Komandos

Kauno „Žalgiris“

Tvarkaraštis

Praėjęs sezonas „Žalgiriui“ buvo kone blogiausias per kelis pastaruosius dešimtmečius. Kauno komanda ne tik užėmė paskutinę vietą Eurolygos reguliariajame sezone ir prarado Lietuvos čempionės vardą, bet ir pirmą kartą nepateko į Lietuvos lygos finalą.
Visas sezonas buvo chaotiškas, bet „Žalgirio“ vadovybė permainas pradėjo dar pavasarį, kai į vyriausiojo trenerio kėdę pasodino Kazį Maksvytį. Nors vasarą pasipylė permainos komandos sudėtyje, išties žymių nuostolių nebuvo daug. Kauno sirgaliai pasiges nebent Josho Nebo, Joffrey Lauvergne‘io ir karjerą baigusio veterano Pauliaus Jankūno.
Naujokų sąrašas atrodo solidžiau, o jo viršuje įrašytas lietuvių kilmės kanadietis Ignas Brazdeikis, kuris atidėjo planus įsitvirtinti NBA lygoje ir ateitį susiejo su garsiausiu Lietuvos klubu. Iš kitų Eurolygos komandų atvyko Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas, truputį Eurolygos patirties turi Kevarriusas Hayesas, po pertraukos „Žalgirio“ susigrąžinti Tomas Dimša ir Laurynas Birutis bei Lietuvos rinktinės krepšininkas Arnas Butkevičius.
Ko tikėtis. Blogiau negu praėjusį sezoną negali būti, tačiau permainos tik nežymiai priartino „Žalgirį“ prie Eurolygos vidutiniokų ir beveik nepriartino prie favoritų. Žaidėjams reikės laiko, kad priprastų vienas prie kito, bet komandoje nėra krepšininko, kuris galėtų būti aiškus puolimo lyderis ir pakeltų ją į aukštesnį lygį.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 15 vietą (8–20).
Lietuvos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (26–4), pusfinalyje pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ 1:3. Lietuvos taurės finale nugalėjo „Lietkabelį“ 91:66.
Optimalus penketas. Keenanas Evansas (JAV, 26, 191; Tel Avivo „Makabi“), Ignas Brazdeikis (Kanada, 23, 201; „Orlando Magic“), Edgaras Ulanovas (30, 199), Tyleris Cavanaugh (JAV, 28, 206), Kevarriusas Hayesas (JAV, 25, 206; „Bursaspor“, Turkija). Treneris Kazys Maksvytis.

Berlyno ALBA

Tvarkaraštis

Eurolygoje nespindinti Berlyno komanda vasaros pradžioje pasiekė svarbiausią tikslą – trečią kartą iš eilės tapo Vokietijos čempione.
Apgintas titulas tenkino ALBA vadovybės ambicijas, todėl į naują sezoną ši komanda žengia beveik nepasikeitusia sudėtimi. Vokietijos čempionams trūksta tik praėjusio sezono atradimu tapusio Oscaro da Silvos, gavusio tokį pasiūlymą, kuriam atsispirti neįmanoma. Puolėjas apsivilko „Barcelona“ aprangą.
Vieną krepšininką išlydėjusi ALBA vasarą sudarė sutartis su dviem naujokais, tačiau ir italas Gabriele Procida, ir naujazelandietis Yanni Wetzellis kol kas bus tik tolimi atsarginiai.
Treneris Israelis Gonzalezas svarbiausiu metu į aikštę siųs Eurolygoje daugiau ar mažiau užgrūdintus krepšininkus, tarp kurių yra du šių metų Europos pirmenybių bronzos medalių laimėtojai Maodo Lo bei Johannesas Thiemannas bei trys kitų šalių rinktinėse žaidę krepšininkai.
Ko tikėtis. Stabili sudėtis – didelis privalumas, tačiau ALBA sudėtis nėra tokia stipri, kad galėtų kelti vėją Eurolygoje. Praėjusiais metais „albatrosų“ sukelti gūsiai kartais nupūsdavo superklubus, bet ALBA kartu buvo viena dažniausiai triuškinamų komandų – supratę, kad nelaimės, krepšininkai nešvaistydavo jėgų ir pradėdavo galvoti apie kitas rungtynes. Istorija tikriausiai kartosis ir šį sezoną.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 10 vietą (12–16).
Vokietijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (27–6), finale nugalėjo „Bayern“ 3:1. Vokietijos taurės finale nugalėjo Krailsheimo „Merlins“ 86:76.
Optimalus penketas. Jaleenas Smithas (JAV, 27, 193), Maodo Lo (29, 191), Marcusas Erikssonas (Švedija, 28, 201), Luke‘as Sikma (JAV, 33, 203), Benas Lammersas (JAV, 27, 208). Treneris Israelis Gonzalezas (Ispanija).

Vilerbano ASVEL

Tvarkaraštis

Vilerbano ASVEL vasaros pradžioje apgynė Prancūzijos čempiono vardą, bet Eurolygoje praėjusį sezoną žaidė prastai ir užėmė priešpaskutinę vietą. Vis dėlto keli krepšininkai paliko gerą įspūdį ir tarpsezonį sulaukė pelningesnių kitų klubų pasiūlymų. Nors išvykusiųjų nebuvo daug, keli praradimai labai svarbūs: su Vilerbanu atsisveikino du rezultatyviausi praėjusio sezono žaidėjai Elie Okobo ir Chrisas Jonesas bei dvi kylančios Prancūzijos žvaigždės Victoras Wembanyama ir Matthew Strazelis.
Lopydama spragas ASVEL vadovybė atsigręžė į Prancūzijos ir kitų frankofonijos kraštų krepšininkus. Šį sezoną Prancūzijos čempionų komandoje yra vos trys žaidėjai iš ne prancūziškai kalbančių šalių.
Tarp naujokų ryškiai išsiskiria Nando De Colo pavardė. Ilgametis Prancūzijos rinktinės krepšininkas šiais metais tvirtai nusprendė grįžti į tėvynę ir tarp kelių variantų pasirinko ASVEL pasiūlymą.
Solidus pastiprinimas turėtų būti iš „Žalgirio“ atvykęs Joffrey Lauvergne‘as ir galbūt Yves‘as Ponsas, kuris grįžo į Prancūziją po blankaus bandymo sužibėti NBA lygoje. Vis dėlto dauguma naujokų yra Eurolygos patirties neturintys vidurinės kartos krepšininkai.
Ko tikėtis. Nors tituluotas naujokas N.De Colo atsinešė milžinišką patirtį, tarpsezonio permainos Vilerbano komandos nesustiprino. ASVEL sudėtis – viena silpniausių Eurolygoje, todėl Prancūzijos čempionų sirgaliams reikia susitaikyti su tuo, kad jų komanda dažnai bus triuškinama ir tik kartais nudžiugins patiesdama ant menčių favoritus. Taip jau buvo tris praėjusius sezonus.
Praėjęs sezonas.Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 14 vietą (8–20).
Prancūzijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (26–8), finale nugalėjo „Monaco“ 3:2. Prancūzijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Gravlino „Maritime“ 78:79.
Optimalus penketas. Nando De Colo (35, 196; „Fenerbahçe“), Parkeris Jacksonas (JAV, 27, 180; Bonos „Telekom“, Vokietija), Davidas Lighty (JAV, 34, 198), Yves‘as Ponsas (Haitis, 23, 196; „Memphis Hustle“, G lyga), Joffrey Lauvergne‘as (31, 211; „Žalgiris“). Treneris T.J.Parkeris.

Belgrado „Crvena Zvezda“

Tvarkaraštis

Belgrado „Crvena Zvezda“ pratęsė auksinių Adrijos ir Serbijos lygų sezonų virtinę, bet „raudonų-baltų“ europinis apetitas nebuvo patenkintas ir Belgrade surengtas Eurolygos finalo ketvertas vyko be šeimininkų komandos.
Naujus planus patekti bent į ketvirtfinalį „Crvena Zvezda“ brandina su nauju treneriu ir daugiau nei perpus pasikeitusia sudėtimi. Rinkdamiesi trenerį Serbijos čempionų vadovai nustebino, nes pakvietė Eurolygos patirties visai neturintį ir praėjusį sezoną nelabai sėkmingai Zagrebo „Cibona“ klube dirbusį 38 metų Vladimirą Jovanovičių. Jis pakeitė į „Panathinaikos“ klubą išvykusį Dejaną Radonjičių.
Neabejotinai didžiausias „Crvena Zvezda“ praradimas buvo Nikola Kaliničius, kuris į tėvynę užsuko tik vienam sezonui ir šiais metais patraukė į Barseloną. Tačiau Belgrado klubas įsigijo kitą ryškią Serbijos žvaigždę Nemanją Nedovičių, kuris turėtų tapti naujuoju „Crvena Zvezda“ vedliu, jei tik jo nekamuos nesiliaujančios traumos.
Iš Belgrado taip pat išvyko visi trys amerikiečiai, Maskvos CSKA kvietimu susigundęs „raudonų-baltų“ senbuvis Dejanas Davidovacas bei keli kiti krepšininkai.
Serbijos čempionų naujokų rinkinys – labai margas. Jame – ir veteranas Miroslavas Raduljica, ir tinkamiausios vietos Eurolygoje ieškantis 22-ejų Filipas Petruševas, ir stipresniuose Eurolygos ar NBA klubuose neįsitvirtinę Hassanas Martinas, Johnas Hollandas, Benas Bentilas bei Jaylenas Adamsas, ir dar keli jaunosios kartos serbų krepšininkai.
Ko tikėtis. Serbijos čempionų gretose yra daug vidurinės kartos žaidėjų, kuriems nepavyko įsitvirtinti NBA ar stipresniuose Eurolygos klubuose. Jie turi daug ambicijų, bet asmeninė statistika jiems tikriausiai rūpi labiau negu komandos rezultatai. Serbijos krepšininkams rezultatai rūpės kur kas labiau, tačiau kyla abejonių, ar toks keistas žaidėjų kratinys gali nudžiuginti „Crvena Zvezda“ sirgalius didelėmis tarptautinėmis pergalėmis.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 11 vietą (12–16).
Adrijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (24–2), finale nugalėjo „Partizan“ 3:2.
Serbijos lygos finale nugalėjo Belgrado FMP 2:0. Serbijos taurės finale nugalėjo „Partizan“ 85:68.
Optimalus penketas. Nemanja Nedovičius (31, 191; „Panathinaikos“), Johnas Hollandas (JAV, 33, 196; „Bursaspor“, Turkija), Ognjenas Dobričius (27, 200), Luka Mitrovičius (29, 206), Hassanas Martinas (JAV, 26, 201; „Olympiakos“). Treneris Vladimiras Jovanovičius (Zagrebo „Cibona“).

Vitorijos „Baskonia“

Tvarkaraštis

Vitorijos „Baskonia“ vis labiau atsilieka ne tik nuo Eurolygos, bet ir nuo Ispanijos lygos lyderių. Tiesa, atsilikimas nėra beviltiškas, tačiau dėl gerokai mažesnių finansinių galimybių Vitorijos klubui vis sunkiau kovoti dėl kelialapio į Eurolygos atkrintamąsias varžybas ir net nelengva patekti į Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas.
Krepšininkams Vitorijos komanda tapo tramplinu į turtingesnius klubus. Po praėjusio sezono iš Baskų krašto išvyko puikiai žaidę Simone Fontecchio, Wade‘as Baldwinas, Alecas Petersas, o juos keičia keli Eurolygoje visai nerungtyniavę žaidėjai.
Tiesa, garsiausias naujokas Marcusas Howardas atvyko iš NBA lygos, bet joje žaisdavo vos po kelias minutes. Eurolygoje dar nėra žaidę ir kiti „Baskonia“ pakviesti krepšininkai: amerikiečiai Daultonas Hommesas, Dariusas Thompsonas, estas Maikas Kotsaras. Tačiau Vitorijos komandoje jiems iškart teks labai didelė atsakomybė.
Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis bei kiti „Baskonia“ senbuviai susipažino ne tik su naujais komandos draugais, bet ir su nauju treneriu. Vitorijos klubas tryliktą kartą per dvylika pastarųjų metų pakeitė trenerį ir sudarė sutartį su katalonu Joanu Penarroya.
Ko tikėtis. Nors pasikeitė ir treneris, ir keletas pagrindinių krepšininkų, nereikia tikėtis, kad keisis Vitorijos komandos žaidimo braižas. „Baskonia“ šį sezoną vėl turėtų būti viena „linksmiausių“ komandų, kurios žaidime vyraus greitis, avantiūriški sprendimai, efektingi veiksmai. Taip pat sunku tikėtis, kad komanda žais stabiliai ir iškovos daug pergalių. Nebent krepšinio stebukladariu taptų „Baskonia“ naujokas M.Howardas.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 9 vietą (12–16).
Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (20–14), pusfinalyje pralaimėjo „Real“ 0:3. Į Ispanijos taurės turnyrą nepateko.
Optimalus penketas. Marcusas Howardas (JAV, 23, 179; „Denver Nuggets“), Dariusas Thompsonas (JAV, 27, 193; Krasnodaro „Lokomotiv“), Rokas Giedraitis (Lietuva, 30, 200), Mattas Costello (JAV, 29, 208), Stevenas Enochas (JAV, 25, 208). Treneris Joanas Penarroya („Valencia“).

Atėnų „Panathinaikos“

Tvarkaraštis

Du praėjusius sezonus Atėnų „Panathinaikos“ vilkosi tarp Eurolygos autsaiderių. Vietos lentelės apatinėje dalyje, suprantama, netenkina klubo vadovų, kurie pasižymi ne visuomet pagrįstomis ambicijomis. Dėl to permainų Atėnų komandoje buvo daug, tačiau svarbiausia permaina nebuvo maloni, nes iš Graikijos sostinės išvyko vienas geriausių Graikijos krepšininkų Ioannis Papapetrou.
Tai, kad per kelis tarpsezonius „Panathinaikos“ prarado daugumą graikų talentų, yra lyg įrodymas, jog šis klubas nesveikuoja.
Gydyti žaizdas bandys keli patyrę naujokai, tarp kurių – Eurolygos senbuviai Marius Grigonis ir Artūras Gudaitis, buvęs žalgirietis Nate‘as Woltersas ir Derrickas Williamsas, per Europos pirmenybes blykstelėjęs Mateuszas Ponitka ir praėjusį sezoną Eurolygoje sėkmingai debiutavęs Parisas Lee.
Įsitvirtinti viename iš garsiausių Graikijos klubų bandys ir Lietuvoje rungtyniavę broliai Giorgos bei Panagiotis Kalaitzakis.
Atsinaujinusiai komandai kelią rodys naujas treneris. Po Željko Obradovičiaus išvykimo per dešimt metų šešiolika kartų trenerį pakeitęs (skaičiuojant laikinuosius ir kelis kartus grįžusius) „Panathinaikos“ prieš šį sezoną pakvietė Dejaną Radonjičių, kuris vasarą nepratęsė sutarties su „Crvena Zvezda“.
Ko tikėtis. Kone vienintelė „Panathinaikos“ viltis – trenerio efektas. Komandoje įvykusios permainos jos nesustiprino, o keli pajėgūs naujokai, neturėdami patikimo užnugario, negali užtikrinti ilgų pergalių virtinių. „Žalieji“ tikriausiai iškovos daugiau pergalių negu praėjusį sezoną, bet patekti į atkrintamąsias varžybas bus labai sunku.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 13 vietą (9–19).
Graikijos lygos reguliariajame sezone 2 vietą (22–2), finale pralaimėjo „Olympiakos“ 0:3. Graikijos taurės finale pralaimėjo „Olympiakos“ 73:81.
Optimalus penketas. Parisas Lee (JAV, 27, 183; „Monaco“), Marius Grigonis (Lietuva, 28, 198; CSKA), Mateuszas Ponitka (Lenkija, 29, 198; „Reggiana“, Italija), Derrickas Williamsas (JAV, 31, 203; Tel Avivo „Makabi“), Giorgos Papagiannis (25, 221). Treneris Dejanas Radonjičius (Juodkalnija; „Crvena Zvezda“)

Miuncheno „Bayern“

Tvarkaraštis

Miuncheno „Bayern“ klubas du praėjusius sezonus garsiai beldėsi į Eurolygos finalo ketvertą, bet dukart paeiliui pralaimėjo ketvirtfinalio serijas rezultatu 2:3. Karčią šių nesėkmių piliulę galėjo pasaldinti pergalė Vokietijos pirmenybėse, bet ir bundeslygos finale „Bayern“ dukart paeiliui pripažino pagrindinės varžovės Berlyno ALBA komandos pranašumą.
Nors praėjusį sezoną neiškovojo nė vieno titulo, Miuncheno „Bayern“ vadovai didelių permainų neplanavo. Labai didelių permainų vasarą ir nebuvo, bet Miuncheno klubui teko ieškoti pamainos rezultatyviausiam praėjusio sezono krepšininkui Darrunui Hilliardui ir DeShaunui Thomasui, išvykusiems į kitus Eurolygos klubus.
„Bayern“ nusprendė surizikuoti ir pasikvietė net tris jaunesnės kartos krepšininkus, kurie praėjusiais metais bandė įsitvirtinti NBA komandose, bet dar niekada nežaidė Eurolygoje. Amerikiečiai Cassiusas Winstonas ir Freddie Gillespie apskritai pirmą kartą sudarė sutartis su Europos klubais, o Vokietijos rinktinės puolėjas Isaacas Bonga į Ameriką išvyko būdamas vos 18 metų, tad tikro europietiško vyrų krepšinio taip pat ragavo nedaug.
Visi trys svarbiausi Miuncheno klubo naujokai praėjusiais metais žaidė NBA pirmenybėse, bet daugiau laiko praleido G lygos komandose.
Ko tikėtis. „Bayern“ subūrė lygią sudėtį, kuriai turėtų užtekti jėgų kovoti ir Eurolygoje, ir Vokietijos lygoje. Vis dėlto sprendimas pasikliauti europinės patirties neturinčiais krepšininkais visuomet būna rizikingas, o jo pasekmės – sunkiai nuspėjamos. Treneris Andrea Trinchieri ir Miuncheno klubo vadovai, be abejo, tikisi, kad trečias kartas nemeluos ir „Bayern“ sugebės prasibrauti į finalo ketvertą, bet pirmiausia reikia patekti tarp ketvirtfinalio dalyvių, o Vokietijos vicečempionams ši užduotis nebus lengvai įvykdoma.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 8 vietą (14–14), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Barcelona“ 2:3.
Vokietijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (25–9), finale pralaimėjo ALBA 1:3. Vokietijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Chemnico „Niners“ 80:85.
Optimalus penketas. Cassiusas Winstonas (JAV, 24, 185; „Capital City Go-Go“, G lyga), Nickas Weileris-Babbas (JAV, 26, 196), Vladimiras Lučičius (Serbija, 33, 204), Isaacas Bonga (23, 204; „Toronto Raptors“), Freddie Gillespie (JAV, 25, 206; „Memphis Hustle“, G lyga). Treneris Andrea Trinchieri (Italija).

Belgrado „Partizan“

Tvarkaraštis

Belgrado „Partizan“ praėjusį sezoną ne tik neiškovojo nė vieno titulo, bet ir pasirodė kaip nepatikimas klubas, nes atsisakė žaisti Serbijos lygos pusfinalio seriją. Nepaisant to, Eurolygos vadovybė pasiūlė šiam Belgrado klubui vardinį kvietimą ir jis po aštuonerių metų pertraukos vėl varžysis svarbiausiame žemyno turnyre.
Galima neabejoti, kad Eurolygos sprendimo priežastis buvo Željko Obradovičiaus asmenybė. Ž.Obradovičius prieš tris dešimtmečius „Partizan“ klube baigė žaidėjo ir pradėjo trenerio karjerą, o pernai, sezoną pailsėjęs nuo krepšinio, grįžo į klubą, kuriam jaučia didelius sentimentus.
Nors „Partizan“ nesėdi ant pinigų maišo, klubo vadovybei Ž.Obradovičiaus asmenybė padeda ir derantis su garsiais krepšininkais. Dar pernai, kai „juodi-balti“ nerungtyniavo Eurolygoje, į jų gretas įsiliejo Kevinas Punteris, Zachas LeDay ir Mathias Lessort‘as, o šiais metais prie komandos prisidėjo keturi kiti Eurolygos senbuviai Dante Exumas, Ioannis Papapetrou, Jamesas Nunnaly ir Danilo Andžušičius.
Ko tikėtis. „Partizan“ subūrė patyrusių krepšininkų branduolį, kuriam talkins ambicingas ir pakelti savo vertę bandantis jaunimas. Šis derinys – pavojingas visiems varžovams, bet mažai tikėtina, kad ilgo atsarginių suolo neturinti Belgrado komanda galėtų stabiliai žaisti visą sezoną. Treneriui Ž.Obradovičiui siekiant patekti į atkrintamąsias varžybas reikės laviruoti, kad nenuvargintų pagrindinių žaidėjų ir iškovotų pakankamai pergalių.
Praėjęs sezonas. Europos taurės grupėje užėmė 2 vietą (12–4), aštuntfinalyje pralaimėjo „Bursaspor“ 95:103.
Adrijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (22–4), finale pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 2:3.
Serbijos lygos finale pusfinalyje atsisakė žaisti su Belgrado FMP. Serbijos taurės finale pralaimėjo „Crvena Zvezda“ 68:85.
Optimalus penketas. Kevinas Punteris (JAV, 29, 193), Dante Exumas (Australija, 27, 198; „Barcelona“), Ioannis Papapetrou (Graikija, 28, 206; „Panathinaikos“), Zachas LeDay (JAV, 28, 202), Mathias Lessortas (Prancūzija, 27, 206). Treneris Željko Obradovičius.

„Valencia“

Tvarkaraštis

Valencia“ beveik visą praėjusį sezoną žaidė stabiliai ir laimėdavo gerokai dažniau negu pralaimėdavo. Vis dėlto „apelsininiams“ iškilo lemiamų rungtynių problema. Jie iš visų turnyrų iškrito anksčiau negu planavo, o atkrintamosiose varžybose pralaimėjo rungtynes, kuriose buvo laikomi favoritais. „Valencia“ laimei, šios nesėkmės neužkirto kelio į Eurolygą. Svarbiausio žemyno turnyro rengėjai Valensijos klubui dar kartą suteikė vardinį kvietimą.
Po vieno sezono pertraukos į Eurolygą grįžtančios „Valencia“ vadovybės manymu, praėjusį sezoną per atkrintamąsias varžybas silpnoji grandis buvo treneris. Dėl to Valensijos klubas nepratęsė sutarties su vos vieną sezoną dirbusiu katalonu Joanu Penarroya ir pakvietė kitą kataloną Alexą Mumbru.
Komandos sudėtyje drastiškų permainų neįvyko. Tiesa, į kitus klubus išvyko Nenadas Dimitrijevičius, Mike‘as Tobey, dar keli žaidėjai, bet kompensuoti šiuos nuostolius nebuvo sudėtinga. Tuo tarpu visas „Valencia“ branduolys liko nepasikeitęs, o solidžiu pastiprinimu turėtų tapti įžaidėjas Chrisas Jonesas. Valensijos klubas taip pat pakvietė net keturis vidurinės kartos amerikiečius, kurie nėra žaidę Eurolygoje, bet gali žymiai sustiprinti atsarginių suolą.
Ko tikėtis. Praėjusius sezonus, kuriuos žaidė Eurolygoje, „Valencia“ buvo tvirta turnyro vidutiniokė. Šioje komandoje yra daug patyrusių, ne vienerius metus kartu žaidžiančių krepšininkų, tačiau nėra ryškių žvaigždžių, be kurių šiais laikais neįmanoma įsiterpti tarp Eurolygos favoritų.
Praėjęs sezonas. Europos taurės grupėje užėmė 2 vietą (12–6), aštuntfinalyje nugalėjo Hamburgo „Towers“ 98:80, ketvirtfinalyje – „Boulogne-Levallois“ 98:85, pusfinalyje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ 73:83.
Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (23–11), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Baskonia“ 1:2. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Mursijos UCAM 83:86.
Optimalus penketas. Chrisas Jonesas (JAV, 29, 188; ASVEL), Klemenas Prepeličius (Slovėnija, 29, 191), Xabieras Lopezas-Arostegui (25, 200), Jasielis Rivero (Kuba, 28, 206), Bojanas Dubljevičius (Juodkalnija, 31, 205). Treneris Alexas Mumbru („Bilbao“).

Tel Avivo „Maccabi“

Tvarkaraštis

Tel Avivo „Maccabi“ aistruoliai ilgai laukė, kada labiausiai tituluotas Izraelio klubas grįš į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. To padaryti nepavyko net penkis sezonus paeiliui (neskaičiuojant dėl pandemijos nutraukto sezono), bet šiais metais vėl išaušo laiminga diena ir pavasarį „geltonieji“ kovojo ketvirtfinalyje.
Nors komandą prikėlė treneris Giannis Sfairopoulos, jis šiose pareigose nesulaukė sezono pabaigos. „Maccabi“ nelauktai pralaimėjus Izraelio taurės pusfinalyje, vadovybė Graikijos krepšinio specialistui duris parodė dar vasario mėnesį. Sirgalių nepasitenkinimą sukėlęs sprendimas visiškai nepasiteisino, net sezono pabaigoje „Maccabi“ prarado Graikijos čempiono vardą.
Vasarą „Maccabi“ vėl ėmėsi didelių permainų. Iš Tel Avivo išvyko net šeši rezultatyviausi praėjusio sezono krepšininkai. Juos pakeitė didelis naujokų būrys, bet viena nepasikeitė – „geltonieji“ liko amerikietiška komanda. Šiuo metu „Maccabi“ sudėtyje yra net dešimt JAV krepšininkų. Aštuoni iš jų Izraelio klubą papildė prieš šį sezoną.
Net šeši naujokai atvyko iš kitų Eurolygos klubų ir Europos sirgaliams yra gerai žinomi. Wade‘as Baldwinas praėjusį sezoną pateko į Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką, Lorenzo Brownas ypač išgarsėjo, kai rudens pradžioje vedė Ispanijos rinktinę į pergales per Europos pirmenybes, Darrunas Hilliardas, Austinas Hollinsas, Alexas Poythressas, buvęs žalgirietis Joshas Nebo taip pat atliko svarbius vaidmenis Eurolygos komandose.
Jarellas Martinas ir Bonzie Colsonas yra Eurolygos naujokai, bet trumpai žaidė NBA komandose.
Vos ne nuo pamatų suburtos komandos taktiką kuria naujas treneris – Odedas Katašas.
Ko tikėtis. „Maccabi“ krepšininkų pavardės pavieniui yra skambios. Bet niekas negali nuspėti, kaip jie suderins veiksmus vienoje komandoje. Dėl trenerio O.Katašo taip pat kyla klaustukų. Jam gerai sekėsi dirbti silpnesniuose Izraelio klubuose ir rinktinėje, tačiau su aukščiausio kalibro krepšininkais jis bendros kalbos nerado nei tada, kai prieš keliolika metų treniravo „Maccabi“ komandą pirmą kartą, nei neseniai dirbdamas Atėnų „Panathinaikos“ ekipoje. Prieš sezoną „Maccabi“ yra kone sunkiausiai nuspėjama komanda, kuri gali tiek pakilti iki padebesių, tiek drėbtis veidu į purvą.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (17–11), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Real“ 0:3.
Izraelio lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (18–9), pusfinalyje pralaimėjo „Bnei Herclija“ 1:2. Izraelio taurės pusfinalyje pralaimėjo Tel Avivo „Hapoel“ 80:90.
Optimalus penketas. Lorenzo Brownas (JAV, 32, 196; „Uniks“), Wade‘as Baldwinas (JAV, 26, 193; „Baskonia“), Darrunas Hilliardas (JAV, 29, 198; „Bayern“), Jarellas Martinas (JAV, 28, 208; „Sydney Kings“, Australija), Alexas Poythressas (JAV, 29, 203; „Zenit“). Treneris Odedas Katašas (praėjusį sezoną nedirbo).

Stambulo „Fenerbahce“

Tvarkaraštis

Stambulo „Fenerbahce“ praėjusį sezoną labai silpnai žaidė Eurolygoje ir pirmą kartą nuo 2014 metų nepateko į ketvirtfinalį. Vis dėlto sezonas nenuėjo šuniui ant uodegos, nes „geltoni-mėlyni“ susigrąžino Turkijos čempiono vardą, kuris trejus metus priklausė „Anadolu Efes“ klubui.
Emocijos buvo prieštaringos. Vis dėlto nusvėrė nesėkmingoji dalis, todėl klubo vadovai nuspendė netęsti bendradarbiavimo su treneriu Aleksandaru Džordževičiumi ir nesivertė per galvą badydami pratęsti sutartis su ilgamečiais komandos vedliais Nando De Colo bei Janu Vesely.
Išvykusiųjų sąrašas apskritai buvo labai ilgas, tad naujasis treneris Dimitris Itoudis žaidėjų rinkoje galėjo pats pasirinkti krepšininkus, su kuriais labiausiai norėtų dirbti. Suprantama, pasirinkimą ribojo tai, kad laisvų žaidėjų rinkoje nebuvo daug, tačiau „Fenerbahçe“ plačiai atvėrė piniginę ir prieš naują sezoną pristatė kelis labai garsius naujokus. Didžiausi tarpsezonio laimėjimai buvo Nikas Kalathis, šių metų NBA čempionas Nemanja Bjelica ir praėjusį sezoną rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų lentelėje ketvirtąją vietą užėmęs Scottie Wilbekinas.
Tarp krepšininkų, kurie bandys kovoti dėl „Fenerbahçe“ pergalių, yra ir buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas.
Ko tikėtis. Nors „Fenerbahce“ įsigijo kelis labai garsius žaidėjus, N.Calathesas ir N.Bjelica į Stambulą atvyko po prieštaringo sezono. Jiems tarsi nebereikia nieko niekam įrodinėti, bet nuoskaudos dar liko. Kitas pavojus – abejotinas antrojo penketo krepšininkų lygis, dėl kurio Stambulo komandai kils problemų su ilgą atsarginių suolą turinčiais varžovais.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 12 vietą (10–18).
Turkijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (24–6), finale nugalėjo „Anadolu Efes“ 1:3. Turkijos taurės finale pralaimėjo „Anadolu Efes“ 72:86.
Optimalus penketas. Nikas Calathesas (JAV, 33, 196; „Barcelona“), Scottie Wilbekinas (JAV, 29, 188; Tel Avivo „Maccabi“), Marko Guduričius (Serbija, 27, 196), Nemanja Bjelica (Serbija, 34, 208; „Golden State Warriors“), Devinas Bookeris (JAV, 31, 206). Treneris Dimitris Itoudis (Graikijos vyrų krepšinio rinktinė; CSKA).

Bolonijos „Virtus“

Tvarkaraštis

Bolonijos „Virtus“ klubas vasaros pradžioje prarado Italijos čempiono vardą, bet jei prieš sezoną kas nors būtų pasiūlęs rinktis, „Virtus“ vadovai tikriausiai būtų paaukoję „trispalvį skydelį“ dėl teisės grįžti į Eurolygą, kurioje praėjusį kartą žaidė labai seniai – 2007–2008 metų sezone. Be to, pavasarį iškovota Europos taurė buvo neprastas paguodos prizas.
Įvykdžius bent vieną iš dviejų svarbių užduočių, pernai prie „Virtus“ vairo stojusio Sergio Scariolo kėdė nesubraškėjo. Kadangi „juodųjų“ vadovai buvo patenkinti beveik viskuo, komandoje liko ir visi pagrindiniai žaidėjai. Vis dėlto grįžtant į Eurolygą išsiversti be pastiprinimo buvo neįmanoma, todėl vasaros rinkoje „Virtus“ pavadinimas kelis kartus nuskambėjo.
Tiesa, „Virtus“ pavadinimas garsiausiai nuskambėjo dar pavasarį, kuomet Bolonijos klubas sudarė sutartis su Rusiją palikusiais Danieliu Hackettu ir Tornike Šengelija. O vasarą „Virtus“ papildė dar du praėjusį sezoną Rusijos klubuose žaidę krepšininkai Jordanas Mickey ir Iffe Lundbergas.
Nelabai ilgame naujokų sąraše verta pažymėti dar vieną pavardę. Penkerius metus NBA komandų suolą trynęs Semi Ojeleye, regis, nusitaikė į svarbų vaidmenį ir prieš pat Eurolygos sezono atidarymą prisistatydamas naujoje darbo vietoje iškovojo Italijos supertaurės naudingiausio žaidėjo prizą.
Ko tikėtis. Eurolygą papildė dar viena konkurencinga komanda, galinti jau sugrįžimo sezone žaisti stabiliai ir kovoti dėl aukštų vietų. „Virtus“ krepšininkai patyrę, sudėtyje nėra aiškiai silpnų vietų. Vis dėlto norint kovoti dėl pačių aukščiausių vietų Bolonijos komandai trūksta individualiai stipraus lyderio. Tokio, kokie prieš penkerius ar daugiau metų buvo Milošas Teodosičius ir Marco Belinelli.
Praėjęs sezonas. Europos taurės grupėje užėmė 4 vietą (11–7), aštuntfinalyje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 75:67, ketvirtfinalyje – Ulmo „ratiopharm“ 83:77, pusfinalyje – „Valencia“ 83:73, finale – „Bursaspor“ 80:67.
Italijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (26–4), finale pralaimėjo Milano „Olimpia“ 2:4. Italijos taurės pusfinalyje pralaimėjo Tortonos „Derthona“ 82:94.
Optimalus penketas. Milošas Teodosičius (Serbija, 35, 196), Marco Belinelli (36, 196), Kyle‘as Weemsas (JAV, 33, 198), Tornikė Šengelija (Gruzija, 31, 206), Jordanas Mickey (JAV, 28, 203; „Zenit“). Treneris Sergio Scariolo.

Milano „Olimpia“

Tvarkaraštis

„Raudoniesiems bateliams“ – taip vadinama Milano „Olimpia“ – pavasarį nepavyko pakartoti užpraėjusio sezono žygio ir nužingsniuoti iki Eurolygos finalo ketverto. Tačiau nacionalinėse varžybose viskas klostėsi puikiai, ir „Olimpia“ susigrąžino Italijos čempionės vardą bei antrą kartą paeiliui iškovojo Italijos taurę.
Rezultatais patenkinti klubo vadovai neplanavo didelių permainų, bet jų teko imtis, nes su „Olimpia“ atsisveikino abu pagrindiniai antrosios linijos krepšininkai. Sergio Rodriguezas panoro grįžti į tėvynę, o Malcolmas Delaney pavasarį patyrė sunkią traumą, dėl kurios veikiausiai baigs krepšininko karjerą.
Pastiprinimo ieškojusio Milano klubo akiratyje atsidūrė net keli buvę Lietuvos klubų krepšininkai. Keviną Pangosą, Billy Baroną ir Brandoną Daviesą tenkino Italijos čempionų pasiūlytos sąlygos, tad jie šį sezoną Eurolygos arenose kovos dėl „Olimpia“ pergalių. Šiais žaidėjais „Olimpia“ naujokų sąrašas nesibaigia – jame taip pat yra nemenką Eurolygos patirtį sukaupę Johannesas Voigtmannas bei DeShaunas Thomasas.
Šiems ir kitiems Milano komandos žaidėjams nurodinės vienas labiausiai patyrusių Europos krepšinio specialistų Ettore Messina.
Ko tikėtis. Kaip ir praėjusiais sezonais, „Olimpia“ bus viena labiausiai Šiaurės Amerikos krepšininkais besiremiančių Eurolygos komandų. Tačiau visi amerikiečiai šiapus Atlanto nėra naujokai, todėl treneriui E.Messinai nereikia ilgai aiškinti, ką jie privalo daryti. Panašus požiūris į krepšinį, juo labiau kad ir Milano komandoje žaidžiantys du italai iš vidaus susipažino su NBA krepšiniu, yra didelis Italijos čempionų privalumas, kuris paverčia juos vienais iš Eurolygos favoritų.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (19–9), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Anadolu Efes“ 1:3.
Italijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (24–6), finale nugalėjo Bolonijos „Virtus“ 4:2. Italijos taurės finale nugalėjo Tortonos „Derthona“ 78:61.
Optimalus penketas. Kevinas Pangosas (Kanada, 29, 185; CSKA), Devonas Hallas (JAV, 27, 196), Shavonas Shieldsas (JAV, 28, 201), Nicolo Melli (31, 205), Brandonas Daviesas (JAV, 31, 208; „Barcelona“). Treneris Ettore Messina.

Stambulo „Anadolu Efes“

Tvarkaraštis

Stambulo „Anadolu Efes“ sudėtis keturis sezonus beveik nesikeitė. Tačiau Stambulo klubui pavasarį antrą kartą iš eilės tapus Eurolygos čempionu ir vasaros pradžioje nesugebėjus trečią kartą iš eilės tapti Turkijos čempionu, keli krepšininkai nusprendė ieškoti naujų iššūkių.
Tiesa, abu pagrindiniai pergalių kūrėjai Shane‘as Larkinas ir Vasilije Micičius sparnų nepakėlė, bet greta jų nebebus taip pat nemažai nuveikdavusių Adrieno Moermano, Chriso Singletono, Krunoslavo Simono bei Jameso Andersono.
Rasti jiems pamainą nebuvo sudėtinga. „Anadolu Efes“ finansinės galimybės milžiniškos, o pergalių sukurta reputacija taip pat padeda derantis su galimais naujokais. Eurolygos čempionų klubas prieš šį sezoną susitarė su Eurolygoje jau užsigrūdinusiais Willu Clyburnu, Achille Polonara ir Ante Žižičiumi bei patyrusiu, tačiau žemesnio rango turnyruose žaidusiu Amathu M‘Baye.
Visi kiti žaidėjai jau gerai žino ilgamečio „Anadolu Efes“ trenerio Ergino Atamano reikalavimus.
Ko tikėtis. Popieriuje „Anadolu Efes“ sudėtis šį rudenį yra net stipresnė negu prieš dvylika arba dvidešimt keturis mėnesius, kai Stambulo komanda pradėjo du praėjusius auksinius žygius. Tačiau šios komandos sudėtis kelis sezonus beveik nesikeitė, o ryšiai tarp krepšininkų buvo tokie tvirti, kad jie galėjo žaisti vos ne užsimerkę. Dabar senbuviams reikės pratintis prie naujokų, o šis procesas gali būti gana nervingas. Kitas pavojus – motyvacijos stoka. Jau praėjusį sezoną „Anadolu Efes“ senbuviai dažnai netinkamai nusitekdavo rungtynėms ir tarsi suteikdavo varžovams handikapą. Tiesa, šiuo atžvilgiu pergalėmis nepasisotinusių naujokų įsiliejimas gali būti labai geras dalykas.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (16–12), ketvirtfinalyje nugalėjo „Olimpia“ 3:1, pusfinalyje – „Olympiakos“ 77:74, finale – „Real“ 58:57.
Turkijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (23–7), finale pralaimėjo „Fenerbahçe“ 1:3. Turkijos taurės finale nugalėjo „Fenerbahçe“ 86:72.
Optimalus penketas. Shane‘as Larkinas (JAV, 30, 183), Vasilije Micičius (Serbija, 28, 196), Willas Clyburnas (JAV, 32, 201; CSKA), Amathas M‘Baye (Prancūzija, 32, 206; Izmyro „Karşıyaka“, Turkija), Ante Žižičius (Kroatija, 25, 211; Tel Avivo „Makabi“). Treneris Erginas Atamanas.

„Monaco“

Tvarkaraštis

Monaco“ liko keturi iš penkių rezultatyviausių praėjusio sezono krepšininkų, tad treneriui Sašai Obradovičiui nereikės kurti visai naujo žaidimo plano. O senbuviams nereikės pratintis prie trenerio, nes S.Obradovičius – irgi ne naujokas.
Monako ekipa žymių nuostolių nepatyrė, užtat sulaukė žymaus papildymo. Nors formaliai „Monaco“ nėra Prancūzijos klubas, sirgalius neabejotinai pamalonins didesnis prancūzų indėlis, kurį užtikrins du naujokai: praėjusį sezoną Eurolygos rezultatyviausių krepšininkų lentelėje šeštąją vietą užėmęs Elie Okobo bei dukart Eurolygos čempionas Adrienas Moermanas. Per praėjusius sezonus svarbiausiame žemyno turnyre jau apsiprato ką tik Monako ekipą papildę amerikiečiai Jordanas Loydas ir Johnas Brownas, o jų tautietis Jaronas Blossomgame‘as, atvykęs iš Ulmo klubo, bandys parodyti, kad praėjusį sezoną neatsitiktinai buvo išrinktas į geriausių Europos taurės krepšininkų pirmąjį penketą.
Vis dėlto kad ir koks būtų „Monaco“ pastiprinimas, šiai komandai svarbiausia, jog joje liko prieš tris sezonus rezultatyviausiu Eurolygos krepšininku tapęs Mike‘as Jamesas. Jo neeiliniai sugebėjimai padeda atsikleisti ir komandos draugams, tarp kurių antrą sezoną paeiliui bus ir Donatas Motiejūnas.
Ko tikėtis.Monaco“ praėjusį sezoną pirmuoju bandymu pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas ir sustoti neketina. Šį rudenį optimizmo, ko gero, net daugiau, nes šiuo metu galimame „Roca Team“ kelyje nėra tokių povandeninių uolų, kurios kėlė didelę grėsmę prieš metus (D.Motiejūnas į Europą grįžo po ilgos pertraukos, M.Jamesas keliose komandose nepritapo dėl konfliktų su treneriais, komanda buvo suburta nuo nulio).
Praėjęs sezonas.Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 7 vietą (15–13), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Olympiakos“ 2:3.
Prancūzijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (25–9), finale pralaimėjo ASVEL 2:3. Prancūzijos taurės pusfinalyje pralaimėjo Strasbūro SIG 73:86.
Optimalus penketas. Mike‘as Jamesas (JAV, 32, 185), Elie Okobo (24, 191; ASVEL), Alpha Diallo (JAV, 25, 201), Adrienas Moermanas (34, 202; „Anadolu Efes“), Donatas Motiejūnas (Lietuva, 32, 213). Treneris Saša Obradovičius (Serbijos vyrų krepšinio rinktinė).

„Barcelona“

Tvarkaraštis

Pavasarį „Barcelona“ užėmė pirmąją vietą ir Eurolygos, ir Ispanijos lygos reguliariajame sezone, bet per atkrintamąsias varžybas praleido du neatremiamus „Real“ krepšininkų kirčius ir stebėjo, kaip svarbiausiais titulais džiaugiasi varžovai.
Nesėkmės privertė „mėlynų-granatinių“ vadovybę atlikti keletą svarbių korekcijų, kurių nepastebėti neįmanoma. Kai kurie katalonų sirgaliai galbūt pasiges į kitus klubus išvykusių Niko Kalačio ir Brandono Davieso, tačiau papildymas toks solidus, kad išvykę žaidėjai tikriausiai greitai bus pamiršti.
Šį sezoną „Barcelona“ ruošia dvigubą čekišką smūgį, kurį smogs patyrę naujokai Tomašas Satoransky ir Janas Vesely. Pagaliau pavyko prisivilioti kitą Eurolygos senbuvį serbą Nikolą Kaliničių, kurio „Barça“ norėjo jau prieš metus, o taktikos galimybes išplės ir amerikietis Mike‘as Tobey bei praėjusio sezono atradimu tapęs vokietis Oscaras da Silva.
Kadangi Barselonoje liko ir nemažai pajėgių senbuvių (tarp jų – Rokas Jokubaitis) su praėjusio sezono naudingiausiu Eurolygos krepšininku Nikola Mirotičiumi priešakyje, treneris Šarūnas Jasikevičius gali sudaryti du lygiaverčius penketus, prieš kuriuos dauguma varžovų bus priversti pakelti baltą vėliavą.
Ko tikėtis.Barcelona“ vėl bus viena iš pagrindinių Eurolygos favoričių. Kadangi sudėtis ir stipri, ir lygi, būtent ši komanda turi geriausias galimybes tapti reguliariojo sezono nugalėtoja. Tačiau praėjusį sezoną „Barcelona“ rezultatus pernelyg lėmė N.Mirotičius. Grėsmė, kad Ispanijos vicečempionai užlips ant to paties grėblio, labai didelė.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (21–7), ketvirtfinalyje nugalėjo „Bayern“ 3:2, pusfinalyje pralaimėjo „Real“ 83:86.
Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (27–7), finale pralaimėjo „Real“ 1:3. Ispanijos taurės finale nugalėjo „Real“ 64:59.
Optimalus penketas. Tomašas Satoransky (Čekija, 30, 200; „Washington Wizards“), Cory Higginsas (JAV, 33, 195), Nikola Kaliničius (Serbija, 30, 203; „Crvena Zvezda“), Nikola Mirotičius (Juodkalnija, 31, 208), Janas Vesely (Čekija, 32, 213; „Fenerbahçe“). Treneris Šarūnas Jasikevičius (Lietuva).

Pirėjo „Olympiakos“

Tvarkaraštis

Pavasarį Pirėjo „Olympiakos“ įvykdė visus planus: susigrąžino abu Graikijos trofėjus ir po penkerių metų pertraukos pateko į Eurolygos finalo ketvertą.
Kai viskas einasi kaip per sviestą, nė vieno klubo vadovai nenori imtis permainų, tačiau gyvenimas kartais priverčia elgtis ne taip, kaip norisi. „Raudonųjų“ vadovybę vasarą imtis permainų privertė Tylerio Dorsey noras dar kartą pabandyti laimę NBA lygoje ir Giorgo Printezio sprendimas baigti karjerą. 37-erių G.Printezio indėlis aikštėje praėjusį sezoną jau nebuvo labai didelis, bet tokių patyrusių krepšininkų svarbos neįmanoma pervertinti.
Žengti T.Dorsey pėdomis turėtų panašaus stiliaus gynėjas Isaiah Canaanas, kuris praėjusį sezoną nemažai prisidėjo prie „Uniks“ pergalių. Kiti trys į „raudonų-baltų“ gretas įsiliekę žaidėjai Alecas Petersas, Joelis Bolomboy ir Tarikas Blackas taip pat jau pasižymėjo Eurolygoje.
Vis dėlto treneris Giorgos Bartzokas labiau pasikliaus ne naujokais, bet tais vyrais, kurie kėlė Pirėjo komandą į aukštumas praėjusį sezoną: į Eurolygos geriausių krepšininkų penketą išrinktu Aleksandru Vezenkovu, graikų veteranais Kostu Slouku ir Kostu Papanikolaou, buvusiu žalgiriečiu Thomasu Walkupu.
Ko tikėtis. „Olympiakos“ stabiliai žaidė jau praėjusį sezoną, kai komandos veiksmai dar nebuvo taip gerai nugludinti. Dabar dauguma Pirėjo krepšininkų dar geriau pažįsta vienas kitą, pergalės sustiprino jų pasitikėjimą savimi. Įsibėgėjusi Pirėjo komanda gali tęsti pradėtą darbą ir kitų metų pavasarį vėl pretenduos patekti į finalo ketvertą.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (19–9), ketvirtfinalyje nugalėjo „Monaco“ 3:2, pusfinalyje pralaimėjo „Anadolu Efes“ 74:77.
Graikijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (23–1), finale nugalėjo „Panathinaikos“ 3:0. Graikijos taurės finale nugalėjo „Panathinaikos“ 81:73.
Optimalus penketas. Kostas Sloukas (32, 191), Thomasas Walkupas (JAV, 29, 193), Kostas Papanikolaou (32, 204), Aleksandras Vezenkovas (Bulgarija, 27, 206), Moustapha Fallas (Prancūzija, 30, 218). Treneris Giorgos Bartzokas.

Madrido „Real“

Tvarkaraštis

Nors praėjusį sezoną Madrido „Real“ ramybę drumstė daug negandų, paskutinė sezono dalis buvo vos ne ideali. Ispanijos sostinės komanda pateko į Eurolygos finalą, o Ispanijos lygos finale nugalėjo pagrindinę varžovę „Barcelona“ ekipą ir po dviejų nesėkmingų sezonų susigrąžino šalies čempionės vardą.
Nuaidėjus paskutinei finalo sirenai, „baltųjų“ stovykloje daugiausiai sąmyšio kilo dėl trenerio pareigų. Vienuolika sezonų „Real“ pergalių receptus kūręs Pablo Laso per Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas patyrė širdies smūgį, o klubo vadovai nusprendė, kad P.Laso dėl pablogėjusios sveikatos nebegalės tęsti darbo.
Madrido klubas naujo stratego toli neieškojo – vyriausiuoju treneriu buvo paskirtas Jesusas Mateo, kuris aštuonerius praėjusius metus buvo P.Laso dešinioji ranka.
Nors vasarą „Real“ nepratęsė sutarčių su trimis krepšininkais, nė vieno žaidėjo išvykimas komandos nesusilpnino. Užtat su visais keturiais naujokais siejamos didelės viltys. Po šešerių metų pertraukos į Madridą grįžusiam Sergio Rodriguezui, Džananui Musai ir Mario Hezonjai nuo pirmųjų savaičių skiriamos vienos svarbiausių užduočių, ir tik Eurolygos debiutantui Petrui Cornelie kol kas suteikta šiek tiek laiko apsiprasti.
Ko tikėtis. Praėjusį sezoną „Real“ smarkiai kentėjo dėl traumų. Šį sezoną Madrido komanda taip pat pradėjo be kelių susižeidusių krepšininkų, bet „baltųjų“ žaidėjų sąrašas toks ilgas, kad kelių praradimų galima net nepastebėti. Tai, kad Madrido komandoje suburti gana skirtingo braižo ir labai skirtingų mokyklų krepšininkai, iš pirmo žvilgsnio, gali būti trūkumas. Tačiau treneris P.Laso, padedant J.Mateo, tai pavertė privalumu. Nėra būtinybės, kad jau pirmosiomis savaitėmis komandos veiksmai būtų idealūs, bet „Real“ gali per kelis mėnesius tapti sunkiausiai sustabdoma Europos krepšinio jėga.
Praėjęs sezonas. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (18–10), ketvirtfinalyje nugalėjo „Maccabi“ 3:0, pusfinalyje – „Barcelona“ 86:83, finale pralaimėjo „Anadolu Efes“ 57:58.
Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (27–7), finale nugalėjo „Barcelona“ 3:1. Ispanijos taurės finale pralaimėjo „Barcelona“ 59:64.
Optimalus penketas. Sergio Rodriguezas (36, 191; Milano „Olimpia“), Džananas Musa (Bosnija ir Hercegovina, 23, 205; Lugo „Breogan“), Mario Hezonja (Kroatija, 27, 203; „Uniks“), Guerschonas Yabusele (Prancūzija, 26, 201), Walteris Tavaresas (Žaliasis Kyšulys, 30, 220). Treneris Jesusas Mateo (trenerio padėjėjas).