlio. Paslaptingas nepažįstamasis Džengas papasakoja jaudinančią istoriją apie laivo sudužimą, dingusį lobį, jūrų monstrus ir blogiukus. Bet ar visa tai tiesa? Kad išsiaiškintų, Razis ir jo sesuo dvynė Šifa turės leistis į jūrą, į kvapą gniaužiantį nuotykį... Ar susitikus su didžiausiu jūrų monstru pavyks išgyventi ir atskleisti visas paslaptis?“ – rašoma šioje nuotykių kupinoje, tačiau jautrioje istorijoje. „Prašome daugiau panašių istorijų“, – rašė laikraštis „The Observer“.Rašytoja N. Farook gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau yra kilusi iš Šri Lankos, kurios vaizdų netrūksta knygose. Pirmoji autorės knyga „Mergaitė, pavogusi dramblį“ jau atrado gerbėjus Lietuvoje ir pasaulyje. Pats metas susipažinti su antruoju šios talentingos pasakotojos kūriniu! „Berniukas, susipažinęs su banginiu“ skirtas 8-12 metų vaikams, tačiau gali būti skaitomas ir garsiai visos šeimos, įkvėpti pokalbiams apie nuotykius, kitas šalis ir kultūras.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Vasara Somerbyje“

Štai dabar, šią akimirką, čia yra vasaros laimė. Dvylikametei Martai ir jos broliukams Mačiui ir Mikeliui tenka praleisti atostogas pas močiutę kaime. O ši močiutė mažumėlę keista: gyvena viena atokiame name, pardavinėja namines uogienes, neturi telefono ir juolab interneto. Bet užtat turi vištų, irklinę valtį ir šautuvą, kuriuo išvaiko neprašytus svečius. Kas galėjo pagalvoti – būti pas šitą močiutę labai smagu. Ir kaip tik tada visai vasariškai laimei kyla pavojus! Visiems teks suremti pečius – nes tai ir yra svarbiausia gyvenime. Viena žymiausių vokiečių vaikų ir jaunimo literatūros autorių K. Boie šioje knygoje šiltai ir jautriai pasakoja apie dalykus, kurie, nors atrodo paprasti, iš tiesų sudaro gyvenimo esmę. Kaip ir kasdienybėje, įveikę iššūkius, knygos herojai iš naujo atranda vienas kitą, sustiprina kartų draugystę ir išmoksta mėgautis gamta. K. Boie yra parašiusi daugiau kaip 100 knygų, išverstų į dešimtis pasaulio kalbų. Ji ne tik kuria vaikams, bet ir rūpinasi skaitymo skatinimu ir vaikų literatūros sklaida, yra vaikų literatūros tyrinėtoja. „Vasara Somerbyje“ skirta vaikams nuo 10 metų, bet tiks ir gerai įgudusiems skaityti pradinukams, ir suaugusiems, kurie mėgsta klasikines, nuoširdžias ir nuotykių dvasia alsuojančias istorijas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Monstropedija. Ateiviai mokyklos stadione?!“

Kakės Makės draugai – monstrai Nanaisa ir Mamaisa – nutarė gyvuoti atskirai ir pasakoti istorijas 6–9 metų vaikams... Jie atskleis mums pasaulį tokį, koks matomas monstrų akimis – anot vaikų, taip tik dar įdomiau!Tad sveikas atvykęs į mokyklą, kurioje mokosi ir monstrai, ir vaikai! Nors vieni kitus sutinka tik valgykloje pertraukų metu, to pakanka, kad kaskart pradėtų šaipytis ir užgaulioti vieni kitus... Atrodo, kad tai niekada nesiliaus! Bet sykį stadione nusileidžia nedraugiškų ateivių erdvėlaiviai ir viską išgelbėti gali tik jėgas suvieniję vaikai ir monstrai! Ar jiems pavyks tapti komanda? Ar bendras tikslas gali sutelkti net ir vaikus su monstrais, o monstrus – su vaikais?Vaikų numylėtas rašytojas Tomas Dirgėla ir smagaus personažo Očio kūrėja Skaistė Dirgėlienė pirmą kartą istorijoje parašė knygą kartu!„Visi vaikai kartais pabūna monstrais, o visi monstrai kadaise buvo vaikai. Ir kad sutikę vieni kitus neretai išsigąsta: vaikas bijo, kad monstras (ar po lova, ar tas, kur viduje) ims ir padarys kažką oi oi, o monstras – kad vaikas ims ir jo nebebijos, nugalės ar net visai juo nebetikės!“ – apie knygos atsiradimą pasakojo T. Dirgėla. „Ši knyga – tai ypatinga kelionė į savęs ir kito pažinimą. Būdami skirtingi, neretai esame linkę susipriešinti, konkuruoti ir kovoti, kad parodytume savo reikšmingumą ir galią“, – šitaip knygą  apibūdino vaikų ir paauglių psichologė Asta Blandė. Smagaus formato knyga gali tapti pretekstu su vaikais pasikalbėti apie labai rimtus dalykus – susipriešinimą, kitų skaudinimą ir karą.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Miesto detektyvas“

Uostamiesčio darželinukus nauja diena pasitinka netikėtumais. Žaidimų aikštelėje jie randa krūvą popierinių lėktuvėlių. Kas juos išlankstė? Kodėl? Ir kaip jie čia atsirado? Mažieji smalsuoliai su auklėtoja sekdami lėktuvėlių pėdsakais leisis į žygį per miestą, aplankys daugybę įstaigų ir sutiks įvairių profesijų žmonių. Jie nenuleis rankų, kol neišsiaiškins šios bylos! O kaip tu manai, kas galėjo sulankstyti šitokią daugybę lėktuvėlių? Gal atspėsi pirmas? 2–5 metų vaikams skirta knyga patiks tiems, kas jau atmintinai moka knygą „Ką žmonės dirba visą dieną“ ir ieško naujos knygos, kurioje būtų daug paveikslėlių, paslėptų nuotykių ir smagių personažų.„Miesto detektyvas“ supažindina su įvairiomis profesijomis, knygoje pasakojama mažuosius sudominanti ir dėmesį prikaustanti istorija, o gausybė detalių iliustracijų ragina įsižiūrėti, ieškoti, pastebėti įvairias svarbias smulkmenas.L. Matiukaitė – jauna rašytoja, jau spėjusi sukurti vaikams nemažai kūrybingų, smagiomis istorijomis papildytų užduočių knygų, padedančių gilinti matematinius įgūdžius ar pažinti kosmosą. Šią knygą sukurti jai padėjęs S. Kvintas – grafikos dizaineris, knygų vaikams kūrėjas ir iliustruotojas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Mano geriausios atostogos“

Linksma istorija apie mažąją Gretą, kuri taupo pinigus ir laukia savo pirmųjų atostogų, o jų metu patiria įvairių nuotykių – ir smagių, ir pamokančių.„– O kas yra atostogos? – klausia mažoji Gretutė. – Atostogos – tai toks metas, kai ilsimės nuo visų darbų. Tuomet galima važiuoti į kaimą pas močiutę, pramogauti gamtoje arba keliauti prie jūros“, – atsako jai tėtis.Knygą žaismingai ir šmaikščiai iliustravo autorius. Ši šmaikšti knygelė, skirta vaikams nuo dvejų metų, padės pasiruošti pirmosioms atostogoms ir galimiems netikėtumams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Meškiai eina į mokyklą“

Septyni mažieji meškiai baigė darželį ir ruošiasi naujam labai svarbiam gyvenimo etapui: netrukus jie eis į mokyklą. Būsimų pirmokų galvose sukasi įvairiausios mintys, kyla daugybė klausimų, džiaugsmą keičia baimė ir nerimas, smalsumą – abejonės. Kaip palengvinti pradžią? Kaip nusiraminti? Meškiai klausosi vyresniųjų pasakojimų, renka patarimus ir nekantriai laukia kelionės į mokyklą.Meškiai išgyvena tuos pačius jausmus, kaip ir vaikai, kai baigia darželį: džiaugsmą ir jaudulį, smalsumą ir nerimą. Apie tai jie kalbasi tarpusavyje, klauso vyresnių meškių istorijų ir pamažu... auga! Knyga vaikams nuo 4 metų ir tėvams padės kartu su meškiais atpažinti ir išgyventi kylančius jausmus, gauti atsakymus į klausimus ir pasirengti naujam bei svarbiam gyvenimo etapui. E. Daciūtė – žinoma vaikų autorė, išleidusi daugiau kaip dešimt knygų vaikams ir suaugusiesiems. Knygų serija apie meškius buvo viena pirmų Evelinos sukurtų istorijų, ir šią vasarą meškiai kartu su autore pasitinka atsinaujinę!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Lelijos nuodija miestą“

Vaikų literatūros konkurso nugalėtoja I. Šalčiūtė debiutine knyga „Lelijos nuodija miestą“, kurią skyrė 8–12 metų vaikams, ne tik kalba apie šių dienų aktualijas, bet ir perduoda svarbią žinutę vaikams: jiems nereikia jokių ypatingų galių ar talentų, kad galėtų veikti, kurti ir keisti pasaulį. „Anksčiau tapyti mėgęs dešimtmetis Mikas teptukus ir dažus jau seniai išmetė, ir dabar karštas vasaros dienas leidžia vien tik žaisdamas vaizdo žaidimus. Berniukui visai nerūpi mieste siaučianti paslaptinga liga, tačiau patekęs į kitą realybę jis susirūpina. Netikėtomis aplinkybėmis užsimezgusi draugystė su kitais trimis vaikinais Mikui leidžia patirti nepakartojamų nuotykių ir įpučia stiprybės kovoti prieš miestą nuodijančias lelijas“, – taip prasideda ši neįtikėtina, drąsių poelgių kupina istorija. Knyga be nuobodžių moralų ar didaktikos, per nuotykiais paremtą dinamišką siužetą ir spalvingus personažų santykius moko, kaip išgyventi patyčias, įtikinti suaugusiuosius elgtis teisingai, kaippriimti ir susitaikyti su draugo mirtimis. Nepaisant „sunkių“ temų kūrinys skamba šviesiai ir pozityviai. Pati autorė pasakoja, kad, kurdama šią istoriją, norėjo paskatinti juos nelikti abejingus neteisybei ir įkvėpti drąsiai su ja kovoti.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Katinas Miegošius“

Konkurso nominantas „Katinas Miegošius“ – trumpų pasakojimų rinkinys, žavintis ryškiais veikėjų charakteriais, žaismingais jų dialogais, turtinga kalba ir subtiliu humoru. Štai ant vieno raudono žalio stogo apsigyvena trys draugai. Katinas Miegošius, apsivijęs aplink kaminą, miega dieną naktį. O kai nemiega, galvoja apie maistą. Varna Šiurpė moka daug keistų žodžių, turi daug gudrių minčių ir truputį per įkyriai kelia labai didelius klausimus. Šikšnosparnis Šiukščius už viską labiausiai mėgsta tylėti: apie vorą, apie orą ir netgi apie pačią tylą.Šios knygos veikėjai tokie skirtingi ir įdomūs, kad kiekvienas jų pokalbis ir diena būna paprastai nepaprasta. Jie moko priimti draugus tokius, kokie jie yra, mąstyti savarankiškai, originaliai ir pastebėti netikėčiausius dalykus, kasdien mėgautis net mažiausiais dalykais, pasižymi humoru, absurdo poetika ir žaisminga, subtilia ironija, o turtinga kūrinio kalba lavina vaikų kalbą ir vaizduotę.Trumpos, tačiau itin jaukios istorijos puikiai tiks ir pradedantiems skaityti, ir dar tėvų skaitomų istorijų klausantiems vaikams. Knygos autorius E. Zaikauskas – kalbininkas, vertėjas ir rašytojas. „Katinas Miegošius“ – debiutinė jo knyga vaikams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Žvėrių kirpykla“

„Diena ši lamai kitokia – Šiek tiek baugi, šiek tiek keista... Tiktų tikriausia nežinia, Kaip pasitiks ją kirpykla“, – tokiu eiliuotu tekstu prasideda vaikams maždaug dvejų iki penkerių metų skirta debiutinė Vaiva Jalo paveikslėlių knygelė „Žvėrių kirpykla“, tapusi viena iš 2021 m. Vaikų literatūros konkurso nominančių. „Oho! Lamos gaurai tiek užaugo, kad per juos nieko nebemato! Jai šiek tiek neramu, kaip seksis kirpykloje. Bet pamačiusi, kokie laimingi ir išgražėję iš kirpyklos išeina kiti žvėreliai, ji irgi drąsiai sėdasi į kirpėjos kėdę. Ar lamai patiks jos naujoji šukuosena?“ – atsakymą į šį klausimą sužinos tie, kurie perskaitys ar išklausys šią smagią ir žaismingą, eiliuotą istoriją. Pati būdama dviejų vaikų mama, Vaiva Jalo parašė ir nupiešė šią knygą norėdama padėti mažiesiems įveikti kirpyklos baimę ir su džiaugsmu laukti kito apsilankymo pas kirpėją. Rinkdama knygos personažus kūrėja turėjo aiškų tikslą – pavaizduoti plaukuotus gyvūnus, iš kurių natūralių plaukų būtų įmanoma formuoti šukuosenas. Tiems, kurie plaukų neturi, ji uždėjo skrybėles ar perukus. „Net ir išgalvotose istorijose man norisi perteikti kaip tik įmanoma daugiau realybės, juk vaikai tiesą pastebi ir įvertina“, – ji tikisi. „Žvėrių kirpyklos“ autorė ir iliustratorė yra baigusi grafinio dizaino studijas. Daug metų ji dirbo pagal specialybę, vėliau ieškojo savęs juvelyrikoje, galiausiai parašė debiutinę knygelę vaikams, kuri ne tik edukuos, bet ir pakels nuotaiką tiek mažam, tiek dideliam skaitytojui.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Šias knygas skaito viso pasaulio jaunimas: tai, kas šiandien svarbiausia

Atraktyvios, jaunimui patraukliomis temomis parašytos knygos, turinčios dar ir meninę vertę, sukrečia, kviečia permąstyti, kas esu aš ir koks mano pasaulis. Jei paauglį domina istorija, jis žiūri istorinius serialus, tikrais įvykiais paremtos istorijos sudomins ir įtrauks į įvykių sūkurį. Jei seka socialinius tinklus ir nori peržiūrėti, perklaustyti, perskaityti visas pasaulyje aktualiausias naujienas, knygos, kurios ateityje virs „Netflix“ filmais ir kuriomis dalijamasi socialiniuose tinkluose visame pasaulyje – gali tapti vertingiausia vasaros pramoga. Besidomintieji mitologija, magija ir mažai pažįstamu pasauliu, įvertins romanus, kuriuose netrūksta burtų ir paslapčių atskleidimo džiaugsmo.

„Šviesa tamsoje“

Neįtikėtina Stefanijos Podgurskos, lenkų paauglės, 1942-aisiais gyvenusios Peremislije, Lenkijoje, ir pasirinkusios drąsą, žmogiškumą bei savo palėpėje per Antrąjį pasaulinį karą paslėpusios trylika žydų, istorija. 1943-ieji, šešiolikmetė Stefanija jau ketvirtus metus dirba Diamantų šeimai priklausančioje maisto prekių krautuvėje Peremislyje, Lenkijoje. Mergina savo dainomis skinasi kelią į šių žmonių gyvenimus ir širdis. Ji netgi pasižadėjusi vienam iš jų sūnų, Izijui. Sužadėtuvės saugomos paslaptyje, nes ji katalikė, o Diamantai – žydai. Tačiau Peremislį užėmus vokiečių kariuomenei, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Diamantai išvaromi į getą ir Stefanija okupuotame mieste lieka viena rūpintis šešiamete sesute Helena. O tada vieną naktį pasigirsta beldimas į duris. Izijaus brolis Maksas iššoko iš traukinio, dundančio į mirties stovyklą. Stefanija ir Helena priima drąsų sprendimą paslėpti Maksą ir, galiausiai, dar dvylika žydų. Nuo tada jos kasdien laukia, kada į duris pasibels mirtis. Ir kai galiausiai sulaukia, už durų stovi du nacių pareigūnai, kurie nori rekvizuoti Stefanijos namus vokiečių kariuomenės reikmėms. Du naciai apačioje, trylika slepiamų žydų ir šalia – mažoji sesutė. Stefanija turi priimti sunkų sprendimą. Šis sukrečiantis, tikra istorija paremtas, romanas skirtas jaunimui nuo 12 metų, tačiau tikrai patiks visiems, neabejingiems jautrioms, jaudinančioms istorijoms ir žmogiškumui. Knygos autorė Sharon Cameron pristato atskleisdama keletą įdomiausių faktų apie save: ją žavi didžiuliai medžiai, paslaptys, patinka Škotija, o būdama paauglė buvo įsimylėjusi JAV prezidentą Tomą Džefersoną ir knygos herojų Johnny Tremainą. „Gražiai parašytas ir kruopščiu tyrimu paremtas pasakojimas apie vienos iš istorijos nutylėtų herojų likimą. Kiekviena širdį gniaužianti akimirka perteikta stipriai irįtaigiai“, - knygą apibūdino „New York Times“ bestselerio „Tarp pilkų debesų“ autorė Ruta Sepetys.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Berniukas su žvaigžde kojinėje“

1942-ieji. Vienuolikmetis Rubenas slepiasi nuo nacių Didžiojoje Paryžiaus mečetėje. Prapuolė jau tūkstančiai žydų vaikų, o Rubeno tėvai beviltiškai bando rasti jo seserį. Jei tik kam kils bent menkiausias įtarimas, kas Rubenas yra iš tiesų, jį nužudys. Taip pat ir jam padedančius žmones. Rubenas turės išmokti gyventi kaip musulmonas, kol sulauks garsiojo Lapino, kuris padės jam nusigauti į Ispaniją pas savo šeimą.Bet kai mečetėje prasideda kratos, o Lapinas taip ir nepasirodo, Rubenas privalo bėgti. Prancūzijos pietuose jam tenka priprasti prie naujos tikrovės ir susitaikyti su trikdančia žinia, kas yra tikrasis Lapinas.Knyga „Berniukas su žvaigžde kojinėje“ skatina empatiją ir gerumą, padeda geriau suprasti Holokausto istoriją ir suvokti, ką per Antrąjį pasaulinį karą patyrė žydai, skatina apie žmones spręsti pagal jų poelgius, o ne pagal tautybę, rasę, religiją, suteikia vilties, kad net siaubingiausiose situacijose atsiranda gerų ir patikimų žmonių. Parašyti „Berniuką su žvaigžde kojinėje“ Dee White įkvėpė ne tik tikra istorija apie musulmonus, Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjusius žydų vaikus, bet ir jos pačios šeimos istorija – jos tėčiui teko bėgti iš gimtosios Austrijos, kai ją okupavo naciai. Rašydama šią knygą autorė mėnesį praleido Paryžiuje tyrinėdama Holokausto istoriją ir vietas, kurias vėliau aprašė savo knygoje. Dee White - australų vaikų knygų, apsakymų, eilėraščių, rašytoja. Ji veda seminarus, skirtus kitiems rašytojams bei rašymo seminarus vaikams visame pasaulyje. Vaikams nuo 12 metų skirtas pasakojimas, įkvėptas tikros istorijos apie musulmonus, gelbėjusius žydų vaikų gyvybes Antrojo pasaulinio karo metu. Itin jautri žydų gelbėjimo tema jaudina ir įkvepia, vėl ir vėl primena tai, ko neturime pamiršti, tad knygą verta perskaityti ne tik vaikams, bet ir istorija besidomintiems suaugusiesiems.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Vasara Somerbyje“

Štai dabar, šią akimirką, čia yra vasaros laimė. Dvylikametei Martai ir jos broliukams Mačiui ir Mikeliui tenka praleisti atostogas pas močiutę kaime. O ši močiutė mažumėlę keista: gyvena viena atokiame name, pardavinėja namines uogienes, neturi telefono ir juolab interneto. Bet užtat turi vištų, irklinę valtį ir šautuvą, kuriuo išvaiko neprašytus svečius. Kas galėjo pagalvoti – būti pas šitą močiutę labai smagu. Ir kaip tik tada visai vasariškai laimei kyla pavojus! Visiems teks suremti pečius – nes tai ir yra svarbiausia gyvenime. Viena žymiausių vokiečių vaikų ir jaunimo literatūros autorių K. Boie šioje knygoje šiltai ir jautriai pasakoja apie dalykus, kurie, nors atrodo paprasti, iš tiesų sudaro gyvenimo esmę. Kaip ir kasdienybėje, įveikę iššūkius, knygos herojai iš naujo atranda vienas kitą, sustiprina kartų draugystę ir išmoksta mėgautis gamta. K. Boie yra parašiusi daugiau kaip 100 knygų, išverstų į dešimtis pasaulio kalbų. Ji ne tik kuria vaikams, bet ir rūpinasi skaitymo skatinimu ir vaikų literatūros sklaida, yra vaikų literatūros tyrinėtoja. „Vasara Somerbyje“ skirta vaikams nuo 10 metų, bet tiks ir gerai įgudusiems skaityti pradinukams, ir suaugusiems, kurie mėgsta klasikines, nuoširdžias ir nuotykių dvasia alsuojančias istorijas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Mergaitės, kuriomis buvau“

Karščiausia leidyklos naujiena! Tai sukrečiantis pasakojimas, tiksiantis vyresniems nei 16 metų skaitytojams, taip pat rekomenduojamas tiems, kurie nori susipažinti sukūriniais, užkariaujančiomis socialinių tinklų erdves ir jaunųjų skaitytojų širdis. Rebeka išmokė mane meluoti. Samanta išmokė slėptis. Heilė išmokė kovoti. Keitė - bijoti. Na, o Ešlė išmokė mane išgyventi. Nora praktiškai pritaikė visas jų pamokas. Vieną rytą, vos tik Nora su buvusiu vaikinu ir dabartine mergina įžengia į banką, kurketina į sąskaitą įnešti per labdaros renginį gyvūnų prieglaudai surinktus pinigus, eilėje priešais stovintis vyras išsitraukia ginklą. Savo nelaimei, apiplėšti banką sumanę nusikaltėliai nė neįtaria, ką paėmė įkaite. Nora nėra paprasta mergina, nors ir stengiasi tokia apsimesti. Iki 12 metų ji turėjo daug vardų ir daug tapatybių. Kiekviena pritaikyta tam, kad padėtų mamai iš vyrųišvilioti kuo daugiau pinigų. Jos motina buvo gudri aferistė ir siekė dukrą išmokyti savo amato. Padedama vyresnės sesers, Nora sugebėjo pasprukti nuo tokio gyvenimo, bet dabar jis ją pasivys. Tai ne pirmas kartas, kai Nora susidūrė su ginkluotais ir pavojingais vyrais. Norėdama išsaugoti savo, draugų ir kitų įkaitų gyvybes, ji žino turinti būti žingsniu priekyje. Teks prisiminti iš motinos išmoktas pamokas. Teks atgaivinti Rebeką, Samantą, Ešlę ir kitas savo buvusias tapatybes. Jos moka žaisti. Dar puikiau moka manipuliuoti. Bet ar Norai pavyks? Romane keliami jaunimui aktualūs tapatybės, ribų, saugumo, intymumo klausimai, persmelkti aštraus, įtraukiančio, trileriui būdingo stiliaus. Ne paslaptis, kad ši istorija ateityje virs „Netflix“ serialu, kurio ištikimi gerbėjai laukia jau dabar. Amerikiečių autorės Tess Sharpe gyvenimo istorija neeilinė: pankrokerė mama jos susilaukė kalnų trobelėje, vėliau mergaitė augo Kalifornijos provincijoje. O dabar gyvena su būriu šunų ir kačių. „Vaikystėje labai daug skaičiau. Augau be televizoriaus, todėl pagrindinis mano pramogų šaltinis buvo knygos. Buvau didelė fantastiinės literatūros skaitytoja, paauglystėje man didžiulę įtaką padarė Tamora Pierce. Tačiau tik 13 - 14 metų perskaičiusi Meg Cabot „Princesės dienoraščius“, šiuolaikinė grožinė literatūra mane iš tiesų užkabino ir kaip skaitytoją, ir kaip rašytoją“, - viename interviu pasakojo rašytoja.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Pabaigoje jie abu miršta“

„Sveiki, skambinu iš Mirtininkų atrankos. Apgailestaudami pranešame, kad per ateinančias dvidešimt keturias valandas jus ištiks mirtis. Visos Mirtininkų atrankos vardu liūdime jūsų netekdami. Gyvenkite šią dieną kuo turiningiau, gerai? Mes, „Paskutinio draugo“ komanda, liūdime netekdami jūsų. Reiškiame nuoširdžiausią užuojautą jus mylintiems ir tiems, kurie niekada jūsų nepažinos. Tikimės, kad rasite naują draugą, su kuriuo galėsite šiandien praleisti paskutines valandas“, - toks skambutis sukrės ir pakeis knygos herojų gyvenimą, sykiu paskatins susimąstyti, kas iš tiesų galėtų pakeisti kiekvieno iš mūsų gyvenimą? Jaunimui nuo 16 metų skirtame romane „Pabaigoje jie abu miršta“ pasakojama dvasinga, širdį verianti, žavinga ir nepamirštamama istorija apie aukštesniųjų jėgų nulemtą kelionę. Istorija, primenanti, kad nėra gyvybės be mirties, nėra meilės be netekčių, ir kad visą savo gyvenimą galima pakeisti per vieną dieną. Rugsėjo 5-ąją, šiek tiek po vidurnakčio, Mirtininkų atranka skambina Matėjui Toresui ir Rufusui Emeterijui pranešti blogą žinią: šiandien jie mirs. Matėjus ir Rufusas vienas kito nepažįsta, bet dėl skirtingų priežasčių savo Pabaigos dieną ieško naujos draugystės. Gera žinia: tam yra sukurta programėlė „Paskutinis draugas“. Per ją Rufusui ir Matėjui lemta susitikti paskutiniam dideliam nuotykiui – nugyventi gyvenimą per vieną dieną. Romano autorius A. Silvera, gimęs 1990-aisiais, užaugo Bronkse. Dirbo knygyne, vėliau perėjo į vaikų literatūros leidybą, dirbo literatūros agentūroje, įkūrė kūrybinio rašymo svetainę paaugliams ir tapo vaikų bei jaunimo literatūros kritiku. Dėl šios knygos jaunimas ėjo iš proto visame pasaulyje. Dalydamiesi grotažyme „booktok“, jaunieji knygų gerbėjai skatino vieni kitus perskaityti „Pabaigoje jie abu miršta“ ir sykiu augino kūrinio populiarumą. Jei šios knygos dar neskaitėte – vasaros atostogos yra pats tinkamiausias laikas tai padaryti!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Pabaiga“

Tau septyniolika. Vasara. Pasaulis atrodo kaip visada, bet tu žinai, kad artėja pabaiga. Po mėnesio nieko nebeliks. Koks apima jausmas, žinant tikslų savo mirties laiką? Ką norėsi nuveikti per likusias dienas ir su kuo norėsi būti? „Veiksmo kupinas skandinaviškas romanas, kuriame artėjančios pasaulio pabaigos akivaizdoje persipina jaunystė, nusikaltimas, romantika ir veidmainystė“, - teigė žurnalas „Publishers Weekly“. „Pabaiga“ – pasakojimas apie du jaunus, vienišus žmones, gyvenančius paskutines dienas skaičiuojančiame pasaulyje. Jaunuoliams neduoda ramybės juos suvedęs tragiškas įvykis, tik ar pavyks rasti atsakymus į klausimus dar prieš pabąlant dangui ir išgaruojant vandenynams? Atlikti paskutiniai skaičiavimai. Nebėra jokių abejonių. Kiek daugiau nei po mėnesio viskas tikrai baigsis. Žinome net tikslų laiką. Rugsėjo 16 dieną, 04.12 val. (Švedijos laiku), Foksvortos kometa įskries į Žemės atmosferą. Oras po ja įkais dešimt kartų smarkiau už Saulės paviršių. Kometa viską sunaikins savo kelyje dar prieš nukrisdama į šiaurės vakarus nuo Afrikos krantų, netoli Kanarų salų. Degant atmosferai dangus nušvis ryškiau, nei kada esame regėję. Smūginė banga mus pasieks tyliai, nes jos greitis didesnis nei garso. Kometai nukritus, vos po poros minučių vandenynai išgaruos, o kalnai sugrius. Keturis milijonus metų trukusi evoliucija baigsis akimirksniu ir mes nieko nebegalėsime padaryti.Jaunimui nuo 16 metų skirta įtampos ir veiksmo kupina, įtaigiai papasakota istorija. „Visada mėgau siaubo filmus. Vaikystėje pirmenybę teikiau Brolių Grimų pasakoms, o ne Volto Disnėjaus filmams, būdamas dešimties metų atradau Stepheną Kingą. Su dideliu pasimėgavimu rijau jo šiurpą keliančias istorijas.Meilė siaubui liko su manimi. Taip pat meilė knygoms. Rašau vaikams, paaugliams irsuaugusiesiems. Man tai nėra labai skirtinga. Viskas sukasi apie personažus ir apie tai, kas nutinka, kai paprasti žmonės atsiduria nepaprastose situacijose“, - viename interviu kalbėjo autorius. Dar nuo 2014 m. leidykla „Alma littera“ rengia Paauglių ir jaunimo literatūros konkursą: viskas tam, kad kuo daugiau autorių kurtų jaunimui įdomią ir aktualią literatūrą – tokią, kokios labiausiai trūksta. Šiame straipsnyje pristatome dvi lietuvių autorių knygas jaunimui – tai 2021 m. nugalėtojos. Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso šių metų nugalėtoja Agnesa Kenešytė-Gricė pasakojo, kad jos istorija gimė daugiau nei prieš dešimt metų, dar mokantis mokykloje, tačiau būtent konkursas paskatino ją užbaigti.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Sulaukti aušros“

Septyniolikmetės Elijos, po tėvų skyrybų pasirinkusios gyventi su neprognozuojama motina, kasdienybė pasikeičia, kai mergina išvysta žmogaus sielą pasiimančią Giltinę. Ji supranta, kad yra nepavaldi Dievams ir gali veikti nepriklausydama nuo niekieno galios. Ką mergina pasirinks: savo asmeninę laimę ar nykstančio mūsų pasaulio gerovę?„Intriguojanti probleminė proza čia derinama su magine realybe, ir tai paveiku! Šią istoriją lengva skaityti, negali atsispirti norui sekti įvykius ir laukti atomazgos, o baltų mitologijos elementai suteikia originalumo ir dar labiau prikausto dėmesį“, - 2021 metų Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtojos knygą apibūdino konkurso komisijos narė Lina Buividavičiūtė. Kokį kelią rinksis Goda būdama laisva? Gal sukels chaosą ir sunaikins senąjį pasaulį? O gal atvirkščiai – jį išgelbės? Mergina žengia į senųjų dievų viešpatiją, čia ne tik sutinka sąjungininkų ir priešų, bet ir užmezga ryšį su mirštančiu gyvybės medžiu. Ar ji spės jam padėti?„Debiutuojanti rašytoja sukūrė įdomų, netikėtą ir naujai lietuvių tautosaką interpretuojantį kūrinį, jame susiduria ne tik šiuolaikinis ir senasis mitų pasaulis, bet rezgamos intrigos, smalsumą kursto įtemptas siužetas, uždraustos meilės istorija“, - teigė konkurso komisijos narė Eglė Baliutavičiūtė. „Istorija ilgai gulėjo stalčiaus gilumoje. O tada užklupo pandemija. Pasaulis tartum sustojo ir pritilo, o ryšys su gamta vėl užsimezgė. Kartu su tuo ryšiu į dienos šviesą buvo ištraukta sena istorija. Atgimusi, sustiprinta, kupina nuotykių ir fantastikos knyga galiausiai pasiruošusi belstis į skaitytojų širdis“, - dalijasi autorė.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Atsikovoti gyvenimą“

„Reikia gyventi turint tikslą, kad, atėjus mirties valandai, nesigailėtum ir nenorėtum parduoti savęs dėl papildomo laiko galimybės. Juk tikroji mirtis yra ne fizinė – tikroji mirtis yra pasidavimas savo silpnybėms, kurios mus įkalina ir kankina“, - teigė knygos autorė M. Mikėnitė. Kai atrodo, kad blogiau būti nebegali, Mantvilė susapnuoja besanti paslaptingame vienuolyne, kur jai ir kitiems žaidėjams pranešama, jog po trylikos dienų jie mirs. Kai sapnas ima kartotis, mergina pradeda nujausti, kad už jo slypi kažkas tamsaus ir grėsmingo. O gal priešingai – vis labiau į realybę įsiliejantis mirties žaidimas gali padėti suprasti, kas esi iš tikrųjų ir ko labiausiai trokšti?Tai mistiškas, svaigus ir aistringas pasakojimas apie tai, kaip mūsų pasirinkimai keičia gyvenimą. „Knyga įtraukianti, siužetas sunkiai nuspėjamas, o pokyčiai netikėti. Knygą rekomenduoju tiems, kurie mėgsta originaliai pateikiamas mintis“, - knygą apibūdino psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė. „Atsikovoti gyvenimą“ – trečioji autorės knyga jaunimui. Kai nerašo ir neskaito, Monika žiūri fantastinius filmus bei serialus arba gilina vokiečių, anglų ir korėjiečių kalbų žinias. Ši knyga, skirta jaunimui nuo 16 metų, taip pat yra viena iš leidyklos „Alma littera“ organizuojamo Paauglių literatūros konkurso nugalėtojų.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Literatūros premijomis apdovanotos knygos: tai, kas sužavėjo pasaulį

Teigiama, jog rimta ir vertinga literatūra keičia žmones. Galbūt atostogos – geriausias metas pabandyti ir įvertinti knygas apdovanotas literatūrinėmis premijomis? Tai – kūriniai, kurių autorius gyrė ir pripažino visas pasaulis: juose – likimo išbandymai, fantastika, realaus gyvenimo atspindžiai ir, žinoma, meilė, mirtis bei amžinosios vertybės.

„Lenkų raitelis“

Rembranto paveikslo „Lenkų raitelis“ įkvėptas romanas nuo pirmų puslapių įtraukia į magiškuoju realizmu alsuojančio pasakojimo sūkurius, provokuoja, erzina ir vilioja skaitytoją drauge leistis į nuostabią kelionę praeities labirintais. Būtent dėl šių savybių romanas lyginamas su G. G. Markeso „Šimtas metų vienatvės“ ir turėtų patikti šio autoriaus gerbėjams. Kita vertus, Lietuvos skaitytojus intriguoti ir skatinti atsiversti šį kūrinį gali pakviesti ir romano pavadinime minimas bei netgi viršelyje matomas raitelis – spėjama, kad šiame Rembranto paveiksle pavaizduotas ne lenkų, o lietuvių raitelis Marcijonas Aleksandras Oginskis.1870 m. į Mechinos miestelį atvyksta jaunas gydytojas donas Merkurijus. Sykį jis slapta pakviečiamas į turtingus namus, priklausančius itin konservatyviam ir netgi radikaliai nusiteikusiam grafui Davalosui, kad apžiūrėtų jo jauną žmoną. Donas Merkurijus ne tik apžiūri jauną moterį – tarp jų įsiplieskia aistra. Moteris pastoja. Apie tai sužinojęs grafas gimusį kūdikį atiduoda įvaikinti, nuslėpdamas jo tikrąją kilmę, o jo žmona iš miestelio paslaptingai dingsta.1941 m. sprogimo metu tuo metu jau apleisto namo rūsiai pažeidžiami ir juose atsiveria niša su puikiai išsilaikiusia merginos ar moters mumija. Ją apžiūrėti ir mirties priežastį nustatyti pakviečiamas garbaus amžiaus miestelio gydytojas. Jis paskelbia, kad moteris gyva užmūryta prieš kelis dešimtmečius, tik niekas neįtaria, kad ir pats gydytojas yra susijęs su šia paslaptimi...Dar po penkiolikos metų, 1956-aisiais gimęs Manuelis, dievina britiškąjį roką ir svajoja pasprukti iš varganos miestelio aplinkos. Jam tai pavyksta – baigęs lingvistikos studijas, dirba Europos parlamente Briuselyje, keliauja po pasaulį, kol 1990-aisiais sutinka Nadiją. Tik tada jis supranta, kad visą gyvenimą bergždžiai stengėsi pabėgti nuo savęs, užmiršti praeitį, šeimos ir giminės istoriją.Manuelio atmintyje iškyla seniai mirę šeimos nariai, giminaičiai, paprasti Mechinos gyventojai – su jų neįprastais, o kartais ir pribloškiančiais likimais. Manuelio pasakojimuose persipina sapnai ir realybė, fantazijos ir faktai, o iš jų formuojasi sodrus, skausmingas, bet neįtikėtinai išraiškingas XIX a. pabaigos – XX a. Ispanijos istorijos paveikslas.1991 m. išleistas „Lenkų raitelis“ laikomas vienu iškiliausių šiuolaikinės ispanų literatūros kūrinių, įvertintas svarbiausiomis Ispanijos literatūrinėmis premijomis, o jo autorius sulaukė pripažinimo ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Šis romanas – pirmasis šio talentingo rašytojos kūrinys lietuvių kalba. Daugianžanris pasakojimas, kuriame susipina detektyvo, nuotykių istorijos ir netgi gotikinės prozos elementai, patiks mėgstantiems sukrečiančias šeimos sagas, tikrų įvykių įkvėptus romanus ir magiškąjį realizmą. Ir ypač tiks tiems, kurie dievina Ispaniją ir aitrią jos ypatingo regiono Andalūzijos dvasią.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Miegoti jūroje žvaigždžių“

„Miegoti jūroje žvaigždžių“ – pirmasis suaugusiesiems skirtas Christopherio Paolinio mokslinės fantastikos romanas.Kira Navares svajojo rasti gyvybę naujuose pasauliuose. Bet jos svajonės virto košmaru.Per eilinę žvalgybinę misiją nekolonizuotoje planetoje Kira aptinka svetimos kilmės reliktą. Iš pradžių nudžiunga, bet kai ją supančios senovinės dulkės pradeda judėti, pakili nuotaika greitai užleidžia vietą siaubui.Tarp žvaigždžių įsiplieskus karui, Kira leidžiasi į didžiulius galaktikos plotus aprėpiančią, atradimų ir transformacijų kupiną odisėją. Pirmasis kontaktas su kitomis protingomis būtybėmis anaiptol ne toks, kokį piešė vaizduotė, ir įvykių eiga stumia ją ribos to, ką reiškia būti žmogumi, link.Kol Kira bando tvarkytis su ją užklupusiais baisiais dalykais, Žemei ir kolonijoms iškyla sunaikinimo pavojus. Kira, galimas daiktas, tampa didžiausia ir paskutine žmonijos viltimi...Jaunimo pamėgto bestselerių ciklo „Paveldėjimas“ autoriaus mokslinės fantastikos romanas suaugusiems socialinio tinklo „Goodreads“ bendruomenės pripažintas geriausia metų knyga. Šioje platformoje susibūrę knygas skaitantys žmonės atranda ir dalijasi savo knygų rekomendacijomis.Amerikiečių rašytojas Ch. Paolinis gimė pietinėje Kalifornijos dalyje ir didžiumą gyvenimo praleido Paradais Valyje, Montanos valstijoje. Pirmąjį romaną pradėjo rašyti penkiolikos, o išleido 2003-iaisiais, būdamas devyniolikos. Visame pasaulyje parduota beveik keturiasdešimt milijonų ciklo „Paveldėjimas“ – „Eragono“ ir trijų tęsinių – egzempliorių. Ch. Paolinis tituluojamas jauniausiu bestselerių autoriumi ir 2011 m. netgi yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Naujausias jo kūrinys skirtas visiems fantastikos mėgėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Nesakė, kad gailisi“

„Susimąstyti skatinantis, požiūrį praplečiantis ir svarbus romanas, giliai jaudinantis savo žmogiškumu“, – knygą įvertino suomių laikraštis „Savon Sanomat“.Vėlyvas 1945-ųjų pavasaris. Norvegijos ir Suomijos sieną peržengia penkios suomių moterys. Jos grįžta iš Norvegijoje nacių įrengtos kalinių stovyklos. Visų moterų galvos skustos plikai – ženklas, kad jos savo valia kolaboravo su naciais.Penkios herojės eina per karo nuniokotą Laplandiją. Nutildytos širdyje siaučiančios gėdos, jos randa paguodą viena kitos draugijoje, suprasdamos, kad bent kažkuo yra panašios ir nėra visiškai vienišos. Sulig kiekvienu žingsniu moterys artėja namų link, kur prasidės naujas jų gyvenimas. Dabar, kai vokiečiams jos jau nebereikalingos, kol kas neaišku, ar bus reikalingos namuose.„Romanas suteikia balsą moterims, kurių girdėti mes neįpratę. Rašytojas talentingai kuria įtaigius, žmogiškus ir autentiškus veikėjų charakterius. Jo romano moterys nėra nei nusikaltėlės, nei šventosios, jų asmeninės istorijos nemoralizuoja. „Nesakė, kad gailisi“ – knyga, pateikianti skaitytojui ne vieną požiūrio tašką. Svarbus romanas, išsiskiriantis giliai jaudinančiu žmogiškumu“, – teigė dienraštis „Etelä-Suomen Sanomat“.Suomių autorius T. Kinunenas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš ankstesnių romanų – „Namas kryžkelėje“ ir „Šviesa tavo akyse“, – pastarasis buvo pristatytas prestižiniam Suomijos literatūros apdovanojimui.Naujausioje savo knygoje rašytojas imasi skaudžios ir dažnai suomių nutylimos temos: tautosmoterų, karo metu kolaboravusių su naciais, o po karo pasmerktų ir nutildytų, likimai. Šis suomių autoriaus romanas pelnė svarbiausio Suomijos literatūrinio apdovanojimo „Finlandia“ skaitytojų premiją.Kad romanas būtų kuo tikroviškesnis, knygoje aprašytą kelią, kurį pėsčiomis įveikia paniekintos ir karo išvargintos moterys, autorius pats įveikė pėsčiomis.„Knyga apie kelionę. Karo nusiaubtais Suomijos keliais moterys keliauja namo. Kelionė kupina baimių, sunkių išgyvenimų, prisiminimų, netekčių ir vilties... Kas jų laukia kelionės pabaigoje?“ – įspūdžiais dalijosi viena jo skaitytojų. Verta perskaityti dramų ir rimtesnių romanų skaitytojams, besidomintiems romanais, paremtais tikrai faktais, ypač skandinaviškos literatūros gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“

„Neabejotinai geriausias anglų fantastinis romanas per pastaruosius septyniasdešimt metų“, – gyrė mokslinės bei maginės fantastikos rašytojas Neilas Gaimanas. „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“ lyginamas su romanu „Haris Poteris“ – laikomas tarsi jo versija suaugusiems.Nuostabiai tikroviškai sukurtas užburiantis pasaulis nepalieka abejingų ir prikausto skaitytojo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio.XIX amžiaus pradžioje beveik visa Europa nusilenkė Prancūzijos imperatoriui Napoleonui. Su šiuo karo genijumi vis dar kovoja Anglija, bet anglus gali išgelbėti tik stebuklas. Tiksliau – burtininkai. Jų Anglijoje netrūksta, senovėje jie garsėjo magiškomis galiomis, bet dabar jų palikuoniai uoliai gilinasi į magijos istorijos studijas ir visiškai nesidomi praktine magija.Dauguma žmonių apskritai nebetiki burtais ir istorijomis apie fėjas, elfus ar Kranklių karalių, kadaise valdžiusį Angliją ir Fėjų karalystę. Tačiau Jorko burtininkų draugijos susitikime pasirodęs ponas Norelis įtikinamai pademonstruoja, kad magija niekur nedingo.Netrukus paaiškėja, kad ponas Norelis nėra vienintelis praktikuojantis burtininkas Anglijoje. Vieną dieną į jo duris pasibeldžia Džonatanas Streindžas. Išvaizdus, drąsus ir talentingas vyras tampa pono Norelio mokiniu. Burtininkų remiama Anglijos kariuomenė sėkmingai grumiasi su pačiu Napoleonu, tačiau ilgainiui Streindžui karas pabosta. Jis ima domėtis pavojingiausiomis, siautulingiausiomis magijos formomis, keldamas grėsmę ne tik jųdviejų su ponu Noreliu partnerystei, bet ir rizikuodamas viskuo, ką brangina ir myli.„Žavingas ir chimeriškas romanas, niaurią mitologinę fantastiką derinantis su nuostabia Jane Austen papročių komedija, magiškosios literatūros žanro šedevras, niekuo nenusileidžiantis J. K. Rowling ar J. R. R. Tolkieno kūriniams“, – skelbė britų dienraštis „The Times“.Vos pasirodęs debiutinis S. Clarke romanas apie magišką Anglijos istorijos viziją sulaukė milžiniško populiarumo ir tarptautinio pripažinimo. Visame pasaulyje parduota daugiau nei keturi milijonai šios knygos egzempliorių, jai skirtos prestižinės „Hugo“ ir Pasaulio maginės fantastikos premijos, romano motyvais sukurtas serialas ir stalo žaidimas.S. Clarke gimė 1959 m. Notingame. Klajokliška vaikystė prabėgo Šiaurės Anglijos ir Škotijos miestuose. Išsilavinimą įgijo Oksfordo Sent Hildos koledže, dirbo įvairiose negrožinės literatūros leidybos srityse.1990 m. ji paliko Londoną ir išvyko į Turiną mokyti anglų kalbos stresą patiriančius automobilių kompanijos vadovus. Vėliau dėstė anglų kalbą Bilbao mieste. Į Angliją ji grįžo 1992 m. ir likusius metus praleido Durhamo grafystėje, name su vaizdu į Šiaurės jūrą. Ten ji pradėjo rašyti savo pirmąjį romaną „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“. 1993–2003 metais S. Clarke dirbo redaktore „Simon and Schuster“ Kembridžo biure, kur rengė kulinarinių knygų sąrašą.S. Clarke romaną „Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis“ pradėjo rašyti dar 1993-aisiais, jį kūrė laisvalaikiu, iki pat išleidimo 2004 metais. Autorė išmoningai derina tradicinį britiškajį romaną(Džeinė Ostin, Čarlzas Džonas Hafemas Dikensas) su šiuolaikinės fantastikos elementais Romanas patiks visiems maginės fantastikos, britiškojo stiliaus ir modernaus šiuolaikinio romano gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Viltinga ir skaisti naktis“

2020 metais L. Glück Nobelio literatūros premija skirta už jos su niekuo nesupainiojamą poetišką balsą, kurio asketiškas grožis paverčia individo egzistenciją universalia.1943-aisisiais gimusi L. Glück yra viena žinomiausių Amerikos poečių, 14 poezijos rinkinių ir poros esė rinkinių apie poeziją autorė. Poetė yra laimėjusi daugybę svarbių literatūrinių apdovanojimų.2014 metais išleistas jos eilėraščių rinkinys „Viltinga ir skaisti naktis“ – atsisveikinimo, išvykimo ir susitaikymo su mirtimi knyga. Į šią kerinčią knygą įžengi pro sapno vartus ir atsiduri toje pačioje, bet kitaip sutvarkytoje vietoje. Tai pasakojimas apie nuotykį, susitikimą su nežinomybe, drąsi riterio kelionė į mirties karaliją, pasakojimas apie pasaulį, kurį visada pažinojai, pasaulį, primenantį pirmuosius skaitinius, kur „trečiame puslapyje atsirado šuo, penktame – kamuolys“ ir kiekvienas pažįstamas dalykas ėmė ribėti it sapno apybrėža, „šuo pakilo dangun vytis kamuolio“. „Viltinga ir skaisti naktis“ pasakoja vientisą, bet iš dalies permainingą istoriją. Ši didingo užmojo knyga yra paslaptinga, pranašiška, širdį verianti ir kupina stebuklų. L. Glück eilėraščius galima pasiimti su savimi į tolimą kelionę ar atsiversti mėgaujantis atostogomis namuose, skaityti visą knygą ar atsiversti po vieną ar keletą eilėraščių tos dienos įkvėpimui. Kaip ir 2021 m. išleista pirmoji šios autorės knyga lietuvių kalba „Laukinis vilkdalgis“, ši taip pat patiks visiems ieškantiems gilesnių, ypatinga dvasia įkrautų skaitinių.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Knygos gimimas“

„Šio šedevro puslapiuose kuriama meilės knygoms ir skaitymui atmosfera. Esu tikras, kad šis kūrinys bus skaitomas net ir tada, kai dabartiniai jo skaitytojai jau bus kitame gyvenime“, – teigė rašytojas Mario Vargas Llosa.„Knygos gimimas“ – pasakojimas apie knygų gamybą, skirtingus jų tipus, kuriuos išbandėme per beveik trisdešimt amžių, – knygas iš dūmų, akmens, molio, viksvuolių, šilko, odos, medžio, o drauge ir apie naujausias – iš plastiko ir šviesos. Tai kelionė po įstabaus objekto – knygos – gyvenimą, kurį išradome tam, kad žodžiai galėtų keliauti erdve ir laiku.Drauge tai – kelionių knyga. Maršrutas išsilaipinant Aleksandro mūšių laukuose ir Papirusų viloje veržiantis Vezuvijui, Kleopatros rūmuose ir Hipatijos nužudymo vietoje, pirmuosiuose mums žinomuose knygynuose ir perrašinėtojų dirbtuvėse, prie laužų, kur degė uždrausti kodeksai, gulaguose, Sarajevo bibliotekoje ir požeminiame Oksfordo labirinte 2000-aisiais.„Knygos gimimas“ – siūlas, jungiantis klasikus su svaiginančiu šiuolaikiniu pasauliu, susiedamas juos su dabar aktualiais ginčais: pasakojimas apie Aristofaną ir teismo procesus prieš komikus, Sapfo ir moterų literatūros balsą, Titą Livijų ir gerbėjų fenomeną, Seneką ir post-tiesą...„Skaityti – tai klausytis žodžiais paverstos muzikos. Tai artumas, o drauge ir keistumas. Kartais tai – kalbėti su mirusiaisiais, kad pasijaustume gyvi. Tai nejudri kelionė. Kasdienis stebuklas. Knygos nuramina ir padovanoja mums tolius. Šiandien vertiname (galbūt labiau, nei bet kada) vaidmenį, kurį jos atlieka mūsų audros ir nerimo purtomuose gyvenimuose, – teigė pati knygos autorė I. Vallejo. – Knyga jau kelis amžius yra mūsų bendrininkė kare, apie kurį nerašo istorijos vadovėliai. Tai – karas, kad būtų išsaugoti vertingieji mūsų kūriniai: žodžiai, tas silpnas vėjo gūsis, istorijos, kurias išradome, kad suprastume chaosą ir sugebėtume jame išgyventi, žinios – tikros, melagingos ir visad laikinos, – kurias išbraižome kietame savo neišmanymo akmenyje.“Ispaniškas „Knygos atsiradimo istorijos“ leidimas pakartotas jau beveik 40 kartų, knyga išversta į 31 užsienio kalbą ir bus išleista daugiau nei 40 šalių. Jos autorei 2020 metais skirta Ispanijos negrožinės literatūros premija. Knyga skirta besidomintiems žmonijos istorija, knygos keliu, senosiomis civilizacijomis, mokslo populiarinimo, istorinio ar humanitarinio profilio knygų skaitytojams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Rojus“

2021 metais rašytojui iš Tanzanijos A. Gurnah, rašančiam angliškai ir gyvenančiam Jungtinėje Karalystėje, įteikta Nobelio literatūros premija. Šio į pabėgėlių likimus atsigręžusio autoriaus kūrinys lietuvių kalba – jau tarp leidyklos naujienų, tad pats metas su juo pradėti atostogas.„Šio romano pasaulį A. Gurnah kuria savo tyra, šviesia ir poetiška proza, kuri pati savaime yra mažytis rojus. Malonumo, liūdesio ir netekties pojūtis visuose nepriekaištingai atskleistuose knygos sluoksniuose – ilgai išliekantis ir subtilus“, – teigė britų nacionalinis dienraštis „The Guardian“.Dvylikametį Jusufą, šios XX amžiaus odisėjos pagrindinį veikėją, tėvas, grąžindamas skolą, parduoda galingam ir turtingam pirkliui Azizui. Taip prasideda negailestingos jo gyvenimo pamokos, retkarčiais praskaidrinamos atsitiktinio gerumo ir grožio akimirkų. Iš paprastos būties Afrikos kaime Jusufas nubloškiamas į sudėtingą miestietišką ikikolonijinės Rytų Afrikos gyvenimą – užburiantį pasaulį, kur juodaodžiai musulmonai, krikščionys misionieriai ir iš subkontinento atkeliavę indai dalijasi trapia ir subtilia socialine hierarchija.Jusufas stebi grėsmingą aplinką ir tuo pat metu susiduria su universaliais paauglystės išbandymais. Tai poetiška ir gyvybės pilna knyga apie Afriką ir gąsdinančią nežinomybės galią. Joje susipina mito, liaudies išminties, Biblijos ir Korano tradicijos elementai.„Tai įžvalgus Afrikos, stovinčios ant pokyčių slenksčio, portretas. Taip pat jaudinanti meditacija apie laisvės prigimtį ir nekaltumo praradimą – jautraus berniuko ir viso žemyno“, – cituojamas žurnalas „The New York Times Book Review“.Pats A. Gurnah užaugo Zanzibaro saloje Indijos vandenyne. Bėgdamas nuo politinės priespaudos aštuoniolikmetis A. Gurnah paliko gimtąjį Zanzibarą ir apsigyveno Anglijoje. Dešimt romanų parašęs autorius rašytojo karjerą paskyrė tremties temai, nagrinėdamas klausimą, kaip ir kodėl žmonės atsiduria toli nuo namų, šeimos, bendruomenės, o kartais ir nuo savęs. A. Gurnah – buvęs Kento universiteto, kuriame dėstė anglų ir pokolonijinę literatūrą, garbės profesorius.2021-aisiais Nobelio literatūros premija jam skirta už bekompromisį ir užuojautos kupiną įžvalgumą, nagrinėjant kolonializmo padarinių ir pabėgėlių likimų, pakibusių tarp kultūrų ir žemynų, temas. Šis romanas puikiai tiks tiems, kas seka literatūros pasaulio naujienas, nori prisiliesti prie iškiliausių kūrinių, bei tiems, kas domisi pokolojine literatūra.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Sutrikę“

Talentingas astrobiologas Teo Birnas dienas leidžia ieškodamas gyvybės ženklų Visatoje, o vakarais kuria istorijas savo sūnui Robinui apie tolimiausiose galaktikose esančias neįtikėtinas planetas ir jų gyventojus. Devynerių Robinas yra nepaprastai jautrus ir protingas berniukas, jis nuoširdžiai domisi aplinkiniu pasauliu ir gali valandų valandas piešti gyvūnus, kuriems gresia išnykimas. Tačiau po mamos mirties jį kamuoja pykčio priepuoliai, jis vis sunkiau kontroliuoja savo emocijas, o vieną dieną mokykloje sumuša klasės draugą.Ką turi padaryti vienišas tėvas, kad išgelbėtų savo mylimą sūnų nuo primygtinai brukamo gydymo emocijas slopinančiais psichotropiniais vaistais? Kaip apsaugoti savitą požiūrį į pasaulį turintį vaiką nuo aplinkinių žmonių abejingumo ir agresijos?Netikėtą išeitį pasiūlo vienas Teo pažįstamas, užsiminęs apie eksperimentinį neurologinį tyrimą, paremtą įrašytais Robino mamos smegenų impulsais. Regis, tai geriausia išeitis, tačiau jos kainagali būti gerokai didesnė nei Teo drįso įsivaizduoti. Romanas „Sutrikę“ – naujausia nuo 1917 metų teikiamos Pulitzerio premijos laureato knyga. Prestižinė premija JAV rašytojui įteikta už knygą „Medžių istorija“, kuri buvo išleista ir Lietuvoje. Be šios, skaitytojams lietuvių kalba yra išleistas ir autoriaus romanas „Orfėjas“.„Dar vienas neįtikėtinos emocinės įtampos, mokslo ir filosofinės išminties sklidinas R. Powerso šedevras“, – taip apie naujausią autoriaus kūrinį rašė žurnalo „Newsweek“ redaktorė Juliana Rose Pignataro.„Skausmingai aktuali ir išmintinga knyga“, – atsiliepė dienraščio „Washington Post“ atstovė Bethanne Patrick.R. Powers kartu su šeima išvyko gyventi į Tailandą, kai jam buvo vienuolika metų. Autoriaus tėvas šioje šalyje dėstė Tarptautinėje Bankoko mokykloje. Išvykęs iš tėvynės R. Powers atskleidė kaip talentingas muzikantas, visgi pasirinko studijuoti fiziką. Tiesa, šias studijas greitai iškeitė į anglų kalbos ir tapo rašytoju.Romane „Sutrikę“ kuriama jaudinanti gyvosios gamtos, fantastinių visatos tolių ir begalinės tėvo ir sūnaus meilės istorija. Esminis jo klausimas: ar galime savo vaikams pasakyti tiesą apie nuostabią, bet mirtiname pavojuje atsidūrusią mūsų planetą, jei net patys sau nenorime jos pripažinti? Ši knyga patiks besidomintiems mokslo teorijomis ir tiems, kurie knygose ieško atsakymo, ką tėvai gali paaukoti dėl savo vaikų.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Tikros istorijos: jos šią vasarą nepaliks abejingų

Jei atrodo, kad stinga įkvėpimo ar pasitikėjimo, o vasaros atostogoms ieškote knygos, kuri ne tik suteiks skaitymo malonumą, bet ir pamaitins protą bei sielą, knygos, pasakojančios apie tikrą tikrų žmonių gyvenimą – būtent tai, ką siūlome rinktis. Neretai itin skaudžios ir asmeniškos, tačiau papasakotos pozityviai, tokios istorijos gali tapti savotišku psichoterapijos įrankiu ir proga permąstyti tai, kuo ir kaip gyvename.

„Kairo knygynas“

„Diwan“ (knygynų tinklas) buvo mano meilės laiškas Egiptui. Jis pakurstė mano siekį ieškoti savęs, savo Kairo, savo valstybės ir buvo to dalimi. O ši knyga yra mano meilės laiškas „Diwan“. Kiekvienas skyrius – pasakojimas apie knygyną dalimis, nuo kavinės iki savitarnos skyriaus, ir apie žmones, kurie ten lankydavosi: kolegas, nuolatinius klientus, šiaip užeinančius, vagis, draugus ir šeimą, kuri „Diwan“ vadino namais. Tie, kurie rašo meilės laiškus, žino, kad jų tikslai nepasiekiami. Mes bandome ir mums nepavyksta materializuoti neapčiuopiamą. Kovojame prieš neišvengiamą pabaigą, suprasdami, kad viskas laikina. Ir pasirenkame būti dėkingi už laiką, kad ir koks jis būtų trumpas“, – taip romaną „Kairo knygynas“ apibūdino jo autorė N. Wassef. Kairo gatvės skamba keista garsų derme. Aidi kvietimai melstis, riejasi pikti vairuotojai, nepaliaujamai pypsi automobiliai, gatvių prekeiviai šūkauja, iš visų pusių girdėti radijai ir televizoriai. N. Wassef šią melodiją moka mintinai – tai tik fonas, kuriame visiems netikėtai, 2002-aisiais, ji su seserimi Hind ir drauge Nihal įkūrė „Diwan“ – pirmąjį privatų knygyną Kaire. Jos buvo trys jaunos moterys, nesimokiusios verslo pagrindų, be jokios patirties, bet turinčios tikslą ir pasiryžusios jį pasiekti. Po dešimties metų „Diwan“ išaugo į knygynų tinklą: dešimt knygynų, šimtas penkiasdešimt darbuotojų ir gausybė gerbėjų. N. Wassef – baigusi trejas magistro studijas. Iki įkurdama „Diwan“ dirbo organizacijoje, kovojančioje prieš moterų lytinių organų žalojimą bei „Moterų ir atminties“ forume. Trejus metus iš eilės N. Wassef buvo įtraukta į „Forbes“ žurnalo Įtakingiausių Vidurinių Rytų arabių moterų sąrašą, o apie jos darbą rašyta prestižiniuose leidiniuose. Kaire gimusi rašytoja su dviem dukterimis gyvena Londone. Šis romanas patiks tikrų istorijų skaitytojams, tiems, kas domisi Rytų kraštais, Egipto papročiais ir tradicijomis.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Už auksinių grotų. Aš gimiau Hareme“

42-ejų vokietės Lisos Hofmayer vyras nutaria priimti pasiūlymą savo verslą perkelti į Nigeriją, Lagosą. Gimtojoje Bavarijoje palikę paauglę dukrą, jiedu leidžiasi į avantiūrą, kuri jų gyvenimus pakeičia negrįžtamai. Čia Lisa įsimyli vietinės dvasinės bendruomenės lyderį, turtais ir gerais darbais garsėjantį nigerietį, ir už jo išteka. Santykiai su šeima Vokietijoje nutrūksta, o Lisa apsigyvena prabangiame hareme kartu su dar trisdešimt dviem savo vyro žmonomis. Didelėje naujoje šeimoje moteris pagaliau pasijunta saugi ir laiminga. 1976 m. Lisai gimė dukra Choga Regina. Vaikystę mergaitė išgyveno kaip šviesų ir ramų laiką, tačiau po šešioliktojo gimtadienio idilė baigėsi. Prievarta ištekinta už dvigubai vyresnio nemylimo ir žiauriu elgesiu pasižyminčio vyro, Choga Regina galiausiai apsisprendė išsivaduoti iš šio košmaro – ne tik dėl savęs, bet ir dėl sūnaus. Ši knyga – tai nepagražinta Chogos Reginos gyvenimo istorija, papasakota jos pačios. Tai liudijimas apie paslaptingą moterų ir mergaičių gyvenimą už aklinų prabangaus haremo sienų bei išbandymų kupiną kovą už būvį. Kartu tai ir jos testamentas. Nuo savo vyro užsikrėtusi AIDS, Choga Regina Egbeme mirė 2003 metais, būdama vos 27-erių. Likus pusmečiui iki mirties, ji neteko ir sūnaus. Knyga „Už auksinių grotų. Aš gimiau hareme“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir sukėlė plačias diskusijas apie moterų padėtį. Romanas pakartotinai išleistas skaitytojų pageidavimu. Jis patiks tiems, kam patinka tikros istorijos apie Rytų šalis ir jų kultūrą, religiją, tikrus išgyvenimus, skaičiusiems romanus „Dykumų gėlė“, „Sužalota“, „Sudeginta gyva“.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Žalia šviesa“

„Viena geriausių metų knygų“, – taip visame pasaulyje žinomo aktoriaus M. McConaughey biografiją su stipriu saviugdos prieskoniu, kurios parduoda daugiau nei du milijonai knygų, įvertino „The Guardian“. Ypatingas ir knygos dizainas: ją sudaro ranka rašyti rašteliai, eilėraščiai, nuotraukos. „Nugyvenau penkiasdešimt metų. Keturiasdešimt dvejus iš jų bandau atspėti gyvenimo mįslę, pastaruosius trisdešimt penkerius rašau dienoraštį. Užrašus apie sėkmę ir nesėkmes, džiaugsmus ir nuoskaudas, nustebinusius ir prajuokinusius dalykus. Trisdešimt penkerius metus mėginu suprasti, atsiminti, atpažinti, sukaupti ir užrašyti tai, kas mane jaudino ar įkvėpė gyventi toliau. Kaip būti teisingam. Kaip nesinervinti. Kaip džiaugtis gyvenimu. Kaip neįžeisti žmonių. Kaip neįsižeisti. Kaip būti geram. Kaip gauti tai, ko noriu. Kaip rasti gyvenimo prasmę. Kaip būti savimi. Taigi susikroviau tuos sąsiuvinius ir nusipirkau bilietą į vieną pusę iki vienišos trobelės dykumoje; čia ir pradėjau rašyti knygą, kurią šiuo metu laikote rankose: albumą, kroniką, savo gyvenimo istoriją. Apie tai, ką mačiau, apie ką svajojau, ko vaikiausi, ką daviau ir ką gavau. Apie žiaurumo malonę, tiesą ir grožį. Apie bergždžias pastangas pabėgti nuo lietaus ir jaudulį šokant tarp lašų. Tikiuosi, tai gardūs vaistai, pora aspirino tablečių, o ne ligoninės lova, kosminis skrydis į Marsą, kuriam nereikia piloto leidimo, apsilankymas bažnyčioje be prievolės vėl įtikėti ir juokas pro ašaras. Tai meilės laiškas. Meilės gyvenimui. Ši knyga – vadovas, kaip įžiebti kuo daugiau žalios šviesos. Ir suprasti, kad geltona ir raudona galiausiai irgi tampa žalia“, – šios knygos atsiradimo istoriją pristato pats autorius. „Nepaprastai nuoširdi ir be galo atvira knyga. Matthew McConaughey išeitos sunkios gyvenimo pamokos moko: svarbiausia – ne laimėti, o suprasti“, – romaną apibūdino knygos „Subtilus menas nekrušti proto“ autorius Markas Mansonas. Kino akademijos apdovanojimu įvertintas aktorius M. McConaughey – vedęs, trijų vaikų tėvas, atsidavęs sūnus ir brolis. Pagal profesiją laiko save pasakotoju. Pakeliui į šventyklą neatsisako gurkštelėti alaus, nesibaido išlieti prakaito ir neabejoja, jog kada nors taps muzikantu. 2009-aisiais M. McConaughey su žmona Camila įkūrė „just keep livin“ labdaros fondą, raginantį sunkiai besiverčiančių šeimų vaikus gyventi sveikai. 2019-aisiais tapo Ostino Teksaso universiteto profesoriumi ir Teksaso universiteto bei Ostino miesto „kultūros ministru“. Jis – aukščiausiojoje JAV ir Kanados profesionalų futbolo lygoje žaidžiančio Ostino futbolo klubo bendraturtis, pridėjęs ranką prie savo mėgstamiausio burbono „Wild Turkey“ atsiradimo. Kino akademijos apdovanojimą pelniusio, „Oskaru“ apdovanoto aktoriaus M. McConaughey atsiminimai, kupini šmaikščių nutikimų, laisvūnų išminties ir sunkiai išmoktų pamokų, kaip džiaugtis gyvenimu, patiks tiems, kurie atostogas pasitinka ieškodami atsakymų, ką juos išmokė jų pačių gyvenimas.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Misionierius“

Tėvą Antaną Saulaitį būtų galima vadinti kunigu be sutanos: jis nepataikauja Bažnyčiai, nesmerkia tų, nuo kurių nusisuka kai kurie dvasininkai. Jis niekada nepameta savo tikėjimo kelio, net kai išbandymai, atrodo, ne žmogaus jėgoms. Tėvas Antanas žino, kokia sprangi pabėgėlio duona, kokia ta tikroji Amerika, kurioje doleriai ant medžių neauga. Kaip atrodo akistata su mirtimi, kai akimirksniu turi reaguoti ir išsigelbėti. „Kai tapau apysenis, ėmiau stebėtis, kiek žmonių, įskaitant ir bendradarbius, dalyvauja konferencijose, suvažiavimuose, kongresuose, kelionėse, renginiuose, kursuose ir viso išgyvenimo nuotykį saugo savo širdyje. Dievo dovanos mums juk tam ir duotos, kad dalytumės gyvenimo patirtimi, nuomonėmis, viltimis. Kai prieš penkiasdešimt metų keliavau 78 valandas autobusu į Amazonės širdį, kasdien rašiau įspūdžius smulkiomis raidėmis užrašų knygelėje ir pasitaikius pašto skyriui tuos puslapius siunčiau savo tėveliams. Mama taisydavo kalbą, tėvelis perrašydavo mašinėle ir išsiųsdavo paštu „Draugo“ dienraščiui, taigi, tą mėnesį perrašytos gyvos žinios, įspūdžiai ir mintys tapdavo dar viena knygos dalimi. Mintys, įvykiai, išgyvenimai, klausimai, mįslės – visa tai užrašoma su viltimi, kad bus naudinga ir įdomu Dievo ir žmonių akivaizdoje susidarant savą požiūrį į gyvenimą, ieškant šviesos, vilties ir paguodos“, – savo kūrybos kelią nupasakojo kunigas A. Saulaitis. A. Saulaitis – vienas iškiliausių dvasininkų, o jo spalvinga, knygos puslapių (o gal net ir kino ekranų) verta istorija, bus naudinga ir įdomi susidarant savo požiūrį į gyvenimą, ieškant vilties, šviesos ir paguodos.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Pirmoji nakties žvaigždė“

2010 m. Nadios Ghulam Dastgir vardas apskriejo pasaulį. Tuo metu pasirodė knyga „Mano turbano paslaptis“, kurioje Nadia atvirai papasakojo savo vaikystės, kančios ir išsivadavimo istoriją iš pilietinio karo krečiamo Afganistano. Vienuolikmetė mergaitė nutarė apsimesti savo mirusiu broliu tam, kad galėtų dirbti ir išlaikyti savo šeimą, ir tai darė daugybę metų. 1993 m. bombos sprogimo sužalotas veidas ir kūnas, paslėptas po vyriškais drabužiais, niekam nekėlė įtarimų, o mažoji Nadios sesė netgi nežinojo, kad Nadia nėra brolis. Afganistane, kuriame moterims negalima mokytis, dirbti, vienoms išeiti iš namų, kur nebelikę jokio saugumo ar gerovės, Nadia išdrįso priešintis tokiais būdais, kurie daugumai atrodė protu nesuvokiami. Ji ne tik dirbo, bet ir mokėsi mokykloje ir tapo vietinio mulos padėjėju. 2006 metais devyniolikmetei Nadiai pavyko iš Afganistano pasitraukti į Kataloniją. Čia ji pradėjo naują gyvenimo etapą, ėmė su pasauliu dalintis savo istorija ir tapo aktyvia kovotoja už žmogaus teises. 2016 metais kartu su bičiuliu Javier Dieguez Suarez Nadia parengė knygą „Pirmoji nakties žvaigždė“, kurioje pasakoja apie savo slaptą kelionę į Afganistaną susitikti su šeima, atsisveikinti su mirusia teta ir rasti seniai, dar visai vaiką ištekintą geriausią draugę – pusseserę Mersalę. „Pirmojoje nakties žvaigždėje“ Nadios kelionė į gimtąjį Afganistaną prikaustys ir pirmos knygos neskaičiusiųjų dėmesį, ji gali būti skaitoma ir kaip pirmosios tęsinys, ir visiškai atskirai. Nadios pasakojama šeimos ir šalies istorija atskleidžia dramatišką moterų likimą pilietinio karo metu talibų užgrobtoje šalyje, kurioje jos neturi beveik jokių teisių ir balso. Knyga suteikia balsą toms, kurios buvo nutildytos, ir atskleidžia, kokia našta tenka moterims nuo Vakarų nutolusiame pasaulyje, kaip narsiai jos įveikia sunkumus ir nenuleidžia rankų net užklupus didžiausioms negandoms. Nadios pasakojama istorija apie moterų gyvenimus Afganistane patiks tiems, kas neabejingi istorijoms apie Rytų šalis ir jų kultūrą, religiją, tikrus išgyvenimus, skaitė „Mano turbano paslaptis“, „Dykumų gėlė“, „Sužalota“, „Sudeginta gyva“.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Pėdsakai“

„Ar jau esu radęs, ko ieškojau, aprašydamas savo gyvenimo vingius ir žmones, kuriuos pažinojau? Palikim tai spręsti skaitytojams. Ankstesnėse knygose pats sau ir kitiems esu pataręs: eik su tais, kurie ieško, o ne skelbiasi, giriasi, kad jau tai, kas daugeliui rūpi, surado. Vis labiau brangindamas sielos ramybę aš dar tebeieškau. Gamta – mano Šventasis Raštas, Lietuva – antroji mano motina. O didžiausia paslaptis – mūsų sąmonė“, – rašė K. Saja. Rašytojas, Nepriklausomybės Akto signataras K. Saja (g. 1932) šiemet švenčia savo devyniasdešimtmetį. Jo gyvenimas apima ne tik gausią kūrybą, bet ir daugybę – kone šimto metų Lietuvos ir pasaulio istorijos įvykių. Apie tai ši knyga, kurią sudaro autoriaus atsiminimai, susitikimų su ryškiausiomis asmenybėmis įspūdžiai, dienoraščių, užrašų fragmentai. Autorius apdovanotas daugybe premijų, o jo kūriniai laikomi lietuvių literatūros klasika. Lengvai skaitomi, šmaikštūs ir išmintingi tekstai, kuriuose gausu Lietuvos istorijos atspindžių nuo tarpukario iki šių dienų suteiks tikrą, klasikinį, skaitymo malonumą. Romano skaitytojai susipažins su Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, Jonu Meku, Mariumi Katiliškiu, Juozu Miltiniu, Juozu Baltušiu, Dalia Grinkevičiūte, Irena Veisaite – tai žmonės, kuriuos savo gyvenimo kelyje sutiko K. Saja. Skvarbus ir drauge jautrus žvilgsnis, savitas mąstymo bei pasakojimo stilius ir gebėjimas menkiausias kasdienybės detales išvysti amžinybės šviesoje – visa tai šioje naujausioje, beveik šimtą Lietuvos ir pasaulio kultūros metų, aprėpiančioje knygoje, padėsiančioje pažinti ir Lietuvą, ir patį K. Sają.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Dienoraštis iš Bergen-Belseno“

„Aš – išgyvenusioji, o ne auka“, – taip pristato šios tikrais įvykiais paremtos knygos autorė. R. Laqueur – žydų kilmės žinomo medicinos profesoriaus dukra, patekusi į koncentracijos stovyklą. Ji pasakoja, kad būtent dienoraščio rašymas, jos ir vyro minčių, pojūčių ir kasdienybės fiksavimas, padėjo ištverti gyvenimo stovykloje baisybes. Atskira knyga išleistas jos „Dienoraštis iš Bergen-Belzeno koncentracijos stovyklos. 1944–1945“ laikomas unikalia istorija, atspindinčia milijonų žmonių kančias. 1943 m. lapkritį Amsterdame gyvenanti žydų kilmės R. Laqueur ir jos vyras Paulas Goldschmidtas nacių buvo suimti ir išvežti į Vesterborko stovyklą Nyderlanduose. Po kelių mėnesių jie buvo išgabenti į Bergen-Belzeno koncentracijos stovyklą Vokietijoje. Vos patekusi į stovyklą, Renata ėmė rašyti dienoraštį, ir darė tai iki 1944 m. gruodžio - tol, kol visiškai nusilpusi tiesiog nebepajėgė to daryti. Po kelių mėnesių, 1945 m. balandžio 10 d., vos penkios dienos iki anglams ir kanadiečiams išlaisvinant stovyklą, 2500 mirtinai sergančių ir išbadėjusių belaisvių, tarp jų ir Renata su vyru, buvo susodinti į traukinį. Saugomi esesininkų, jie važiavo per sunaikintą Vokietiją, nežinodami galutinio kelionės tikslo. Balandžio 23-iąją belaisvius Trėbice išvadavo rusų kariuomenė. Grįžusi į Nyderlandus, R. Laqueur savo dienoraštį bei kelionės užrašus pavertė rišliu tekstu. 1946 metais Renata jį atidavė Valstybiniam karo dokumentacijos institutui. Po karo Renata studijavo anglų, ispanų filologiją, gilinosi į literatūrologiją ir apgynė disertaciją, kurioje lygino koncentracijos stovyklų dienoraščius bei jų literatūrinę vertę. R. Laqueur su vyru P. Goldschmidtu susipažino prasidėjus karui, 1941 m. susituokė Amsterdame. Po skyrybų 1950 m. R. Laqueur išvyko į Niujorką, ten ištekėjo antrą kartą. Ši knyga patiks tiems, kas skaitė „Galutinė stotis – Aušvicas“, „Pasirinkimas“, „999 Aušvico moterys“ ir kitas sukrečiančias, tačiau abejingų nepaliekančias istorijas holokausto tema.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Tarp dviejų pasaulių. Tikra istorija apie tai, kaip liga išmokė vertinti savo gyvenimą“

„Nepaprastai jaudinantis, aistringas kūrinys, nepanašus į nieką, ką man teko skaityti. Prisiminsiu šią istoriją daugelį metų, nes Suleika Jaouad įrašė ją mano širdyje“, – debiutinę S. Jaouad knygąr gyrė bestselerio „Valgyk, melskis, mylėk“ autorė Elizabeth Gilbert. „Tarp dviejų pasaulių“ – gilus ir sykiu įkvepiantis pasakojimas apie tai, ką reiškia viską pradėti iš naujo. Suleika Jaouad po universiteto baigimo išvyksta į Paryžių įgyvendinti savo svajonės ir tapti karo korespondente. Tačiau tikrasis pasaulis, į kurį ji taip veržėsi, pasiunčia ją visiškai kitur. Viskas prasidėjo nuo niežulio, primenančio tūkstančius nematomų uodų įkandimų, vėliau prisidėjo sekinantis nuovargis. Likus kelioms savaitėms iki dvidešimt trečiojo gimtadienio, ji išgirdo diagnozę ir tai, kad tėra 35 procentų tikimybė išgyventi. Gyvenimas, apie kurį Suleika svajojo, subyrėjo it kortų namelis. Ji ketverius metus praleido ligoninėje kovodama už savo gyvybę ir rašydama savo gyvenimo sagą „The New York Times“ skiltyje „Petrauktas gyvenimas“, vėliau pelniusią „Emmy“ apdovanojimą. Pagaliau Suleika išėjo iš ligoninės palatos pasveikusi. Tačiau greitai įsitikino, kad tai nėra jos kelio į išgijimą pabaiga. Ji praleido 1 500 dienų siekdama vieno tikslo – išgyventi. O šį tikslą pasiekusi, nežinojo, ką daryti toliau. Kaip susigrąžinti tai, ką prarado? Kartu su savo geriausiu draugu Oskaru, mielu terjero mišrūnu, Suleika leidosi į šimto dienų trukmės 15 000 mylių kelionę per šalį. Kelionė jai padėjo suprasti, kad takoskyra tarp sergančiųjų ir sveikųjų pasaulių labai trapi, kad daugelis mūsų visą savo gyvenimą tarp jų blaškomės. „Kai iš tavęs atimamas gyvenimas, kaip rasti jėgų ir noro pradėti kitą? Knyga „Tarp dviejų pasaulių“ sulauks atgarsio visų žmonių, kuriems tenka gyventi kitokį gyvenimą, nei ketino, širdyse. Tai įkvepianti, jausminga istorija apie liūdesį ir dėkingumą, intymus moters, laikinai apsistojusios tyruose tarp gyvenimo ir mirties, portretas“, – apie Suleikos istoriją atsiliepė bestselerio „Apšviestoji“ autorė Tara Westover. 2022 m. balandį pasaulį apskriejo žinia, jog S. Jaouad ir amerikiečių dainininkas Jonathan Michael Batiste'as, likus vienai dienai iki Suleikai buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija, slapta susituokė. Šios autorės esė ir apybraižos skelbiamos žurnaluose „The New York Times Magazine“ ir „Vogue“, transliuojamos per Nacionalinį visuomeninį radiją (NPR). Ji taip pat yra pasaulinės platformos „Isolation Journals“, ugdančios kūrybiškumą ir bendruomeniškumą sunkiais laikais, kūrėja. Nuoširdus ir sukrečiantis S. Jaouad pasidalijimas savo gyvenimo ir ligos istorija patiks tiems, kurie ieško įkvėpimo, vilties, kurie blaškosi tarp tikėjimo ir abejonių, tiems, kuriems trūksta drąsos, priimant pokyčius ar sunkius sprendimus.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Žinių vasara: čia vaikai ras atsakymus į netikėčiausius klausimus

Atostogos – puikus metas plėsti akiratį, domėtis naujais dalykais, ieškoti atsakymų į pačius keisčiausius klausimus. O kad būtų lengviau – tiek vaikams, tiek jaunimui tikrai pravers enciklopedijos, receptų, eksperimentų knygos: viskas kokybiškam ir nenuobodžiam laisvalaikui.

„Apie šunis“

Kone kiekvienas vaikas svajoja turėti šuniuką, tačiau tėveliai norėtų įsitikinti, ar jis pasiruošęs. Linksmi pasakojimai knygoje „Apie šunis“ ne tik supažindins vaikus su daugybe įvairiausių šunų veislių – nuo mažiausio čihuahua iki gauruočiausio komondoro, – ką jie mėgsta, kaip atrodo, kokiomis savybėmis pasižymi. Vaikai galės sužinoti, kurie šunys loja garsiausiai, bėga greičiausiai, yra ištikimiausi ar reikalauja ypatingos priežiūros. O gal domina šunys garsenybės, pasaulį sužavėję išskirtiniais poelgiais ir pasiekimais? Užvertę šią knygą vaikai bus jau pramokę šunų kalbos ir puikiai žinos, kaip tinkamai pasirūpinti keturkoju draugu. Ši knyga skirta vaikams nuo šešerių metų, tačiau tikrai patiks ir vyresniems, mylintiems gyvūnus.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Kaip veikia smegenys? Nuo žmonių ir gyvūnų smegenų iki dirbtinio intelekto, ir kaip gyvena gyvūnai be smegenų“

Ar vaikai kada nors jūsų paklausė, kodėl greitos mūsų mintys? O kas jose vyksta miegant? Ar genijaus smegenys sveria daugiau nei kitų žmonių? Ar gali smegenų būti ne tik galvoje, bet ir... kojose?Daugybę nepaprastų dalykų sužinos visi, kurie, kartu su šiuo vadovu, leisis po nuostabųjį kūno komandų centrą!Septynmečiai ir vyresni susipažins su nepaprastomis gyvūnų smegenimis, atras stulbinantį žmogaus sukurtą intelektą ir išbandys įdomius eksperimentus, kad sužinotų daugiau apie tai, kaip veikia smegenys.Knygą parengė Timas Kenningtonas, mokantis vaikus Londone įsikūrusioje jaunųjų mokslininkų švietimo organizacijoje „Little House of Science“. Joje įvairaus amžiaus vaikų STEM ugdymui pasitelkiami patrauklūs ir interaktyvūs metodai. Knygą puikiomis iliustracijomis papuošė Josy Bloggs ir Liz Kay. Vaikai šioje knygoje ne tik patraukliai ir per juoką supažindinami su neuromokslu. Jiems autorius parengė interaktyvių užduočių ir eksperimentų, padėsiančių dar geriau suprasti smegenų veikimą. Aktualu ir tėvams: knygos pabaigoje paaiškinti sudėtingesni žodžiai.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Žvėrys ir žvėreliai“, „Paukščiai paukščiai“

Vaikų mylimas rašytojas, kurio knyga „Paukščiai paukščiai“ pakerėjo mažus ir didelius skaitytojus Lietuvos istorijomis apie mūsų šalies plunksnuočius ir jų garsais, šįkart vaikus supažindina su žinduoliais, jų kūno sandara, mityba ir gyvenimo būdu. Ši knyga padės suprasti, kad reikia atsakingai žvelgti į gamtą ir gyvūniją, juos tausoti. Vaikai daugiau sužinos apie retus, išnykusius ir įkurdintus Lietuvos žvėris.„Žinduoliai – ypatingi gyvūnai, žavintys savo išmanumu ir gebėjimais. Nors jų įvairovė nėra tokia didelė kaip paukščių, tačiau slapumas, mokėjimas išvengti pavojų ir susitikimų su žmogumi visada žavėjo ir žavi. Mūsų gamtoje gyvenančius ar sutinkamus žvėris ir žvėrelius pamatyti pavyksta ne visada. Tą patyriau visą gyvenimą dirbdamas gamtoje, ją stebėdamas ir fotografuodamas. Todėl kilo mintis papasakoti apie žinduolius, o paprastai sakant – apie žvėris ir žvėrelius. Šiandien informacijos apie juos galima rasti daug. Bet kaip toli ji nuo tikro, paprasto peliuko, ežio ar stirniuko! Apie tokius žinduolius – paprastus ir tikrus – yra ši knyga“, – taip savo naująjį kūrinį pristatė ir kodėl ėmėsi jį rašyti atskleidė autorius S. Paltanavičius.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Kitsy enciklopedija vaikams“

Linksmoji edukacinės laidos vaikams ir tėvams „Kitsy“ vedėja atsakys į šimtus įdomiausių klausimų ir klausimėlių apie kosmosą, mūsų Žemę ir žmones. Kas yra Didysis Sprogimas? Kodėl Žemė apvali? Kurio miesto pavadinimas ilgiausias pasaulyje? Koks automobilis greičiausias?O kas būtų, jei... neturėtume kaulų? Arba... jei dingtų uodai? Gausiai nuotraukomis iliustruotoje pažintinėje knygoje, kuri skirta 6–11 metų vaikams, ne tik daug įdomybių apie Visatą, mūsų Žemę ir žmones, bet ir puikių receptų, šaunių eksperimentų bei anglų kalbos pamokėlių!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Receptai jauniesiems šefams“

Virtuvėje mėgstantiems šeimininkauti, tačiau neturintiems pakankamai žinių, o gal drąsos ir pasitikėjimo, tikrai padės ši knyga. Daugiau nei šimtas receptų, kuriuos tikrai įveiks vaikai nuo 8 metų. Daugybė nuotraukų ir patarimų padės jauniesiems šefams pasijusti tikrais profesionalais savo virtuvėje ir žingsnis po žingsnio supažindins su įvairių patiekalų gaminimo procesais.Norėtum iškepti nuostabiausių pasaulyje blynų? Nustebinti savo šeimą takais sekmadienį per pusryčius? Svarstai, kokį užkandį įsimesti į mokyklą? Gal nori tiesiog ko nors... skanaus, bet nežinai ko? Viskas yra čia! Receptai išbandyti daugiau nei 750 vaikų ir tiks visiems jauniesiems šefams, nesvarbu, kokie jų įgūdžiai. Savo virtuvėje jie pasijus tikri profesionalai!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Britannica vaikų enciklopedija“

Ši knyga skirta vaikams, kurie mėgsta vartyti ir skaityti enciklopedijas, ieškodami atsakymų į netikėčiausius klausimus, ar informacijos, norėdami suprasti tiek patį pasaulį, tiek jame vykstančius įvairius procesus.Kelionėje jaunuosius skaitytojus lydės įvairių sričių žinovai. Jie papasakos, ką šiandien siekia išsiaiškinti ir kodėl yra pametę galvas dėl savo tyrinėjamų dalykų.Vaikai šioje enciklopedijoje, kurioje daugybė iliustracijų, nuotraukų ir žemėlapių, susipažins su įvairiausiomis įdomybėmis: dinozaurais, tamsoje švytinčiais skorpionais, giliųjų vandenų tyrimais, genetika, mumifikavimu, samurajais ir juodosiomis skylėmis. Įdomiausi faktai, naujausi atradimai ir išradimai, pasaulio ir civilizacijos istorija bei ateitis – legendinėje enciklopedijoje „Britannica“ pateikta viskas, ką būtina žinoti smalsiems vaikams. Knyga tiks jauniesiems tyrinėtojams nuo 7 metų.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Kakė Makė. Sodo detektyvas“

Kai kyla noras eksperimentuoti, užsiauginti prieskonių ar smagiai praleisti laiką su visa šeima, čiupkite knygą „Kakė Makė. Sodo detektyvas“. Idėjų, ką veikti čia suras ne tik mamos, tėčiai ir vaikai, bet ir katinai, šunys ar net žiurkėnai. Knygą vaikams „Kakė Makė. Sodo detektyvas“ apželdinimo kursų organizatorė, tinklaraščio „Geltonas karutis“ autorė, televizijos laidos „Čia mano sodas“ vedėja Lina Liubertaitė prilygina pupų derliui, kai į žemę pasėji vieną, o nuraškai keliolika ankščių. Tos ankštys – tarsi įrodymas, kad dirbta ne veltui. Beje, pupoms tinklaraštininkės knygoje numatytas svarbus vaidmuo – kelios spalvotos pupelės, netikėtai pradingusios iš Kakės Makės kišenės, užkuria tikrą sodo detektyvą!Sodo gudruolis Geltonas karutis kartu su vaikų pamėgta Kake Make kviečia ieškoti dingusių pupų ir drauge patyrinėti augalų pasaulį. Sukišę galvas į lysvę, aiškinsimės, kaip sudygsta sėklos ir užauga daržovės. Kas gyvena po žeme ir padeda augalams, o kas jiems kliudo? Kodėl gėlės kvepia ir kaip užsiauginti laimingų prieskonių? Knygoje vaikai nuo 5 metų ir jų tėveliai ras smagių veiklų ne tik vasaros, bet ir rudens ar žiemos metu – ką pasisodinti ant palangės, kaip prižiūrėti augalėlius. Mažieji sužinos, kokie gyviai gali kenkti, o kurie atvirkščiai – padeda daržovėms ir vaisiams stiebtis aukštyn.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Apie pinigus su vaikais. Diskusijų kortelės“

Kaip apie pinigus kalbėti su vaikais – vienas aktualiausių klausimų tėvams. Diskusijų kortelės padės vaikus apie pinigus mokyti smagiai ir netradiciškai, į kasdienybę pinigų temą įtraukti tam neskiriant daug laiko, taip pat vaikus pinigų tema sudominti nuo mažų dienų. Diskusijų kortelėmis naudotis labai paprasta, jos skirtos vaikams nuo 7 metų. Tėvų užduotis – rasti tinkamą momentą ir pasiūlyti savo vaikui ištraukti vieną ar kelias korteles. Vyresnis vaikas pats gali perskaityti klausimą, mažesniam klausimą perskaitykite jūs. Tada išklausykite vaiko atsakymą, užduokite papildomų klausimų. Jei reikia, pasidalykite savo nuomone. Klausimai nėra sudėtingi, todėl jūsų turimos žinios apie pinigus diskusijai puikiai tiks. O jei norėtumėte gilesnės diskusijos, kitoje kortelės pusėje rasite patarimų tėvams, apie ką galima pasikalbėti plačiau. L. Banytė-Surplienė 16 metų dirbo finansų ir mokesčių srityje, kol vieną dieną nusprendė, kad nori padėti tėvams užauginti finansiškai laisvus vaikus. Lina, pati būdama trijų vaikų mama, supranta, kad pinigai – svarbi mūsų gyvenimo sritis, kuriai užsiėmę šiuolaikiniai tėvai ne visada randa laiko. Todėl ji sukūrė šias diskusijų korteles, kurios pinigų temą nepastebimai įtrauks į kiekvienos šeimos kasdienybę.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Monstropedija. Daugiau nei 25 neįtikėtini eksperimentai namuose“

Būti monstru – nuobodu? Tikrai ne! Tuo įsitikins 6–9 m. vaikai, mėgstantys eksperimentuoti – tik tą jie darys kartu su monstrais. Kristalų ledinukai, tamsoje švytintys glitėsiai, zefyrų svaidymo mašina ir kitos smagybės yra monstrų kasdienybė. Tikras fizikos magijos šou, smagioji biologijos laboratorija, stebuklingi chemijos virtuvės receptai. kaip gali gauti šviesos iš citrinos? Kuris dažnas sodo lankytojas vieną dieną galėtų padėti žmonėms apsigyventi Marse? Kodėl gleivės yra gleivėtos, kaip auga kristalai ir kaip priversti labai netvarkingą ugnikalnį išsiveržti? Monstrai vaikus kviečia į atradimų ir eksperimentų šalį.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Klasika vaikams: knygos, kurios ir pamokys, ir prajuokins

Jei norite vaikus nuo 7–8 metų supažindinti su vertingiausiais klasikos kūriniais, tačiau žinote, kad jie tiesiog negali pakęsti knygų, kurias skaityti nuobodu, pats laikas per atostogas juos susipažinti su Otfriedo Preusslerio ir Roaldo Dahlio kūryba! Šiose dviejų, vaikų ypač mylimų rašytojų, klasika tapusiose knygose smagiai ir nuotaikingai paliečiamos jautrios ir jaunam žmogui svarbios temos – savęs pažinimas ir priėmimas, empatija, šeimos ir draugystės svarba.

„Herbė su didele skrybėle“

„Na ir graži dienelė! Pernelyg graži bruknių marmeladui virti...“ – nusprendė linksmasis nykštukas Herbė ir metęs visus darbus išsiruošė pasivaikščioti po Septynmylę girią. Netikėtai ramus nykštuko pasivaikščiojimas virto dideliu nuotykiu, į kurį, skaitydami šią knygą, pasiners vaikai. Bėgdamas nuo alkanų skruzdėlių Herbė atsiduria Vorlico giriose. Nė vienas nykštukas niekada nebuvo ten kojos įkėlęs, ir ne be reikalo. Juk pasakojama, kad čia gyvena baisūnas Plampačas – šlykštus pabaisa, pusiau vilkas, pusiau drakonas, jo akys it liepsnojantys ratilai, o nasrai pilni iltinių dantų, smailių ir aštrių...Jokio baisūno Herbė nesutinka ir įsitikina, kad Plampačas – tik tuščios kalbos. Galiausiai jis susidraugauja su tikru pokštininku Cvoteliu ir su juo įsivelia į ne vieną nuotykį!„Gyvenimas ir džiaugsmas – dalykai, kurie suaugusiųjų pasaulyje, deja, ne visada būna greta, tačiau vaikystėje jie turėtų būti sinonimai“, – sako knygos autorius O. Preussleris.Ši knyga ne tik smagi, bet ir patogi skaityti, nes yra padalyta į trumpus skyrius, kuriuos lengva atsiminti dar tik pradėjusiems skaityti vaikams. Ji tiks ir patiks tokių knygų kaip „Vaiduokliukas“, „Plėšikas Hocenplocas“, „Raganiukė“ gerbėjams.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Herbė ir jo draugas Cvotelis“

Kai Herbė, užuot dirbęs, sumanė pasivaikščioti, jis atsidūrė Vorlico giriose, kur nė vienas nykštukas dar nebuvo įkėlęs kojos. Ten jis sutiko gauruočių girinį – tikrą pokštininką Cvotelį. Jiedu susidraugavo ir gauruočius nusprendė apsigyventi Septynmylėje girioje su nykštukais.Bet juk Cvotelis nė karto nėra gyvenęs su nykštukais, jam čia viskas taip keista ir neįprasta! Jis nežino, kas yra šaukštas, niekada nėra ragavęs košės, maudęsis vonioje… O kiek jis ryja ir kaip garsiai knarkia… Cvoteliui labai nelengva pritapti prie tvarkingo, sotaus ir ramaus nykštukų gyvenimo. Tai dar viena nuotaikinga ir smagių nuotykių kupina knygelė apie nykštuką Herbę su didele skrybėle. Perskaitę ją, vaikai sužinos, kaip nelengva giriniui buvo pritapti prie tvarkingo, sotaus, ramaus nykštukų gyvenimo. Tačiau draugystė ir gerų kaimynų pagalba – tai, kas padėjo įveikti visas bėdas ir vargus, o smagūs pokštai prašviesino niūrias vėlyvo rudens dienas. Jei jau susipažinote su Herbe knygoje „Herbė su didele skrybėlė“, vasaros atostogos bus pats metas pratęsti draugystę. O jei Herbės jūsų mažiesiems skaitytojams sutikti dar neteko – galite pradėti ir nuo šios knygos!

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Pas mus Šildoje“

Dar viena, nesunkiai įveikiama Otfrydo Proislerio knyga vaikams nuo aštuonerių metų. Ne tik nuotaikinga, smagi, bet ir pamokanti – perskaitę ją mažieji supras, jog prieš ką nors darant svarbu gerai pagalvoti, elgtis protingai. Humoristinės knygos įtraukia net ir nelabai skaityti mėgstančius vaikus, juolab trumpus skyrius lengva skaityti ir įsiminti. Šildoje visuomet gyveno labai protingi žmonės, kartą nusprendę tapti kvailiais, tačiau netrukus ir vėl persigalvojo. Todėl dabar savo neribotą protą šildėnai stengėsi rodyti kiekvieną dieną. Statė rotušę iš atminties, o paskui bandė į ją pripilti saulės šviesos, nes kažkodėl dieną naktį ten buvo taip tamsu, kad siuvėjas Kežutis išsigando apakęs. Paskui šildėnai praganė brangų rotušės varpą ežero dugne, o norėdami praturtėti sėjo druską... Ir dar daug visko prasimanė, bet kad ir ko ėmėsi, viskas nežinia kodėl išeidavo kreivai šleivai. Šildos miestelio raštininkas Jeremijus Taškius visus Šildos gyventojų nuotykius užrašė, todėl vaikai, skaitydami juos, galės nuoširdžiai prisijuokti.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Čarlis ir šokolado fabrikas“

Nepaprastai šmaikšti ir išmintinga istorija pašėlusių nuotykių, juokų ir saldumynų mėgėjams. Roald Dahl – vienas garsiausių visų laikų britų vaikų rašytojų, sukūręs nepamirštamų, klasika tapusių knygų, tarp jų – „Raganos“, „Matilda“, „DGM“. Pagal knygą „Čarlis ir šokolado fabrikas“ pastatytas filmas su Johnny Deppu. Mačiusieji filmą, vasaros atostogų proga įspūdingus Čarlio nuotykius gali patirti dar kartą – skaitantydami šią šmaikščią ir nuotaikingą istoriją, kuri moko gerumo ir sąžiningumo, aiškiai atskirti gėrį ir blogį, tinkamą ir nederamą elgesį. Filmo nemačiusieji, gali iš karto nerti į įtraukiančius knygos puslapius ir pirmiausia išvysti šią nuostabią istoriją savo vaizduotės ekrane. Vieną dieną pono Vilio Vonkos šokolado fabrikas praneša: penki vaikai, kurie šokoladiniuose batonėliuose ras auksinius bilietėlius, galės apsilankyti fabrike ir gaus saldumynų visam likusiam gyvenimui. Apie šokoladą tik ir svajojantis, bet jį labai retai dėl vargingos padėties skanaujantis Čarlis netikėtai laimi bilietą į didžiausią ir paslaptingiausią pasaulyje šokolado fabriką. Maža to, apie šį fabriką sklando keisti ir mįslingi gandai, tad čia pakliūti Čarliui – dvigubas stebuklas!Valgomos zefyrų pagalvės, kokakolos ledo čiuožyklos, putojančio limonado baseinai, šokolado krioklys – tik maža dalis to, ką Čarlis pamatys fabrike. Ar berniukui nesusuks galvos tokia gausybė saldumynų, ar jis išliks toks pat sąžiningas, malonus ir geras vaikas? Baigiantis kelionei, Čarlis sužino, kad stebuklai dar tik prasideda...

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

„Raganos“

Tikros raganos – pavojingos ir paslaptingos, bet kaip jas atpažinti? Perskaitę šią knygą, vaikai sužinos visas raganų paslaptis ir žinos, kas skiria tikras raganas nuo netikrųjų.Kartą septynmetis berniukas patenka į slaptą raganų susirinkimą ir nugirsta pasibaisėtiną dalyką – jos kėsinasi paversti visus Anglijos vaikus pelėmis ir taip jų atsikratyti. Laimė, berniuko senelė, kuri juo rūpinosi mirus tėvams, daug žino apie raganas. Juodu leisis į pavojingą nuotykį, kad sustabdytų niekšingus raganų kėslus. R. Dahlis – britų vaikų literatūros klasikas, užkariavęs vaikų širdis šmaikščiomis ir kartais kiek baugiomis istorijomis. „Raganos“ – vienas geriausių ir šiurpiausių autoriaus kūrinių. Pagal šią knygą pastatyti net du kino filmai. Knygą papildo nuotaikingi britų iliustruotojo Quentino Blake’o paveikslėliai. Vaikams nuo 8 metų skirta žaisminga ir įtraukianti knyga ne tik žadins vaizduotę, bet ir skatins būti drąsius ir atkaklius, nenuleisti rankų ir kovoti dėl gėrio.

Įsigyti knygą

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Vertingiausių klasikos kūrinių kolekcija

Vaikams ir jaunimui skirtą vertingiausių klasikos kūrinių seriją pradėjusi leisti leidykla „Alma littera“ pasistengė, kad joje būtų ne tik įdomiausi literatūros kūriniai, bet ir knygos gražiai atrodytų lentynoje. Vaikų klasikos kolekcijoje rasite reikšmingiausius ir vertingiausius kūrinius – nuo laiko išbandymą įveikusios literatūros iki šiuolaikinių kūrinių, spėjusių tapti moderniąja klasika. Autoriai jautrias, tačiau mažiesiems itin svarbias, temas sumaniai apkloja humoro skraiste, kuri vaikams leidžia lengviau pažvelgti į sunkumus ir nelaimes. Visos vertingiausių klasikos kūrinių kolekcijoje esančios knygos yra įtrauktos į vaikų literatūros eksperto dr. Kęstučio Urbos mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašą.Kolekcijoje – vaikams nuo dešimties metų skirta austrų rašytojos, Hanso Christiano Anderseno medalio ir Astridos Lindgren atminimo premijos laureatės, Christine Nöstlinger istorija apie stiprią, drąsią, atkaklią bei savo nuomonę apginti gebančią mergaitę Kati – „Pirmadienį viskas kitaip“. Į 7 klasės rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašą įtrauktas ir legendinis Hanso Christiano Anderseno premijos laureato Jameso Krusso kūrinys „Timas Taleris arba parduotas juokas“, o 4–5 klasės moksleiviams rekomenduojama skaityti ir šioje serijoje išleistą garsaus vokiečių rašytojo, Hanso Christiano Anderseno premijos laureato, Ericho Kastnerio istoriją apie pramuštgalvę Luizą ir droviąją Lotą – „Dvynukės“. „Klasikos“ serijoje apie kitokio žmogaus pasaulį pasakoja australų rašytojas Alanas Marshallas. Istorija jo knygoje „Aš moku šokinėti per balas“ priverčia patikėti, kad neįveikiamų sunkumų ir neperžengiamų ribų tiesiog nėra.Amerikiečių rašytojos, Hanso Christiano Anderseno medalio ir Astridos Lindgren premijos laimėtojos, Katherine Paterson knyga vaikams nuo devynerių metų „Smarkuolė Gilė Hopkins“ pasakoja apie našlaitę, stumdomą iš vienos globėjų šeimos į kitą. Vieną akimirką priverčianti Gile žavėtis, o kitą – ant jos pykti, knyga vaikams tarsi nori pasakyti: gyvenimas nėra lengvas ir teisingas, tačiau jame daug gerumo ir meilės. Holivudo režisieriaus Steveno Spielbergo filmo „Karo žirgas“ gerbėjams, o ir visiems tiems, kurie ieško nepaprastų istorijų apie tikrą draugystę ir nesumeluotą gerumą, talentingo britų literatūros kūrėjo Michaelio Morpurgo knyga „Karo žirgas“ bus nuostabus atradimas. Jaudinantis žirgo Džojaus pasakojimas skaitytoją nukelia į Pirmojo pasaulinio karo metus. Stiprus ir laimingas žirgas parduodamas karininkui ir patenka į Vakarų frontą, kur jo tyko pavojai ir vienas po kito mūšio lauke krinta žmonės bei arkliai. To paties autoriaus knyga „Gimęs bėgti“ supažindins vaikus su išgelbėto kurtų veislės šuns Bičiulio nuotykiais, kurie ne visada yra jam palankūs – pagrobtas šunų lenktynėms, netrukus atsiduria gatvėje, kur jos laukia pavojai ir jautrūs išgyvenimai. Ar jam pavyks surasti savo namus? Naujausia kolekcijos knyga, parašyta žymiausio Švedijos vaikų ir paauglių kūrėjo Ulfo Starko „Tegul baltieji lokiai šoka“ – jautri, sudėtingų emocijų nestokojanti istorija apie berniuką Lasę, kurio šeima pradeda byrėti. Netrukus jis yra supažindinamas su naujuoju mamos vyru, kuris, atvirkščiai nei tvirto charakterio tėtis, skatina berniuką tapti tuo, kuo jis iš tikrųjų nėra. Kaip toliau klostysis berniuko santykiai su tėčiu, ir ar jiems pavyks išlaikyti artimą ryšį?

Įsigyti knygas

su kodu NERIAM - papildoma 10% nuolaida

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB "Lrytas".