Mohamedas Salah

Lyderis

Egiptas

A grupė

Šiai rinktinei reikėjo laukti net 28 metus, kad ji ir vėl galėtų žaisti pasaulio futbolo čempionate. Net ir trys iš keturių laimėtų Afrikos žemyno trofėjų per 2006-2010 metų laikotarpį nebuvo įspūdingi, nes „faraonai“ niekaip negalėjo prasibrauti į svarbiausią planetos turnyrą. Tačiau jau 2015-siais argentiniečių specialistas Hectoras Cuperis viską paėmė į savo rankas, rinktinė prasimušė į Afrikos nacijos taurės finalą ir grupėje aplenkusi Ganą gavo kvietimą į Rusiją. Didžiausia visų laikų šalies futbolo žvaigždė Mohamedas Salah į Rusija atvyksta kurti dar vienos pasakos, nors jis dar gegužę buvo patyręs traumą per UEFA Čempionų lygos finalą prieš Madrido „Real“. Be M.Salah visų sirgalių akys krypsta ir į 44-erių vartininką Essamą El-Hadary, kuris buvo keturiskart Afrikos čempionu, tačiau nė karto nežaidė planetos pirmenybėse ir tai bus jo debiutas.

Sergejus Ignaševičius

Lyderis

Rusija

A grupė

Pasaulio čempionato atrankos nežaidusi turnyro šeimininkė Rusijos rinktinė per pastaruosius šešetą mačų nesugebėjo įveikti varžovo ir yra nepavydėtinoje situacijoje: jei jai nepasisektų prasibrauti iš grupės į atkrintamuosius mačus, ji būtų vos antroji per 18 čempionatų, kuri pasirodytų beviltiškai. 2010-siais namie kovojusi Pietų Afrikos Respublikos rinktinė nesugebėjo prieš savo žiūrovus sužaisti daugiau nei tris mačus. 1994-siais ir 2002-siais vartuose stovėjęs Rusijos rinktinės narys Stanislavas Čerčesovas dabar jau veda savo komandą į priekį, o labiausiai visus jis nustebino, į nacionalinę ekipą pakvietęs veteraną 39-erių Sergejų Ignaševičių. Pastarasis 2014 metų pasaulio čempionate sužaidė savo 100-ąsias rungtynes ir 2016-siais teigė atsisveikinęs su komanda. Tačiau strategas nutarė pakeisti traumuotą kandidatą į S.Ignaševičių ir pastarasis Maskvos CSKA klubo žaidėjas karjerą turi šansą užbaigti sužaidęs net 120 rungtynių už Rusijos ekipą.

Mohammadas Al-Sahlawi

Lyderis

Saudo Arabija

A grupė

Nurašyta ir prie silpniausių varžovų priskiriama rinktinė. Nors šios šalies komanda turėjo puikią atranką, Saudo Arabijos futbolo federacijos vadovai per tris mėnesius pakeitė net tris rinktinės strategus. Kelialapį į Rusiją iškovojęs Bertas van Marwijkas buvo atleistas iškart po sėkmingų pabaigtuvių, kurį pakeitė Edgardo Bauza. Su rintkine sužaidęs vos penkis mačus, jis taip pat buvo pakeistas čiliečiu Juanu Antonio Pizzi. Pastarasis vis dar yra prie ekipos vairo. Nors kontrolinėse rungtynėse Saudo Arabija nusileido Iranui net 1:4, po to šios šalies ekipa puikiai pasirodė dvikovose su Graikija ir Alžyru bei tik po nelemtos klaidos 1:2 nusileido Italijai. Nors Saudo Arabijos rinktinėje nėra žvaigždžių, garsiausiu šios ekipos žaidėju laikomas Mohammadas Al-Sahlawi, kuris vardo fenomenalų rezultatą – 28 įvarčiai per 35 mačus. Jis žemyno atrankoje buvo nepavejamas: įmušė 16 įvarčių per dešimt rungtynių.

Liusas Suarezas

Lyderis

Urugvajus

A grupė

Dukart pasaulio čempionė Urugvajaus rinktinė be didesnių problemų išsikovojo sau kelialapį į planetos pirmenybes Rusijoje ir į turnyrą atsivežė ne vieną žvaigždę – Diego Godiną, Jose Maria Gimenezą ar Edinsoną Cavani. Žinoma, didžiausias dėmesys šioje ekipoje skirtas skandalingajam ispanų „Barcelona“ klubo nariui Liusui Suarezui, kuris 2014-siais per grupės rungtynes su Italija įkando... ir po turnyro buvo diskvalifikuotas pusmečiui. Tačiau tai netrukdė jam pildyti savo įvarčių kraitį ir dabar jis yra pelnęs daugiausiai įvarčių Urugvajaus komandoje – 50. Per ketverius metus, praleistus Barselonos miesto ekipoje jis įmušė net 110 įvarčių 130 mačuose ir laikomas vienu svarbiausiu Urugvajaus ekipos pergalių kalviu.

Sardaras Azmounas

Lyderis

Iranas

B grupė

23-ejų puolėjas Irano rinktinėje rungtyniauja fantastiškai ir per 31 rungtynių įmušė net 23 įvarčius. Vietos žiniasklaida jį jau spėjo pakrikštyti „iraniškuoju Messi“. Šį sezoną S.Azmounas priklausė Kazanės „Rubin“ komandai, tačiau specialistų spėjimu, vasarą turėtų sulaukti Europos klubų dėmesio. Skelbiama, kad jaunuoju talentu aktyviausiai domisi „Liverpool“ ir Romos „Lazio“.

Sergio Ramosas

Lyderis

Ispanija

B grupė

32-ejų gynėjas jau tapo Ispanijos rinktinės simboliu. Jis po Ikero Cassilaso yra antras daugiausiai rungtynių nacionalinėje komandoje sužaidęs žmogus. Madrido „Real“ klubo futbolininkas su ispanais yra laimėjęs 2010-ųjų pasaulio čempionatą bei 2008 ir 2012 m. Europos čempionatus. S.Ramosas net septynis kartus yra patekęs į UEFA metų vienuoliktuką.

Medhi Benatia

Lyderis

Marokas

B grupė

Nors 31-erių vidurio gynėjas gimė ir augo Prancūzijoje, nuo 2008-ųjų vilki tėvo gimtojo Maroko marškinėlius. Per tą laiką M.Benathia rinktinėje spėjo sužaisti 50 rungtynių. Nuo 2017-ųjų kovo futbolininkas buvo padaręs pusmečio pertrauką nacionalinėje ekipoje, mat nebuvo patenkintas savo žaidimu Turino „Juventus“ klube. Maroko rinktinė į pasaulio čempionatą pateko po 20 metų pertraukos.

Cristiano Ronaldo

Lyderis

Portugalija

B grupė

Nors futbolo pasaulio superžvaigždei jau 33-eji, niekas neabejoja, jog jis vis tiek bus vienas ryškiausių pasaulio čempionato veidų. Madrido „Real“ klubo saugas Portugalijos vyrų rinktinei atstovauja nuo 2003 metų ir per tą laiką nepraleido nė vieno Europos ar pasaulio čempionato. C.Ronaldo nuo 2007-ųjų ryši rinktinės kapitono raištį ir yra daugiausiai įvarčių Portugalijai pelnęs žaidėjas (81). 2016 m. Europos čempionate C.Ronaldo portugalus atvedė iki trofėjaus.

Timas Cahillas

Lyderis

Australija

C grupė

Australijos futbolo rinktinė FIFA reitinge rikiuojasi 40-oje vietoje. Komanda nė karto nėra laimėjusi pasaulio futbolo čempionato. Šios ekipos veteranas Timas Cahillas su amžiumi darosi vis geresnis. Šiame čempionate T.Cahillas gali tapti vienu iš nedaugelio žaidėjų, kuriems pavyko įmušti bent vieną įvartį keturiuose pasaulio čempionatuose. Australijos nacionalinei komandai šie metai gali būti puiki proga pirmą kartą šalies istorijoje patekti į pasaulio čempionato pusfinalį.

Christianas Eriksenas

Lyderis

Danija

C grupė

FIFA reitinge Danijos rinktinė yra 12-oje vietoje. Geriausias komandos pasiekimas pasaulio čempionatuose – ketvirtfinalis 1998 metais. Šią atranką komandą į priekį veda 26-erių puolėjas Christianas Eriksenas. Nacionalinėje vyrų futbolo rinktinėje jis debiutavo 2010 metais. Prie komandos vairo nuo 2015-ųjų metų stovi norvegas Age'as Hareide'as.

Jeffersonas Farfanas

Lyderis

Peru

C grupė

33-ejų Jeffersonas Farfanas daug prisidėjo ir atrankos į šį pasaulio čempionatą metu. Jo gyvybiškai svarbūs įvarčiai padėjo Peru komandai patekti į Rusijoje vykstantį čempionatą. Peru komanda rikiuojasi 11-oje FIFA reitingo vietoje. Pastarąjį kartą Peru vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionate dalyvavo 1982 metais, o į pagrindinį čempionato etapą po atrankų prasimušė keturis kartus. Ekipai nuo 2015-ųjų metų vadovaujantis Ricardas Gareca pirmą kartą per 36 metus atvedė Peru komandą į pasaulio futbolo čempionatą.

Antoine'as Griezmannas

Lyderis

Prancūzija

C grupė

Paskutinį kartą Prancūzijos futbolininkai kėlė pasaulio futbolo čempionato taurę 1998 metais. Tuo tarpu dabartinės rinktinės lyderiui Antoine'ui Griezmannui tebuvo septyni metai. Dabar jis yra didžiausia komandos žvaigždė ir stengsis pasirodyti dar geriau nei 2016-ųjų metų Europos čempionate. O kvalifikacijoje į šį pasaulio čempionatą prancūzas pelnė keturis įvarčius bei atliko keturis rezultatyvius perdavimus. Nuo 2012-ųjų rinktinei vadovauja Didier Deschampsas, kuris pirmą ir vienintelį kartą yra atvedęs Prancūzijos vienuolikę į finalą ir iškovojęs aukščiausią vietą.

FIFA reitinge Prancūzijos komanda užima 7 vietą.

Lionelis Messi

Lyderis

Argentina

D grupė

Vos tik pažvelgus į argentiniečių komandą, iš karto kyla klausimas – ar Lionelis Messi pagaliau paragaus aukso skonio pasaulio čempionate? Po nesėkmingo pasaulio čempionato 2014-aisiais, kai iki taurės pritrūko vos žingsnelio bei nesėkmių Amerikos taurėje (2015 ir 2016 metais), 30-metis penkių auksinių kamuolių savininkas yra išalkęs ir tikisi užbaigti savo tautos 32 metų laukimą. Paskutinį kartą Argentina pasaulio čempionų taurę į viršų kėlė dar 1986-aisiais.

Argentinai atranka į 2018-ųjų pasaulio čempionatą vos nesibaigė tragiškai, kadangi tik paskutiniajame mače, Lionelio Messi trijų įvarčių dėka nugalėjusi Ekvadorą, ji buvo trečia. Atsiliko tik nuo Brazilijos ir Urugvajaus ir taip gavo kelialapį į Rusiją. Argentina pasaulio čempionate yra triumfavusi du kartus – 1978-aisiais ir 1986-aisiais. Iš viso pasaulio čempionatuose žaidusi net šešiolika kartų. Tris kartus finalai argentiniečiams baigėsi nesėkmingai – 1930 metais, 1990 metais bei pastarąjį kartą 2014-aisiais, kai finale buvo nusileista Vokietijai.

Viltys iškovoti čempionų titulą puoselėjamos ne šiaip sau. Be L.Messi, komandoje bus ir tokie puikiai žinomi žaidėjai kaip Paulo Dybala, Sergio Aguero, Angelis Di Maria ar Gonzalo Higuainas. Argentiniečių tauta tiki – išaušo laimės valanda, o L.Messi atves komandą į sėkmę.

Gylfi Sigurdssonas

Lyderis

Islandija

D grupė

Europos čempionate jau nustebinusi, mažos tautos jėgą Islandija sieks parodyti ir pasaulio čempionate. Nors islandai ryškių žvaigždžių neturi, jiems tai ir nėra svarbu, kadangi viskas yra pasiekiama komandine vienybe. Didžiausia komandos žvaigždė – Gylfi Sigurdssonas, kuris žaidžia Liverpulio „Everton“ klube. Jis šešis metus iš eilės buvo išrinktas geriausiu Islandijos futbolininku. Šio žaidėjo įvartis buvo vienas tų, kuris prieš dvejus metus Europos čempionato ketvirtfinalyje skaudžiai smogė anglams. Tuomet Islandai laimėjo rungtynes 2:1.

Tačiau visų gerbėjų akys kryps ne vien tik į G.Sigrudssoną. Jam talkins kiti 22 ne ką mažiau motyvuoti komandos nariai, kurie jau atrankoje į pasaulio čempionatą parodė, kad Islandija yra pasiruošusi neapleisti pagavusios sėkmės futbole.

Islandams tai bus pirmasis pasaulio čempionatas šalies istorijoje. Teisę varžytis Rusijoje jie gavo, kai Europos zonos atrankos I grupėje su 22 taškais per dešimt mačų užėmė pirmąją vietą ir už nugaros paliko dviem taškais mažiau surinkusią Kroatiją.

Islandija mažiausia istorijoje tauta (335 tūkst. gyventojų), patekusi į pasaulio čempionatą, tačiau jau tapusi tokia, kurios bijo ir didžiausi grandai.

Luka Modričius

Lyderis

Kroatija

D grupė

Ir vėl ambicinga, ir vėl tikslų kupina Kroatijos komanda neria į penktajį savo istorijoje pasaulio čempionatą. Vieno labiausiai iš rinktinės žaidėjų patyrusio, Madrido „Real“ komandai atstovaujančio Luka Modričiaus vedini kroatai sieks pagerinti kol kas geriausią pasiekimą savo šalies istorijoje. Vos tik debiutavę pasaulio čempionate 1998-aisiais, jie liko treti.

Atrankos grupėje nusileidę islandams ir negavę tiesioginio kelialapio į Rusijoje vyksiantį čempionatą, kroatai tai padarė antruoju šansu, kai atrankos atkrintamosiose varžybose bendru rezultatu 4:1 nugalėjo Graikijos nacionalinę komandą. L.Modričius buvo vienas tų, kurio įvartis padėjo kroatams žengti lemiamą žingsnį į kovas Rusijoje, o prie to įvarčiais prisidėjo ir Nikola Kaliničius, Ivanas Periščius bei Andrejus Kramaričius.

Nors viso pasaulio futbolo gerbėjų akys daugiausia kryps būtent į Madrido „Real“ komandos atstovą, be jo Kroatijai atstovaus ir kiti ne ką mažiau žinomi futbolininkai – Ivanas Rakitičius, Mario Mandžukičius ar Mateo Kovačičius.

2002, 2006 ir 2014 metais grupių etape pasirodymą baigę, o 2010 metais į pasaulio čempionatą net nepatekę kroatai gyvena naujomis viltimis – galima pasiekti daugiau.

Johnas Obi Mikelis

Lyderis

Nigerija

D grupė

Nuo tada, kai debiutavo pasaulio čempionate, Nigerija praleido tik vieną iš jų. „Super ereliais“ vadinama rinktinė 1994 metais pirmą kartą įžengė tarp geriausių pasaulio komandų, o nuo tada finaliniame etape nežaidė tik 2006-aisiais Vokietijoje vykusiame čempionate.

Nigerijos rinktinėje netrūksta solidžių žaidėjų, o vienu svarbiausių komandos vedlių įvardijamas 31-erių Johnas Obi Mikelis, kuris nacionalinei komandai atstovauja daugiau nei dešimtmetį – nuo 2006 metų. Niekas neabejoja, kad jo milžiniška patirtis bus vienas svarbiausių faktorių styguojant nigeriečių žaidimą, mat J.O.Mikelis 2006-2017 metais atstovaudamas Londono „Chelsea“ komandai yra iškovojęs daugybė titulų, tarp kurių ir UEFA Čempionų lygos taurė.

Nigeriečiai į pasaulio čempionatą pateko triumfavę Afrikos atrankos B grupėje, kur už nugaros paliko penkiais taškais aplenktą Zambiją ir šešiais Kamerūną. Nigerija pasaulio čempionatuose varžovams visuomet būna kietas riešutėlis, o ir ambicingojo vokiečio Gernoto Rohro vadovaujami auklėtiniai šiais metais tikisi pasiekti kur kas daugiau, nei anksčiau.

Neymaras

Lyderis

Brazilija

E grupė

Brazilijos komandos ryškiausia žvaigžde drąsiai gali vadintis 26-erių Neymaras. Prieš 2017-2018 metų sezoną už rekordinę 220 milijonų eurų sumą iš „Barcelona“ komandos į Paryžiaus „Saint Germain“ klubą persikėlęs futbolininkas neabejotinai gros pirmuoju smuiku Brazilijos rinktinėje.

2014 metais Neymaras praleido pasaulio čempionato pusfinalį dėl traumos, kuriame brazilai buvo negailestingai 1:7 sutriuškinti Vokietijos rinktinės. Tad Rusijoje jis bus kupinas ryžto reabilituoti savo komandą.

Tite treniruojama Brazilijos komanda neturėjo vargo Pietų Amerikos kvalifikacijoje ir buvo pirmieji užsitikrinę kelialapį į Rusiją.

Brazilai yra daugiausiai kartų laimėję pasaulio čempionatą. Tai darė iš viso penkis kartus. Turėdami visą krūvą kitų pirmo ryškumo žvaigždžių kaip Marcelo, Phillippe Countinho ar jaunasis Gabrielis Jesusas, brazilai ir šiame čempionate bus vieni iš favoritų.

Keyloras Navasas

Lyderis

Kosta Rika

E grupė

Neabejotina Kosta Rikos rinktinės žvaigždė – gegužės mėnesį su Madrido „Real“ klubu trečią kartą iš eilės Čempionių lygoje triumfavęs vartininkas 31-erių Keyloras Navasas.

K.Navasas su patyrusių veteranų, tokių kaip Lisabonos „Sporting“ karšto saugas Bryanas Ruizas, pagalba gali pakartoti įspūdingą 2014 metų pasaulio futbolo čempionato pasiekimą.

Mirtininkų grupėje kartu su Urugvajaus, Anglijos ir Italijos komandomis tuomet buvusi Kosta Rika sugebėjo prasibrauti į ketvirtfinalį, kuriame tik po vienuolikos metrų baudinių serijos nusileido Olandijos rinktinei.

Milinkovičius-Savičius

Lyderis

Serbija

E grupė

Serbijos rinktinės lyderiu drąsiai save galėtų vadinti 23-ejų Sergejus Milinkovičius-Savičius. kuris sulaukia vis daugiau didžiųjų futbolo klubų dėmesio. Įspūdingą sezoną Italijoje, atstovaudamas Romos „Lazio“ ekipai, turėjęs serbas pasistengs savo geru žaidimu džiuginti ir šalies sirgalius.

Europos atrankos D grupėje serbai 2 taškais aplenkė Airijos komandą ir užėmė pirmąją vietą, taip pelnydami tiesioginį kelialapį į Rusiją.

Paskutinį kartą Serbijos rinktinė pasaulio čempionate žaidė 2010 metais, o 2014 metais neįveikė atrankos barjero.

Xherdanas Shaqiri

Lyderis

Šveicarija

E grupė

Iš Kosovo kilęs 26-erių Xherdanas Shaqiri turėtų vesti savo komandą į priekį. Anglijos „Premier“ lygos „Stoke“ klube rungtyniaujantis atakuojantis saugas atrankoje atliko 5 rezultatyvius perdavimus komandos draugams.

Vladimiro Petkovičiaus treniruojama Šveicarijos rinktinė į pasaulio čempionatą pateko, kuomet papildomose atrankos rungtynėse Europoje nugalėjo Šiaurės Airijos komandą. Prieš tai B grupėje šveicarai liko antroje vietoje į priekį praleidę senojo žemyno čempionus portugalus.

Su jaunųjų talentų Deniso Zakarijo, Breelo Embolo pagalba Šveicarijos rinktinė gali tapti neparankiu varžovų čempionato favoritams.

Andresas Guardado

Lyderis

Meksika

F grupė

31-erių kairiojo krašto saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas yra vienas labiausiai patyrusių Meksikos rinktinės narių. A.Guardado nacionalinės ekipos gretose debiutavo 2005 metais. Jis yra dalyvavęs trijuose pasaulio čempionatuose, dviejuose „Copa America“ turnyruose bei dar dvejose Konfederacijų taurėse. Šį sezoną saugas praleido Ispanijoje, „Real Betis“ ekipoje.

Heung-Min Sonas

Lyderis

Pietų Korėja

F grupė

25-erių puolėjas šį sezoną Anglijos „Premier“ lygoje žybtelėjo vilkėdamas Londono „Tottenham“ marškinėlius. Jis iš viso pelnė 12 įvarčių ir taip tapo pirmuoju korėjiečiu Anglijos čempionate patekusiu tarp dešimties rezultatyviausių žaidėjų. H.Sonas rinktinėje debiutavo 2011 metais draugiškose rungtynėse prieš Sirijos futbolininkus. Iki šiol jis su Pietų Korėjos marškinėliais oficialiuose mačuose pelnė 20 įvarčių.

Andreas Granqvistas

Lyderis

Švedija

F grupė

33-ejų vidurio gynėjas prieš dvejus metus iš Švedijos rinktinės pasitraukus Zlatanui Ibrahimovičiui perėmė kapitono raištį. Pirmą kartą nacionalinėje komandoje debiutavęs 2006 metais, A.Granqvistas iki šiol yra gynybos grandies ramstis. 2017-aisiais gynėjas pripažintas geriausiu švedų futbolininku. Ši sezoną jis pradėjo „Kransnodar“ klube, vėliau persikėlė į gimtosios šalies „Helsingborgs“ ekipą.

Mesutas Ozilas

Lyderis

Vokietija

F grupė

29-erių Londono „Arsenal“ ekipoje rungtyniaujantis saugas – pagrindinis Vokietijos rinktinės atakų kūrėjas. Jis su nacionalinės rinktinės marškinėliais debiutavo 2009 metais ir jau yra sužaidęs 86 oficialus mačus, per kuriuos pelnė 22 įvarčius. M.Ozilo asmeninių apdovanojimų lentynoje puikuojasi net penki geriausio metų vokiečių futbolininko trofėjai. 2014-ųjų pasaulio čempionate jis su Vokietijos rinktine džiaugėsi auksu.

Harry Kane'as

Lyderis

Anglija

G grupė

Neabejotinas komandos lyderis bus „Tottenhem“ klubo puolėjas 24-erių Harry Kane'as. Futbolininkas per 2017 metus atstovaudamas savo komandai ir nacionalinei rinktinei iš viso pelnė 56 įvarčius. Vieną iš įvarčių puolėjas įmušė ir į Lietuvos vartus Europos atrankos F grupės rungtynėse.

Atrankoje anglai nė karto nepralaimėjo ir grupėje užėmė pirmąją vietą, iškovodami 8 pergales iš 10 galimų.

Jaunajai Anglijos futbolininkų kartai keliami dideli tikslai, o ir komanda bus viena iš turnyro favoričių. Tad anglai tikrai norės atsigriebti už patirtą fiasko Europos čempionate, kuomet aštuntfinalyje sensacingai 1:2 pralaimėjo islandams.

Edenas Hazardas

Lyderis

Belgija

G grupė

Komandoje, kurioje pilna ryškių žvaigždžių, išsiskiria Londono „Chelsea“ komandoje žaidžiantis Edenas Hazardas. Atrankoje 27-erių atakuojantis saugas pasižymėjo 6 įvarčiais.

Su E.Hazardu priešakyje belgai Europos atrankos H grupėje tiesiog nušlavė savo varžovus ir iškovojo 9 pergales bei kartą sužaidė lygiosiomis bei iš viso įmušė 43 įvarčius.

E.Hazardas, turėdamas tokius pagalbininkus kaip „Man City“ atakuojantis saugas Kevinas De Bryuine'as ar „Manchester United“ puolėjas Romelas Lukaku, gali su savo šalies rinktine šiame pasaulio čempionate nužygiuoti labai toli.

Blasas Perezas

Lyderis

Panama

G grupė

Daugiau nei 100 rungtynių už Panamos rinktinę sužaidęs 37-erių veteranas Blasas Perezas yra vienas iš ryškiausių šios centrinės Amerikos valstybės futbolininkų. Dar 2001 metais panamietis atidarė savo įvarčių sąskaitą, o atrankoje į šį pasaulio futbolo čempionatą pasižymėjo du kartus.

Panamai tai bus debiutas pasaulio futbolo čempionate. Prieš tai visi 11 kartų kovojant dėl patekimo buvo nesėkmingi. Tad šiai valstybei vien patekimas į čempionatą jau yra didžiulė pergalė.

Wahbis Khazris

Lyderis

Tunisas

G grupė

Kertinis Tuniso rinktinės žaidėjas – Prancūzijos čempionate rungtyniaujančio „Rennes“ klubo atakuojantis saugas 27-erių Wahbis Khazris. Šiame klube futbolininkas praėjusį sezoną žaidė išnuomotas „Suderland“ komandos, kuriai ir priklauso.

W.Khazris lyderio statusą perims po kito saugo Youseffo Msaknio patirtos traumos.

Kol kas Tunisas keturis kartus rungtyniavo pasaulio futbolo čempionate, tačiau nei karto nepajėgė peržengti grupės etapo barjero.

Maya Yoshida

Lyderis

Japonija

H grupė

Penki kartai pasaulio čempionato finaliniame etape ir visus juos pasirodymas baigtas grupių etape. Japonai nuo 1998 metų nepraleido nė vieno pasaulio čempionato.

Vis tik daug tikėdamiesi iš vienos dižiausių komandos žvaigdžių 29-erių Maya Yoshida, kuris buvo vienas kertinių žaidėjų pastaruosiuose dvejuose čempionatuose, japonai tiki, kad įmanoma pasiekti ir daugiau.

Jamesas Rodriguezas

Lyderis

Kolumbija

H grupė

Su rinktinės žvaigžde Jamesu Rodriguezu įvarčius sėkmingai mušusi ir į ketvirtfinalį 2014-aisiais iškopusi Kolumbija svajoja apie dar geresnį rezultatą.

J.Rodriguezas mušė šešis įvarčius, o kolumbiečiai Pietų Amerikos atrankoje likę ketvirti užsitikrino kelialapį į Rusiją. Tą jie padarė paskutiniame mače lygiosiomis 1:1 sužaidę su Peru komanda.

Geriausias rinktinės rezultatas buvo pasiektas 2014-aisiais, o įdomu tai, kad 18 pastarųjų kolumbiečių mačų čempionate dar nėra pasibaigę be įvarčių. Galbūt serija bus pratęsta?

Robertas Lewandowskis

Lyderis

Lenkija

H grupė

Ar įvarčių mašina Robertas Lewandowskis pasaulio čempionate sugebės lenkus nutempti ten, kur jie dar nėra buvę? Toks klausimas sukasi kiekvieno Lenkijos sirgaliaus galvoje. Šešiolika įvarčių atrankoje pelnęs ir trejose rungtynėse (su Danija, Rumunija, Armėnija) po tris taiklius smūgius atlikęs puolėjas yra pati didžiausia žvaigždė bei viltis.

Lenkai atrankoje E grupėje laimėjo aštuonerius mačus ir penkiais taškais aplenkę danus, tiesiausiu keliu žengė į čempionatą. Paskutinį kartą pasaulio čempionate jie dalyvavo 2006-aisiais, o iš viso finaliniame etape varžėsi septynis kartus.

Vilčių lenkams prideda tai, kad komanda nėra visiškai priklausoma tik nuo R.Lewandowskio. Jam puikiai talkina ir kiti žinomi žaidėjai – Jakubas Blaszczykowskis, Lukaszas Piszczekas ar Wojciechas Szczesny.

Sadio Mane

Lyderis

Senegalas

H grupė

Po iššūkių Čempionų lygoje – į iššūkius pasaulio čempionate Rusijoje. Taip galima kalbėti apie Senegalo rinktinę, kadangi neabejotinas jos lyderis yra „Liverpool“ komandos puolėjas 26-erių Sadio Mane.

Į pasaulio čempionatą S.Mane vedini senegaliečiai pateko Afrikos atrankos D grupėje nepralaimėję nė vienų rungtynių ir penkiais taškais aplenkę Burkina Faso komandą. Senegalas pasaulio čempionate žaidė vienintelį kartą – 2002 metais ir tuomet pateko į ketvirtfinalį.

Savojo šanso net po šešiolikos metų pertraukos išlaukusiems senegaliečiams pasitikėjimo netrūksta – su S.Mane jie ir vėl tikisi nustebinti pasaulį.