„Lietuvos ryto“ savaitraštyje Kaunui „Laikinoji sostinė“ pradėjo dirbti 1998 m. Dažnai tekdavo rašyti ir dienraščiui, į kurį visiškai pasinėrė 2009 m.
Vieni pirmųjų sudėtingų, tęstinių tyrimų buvo apie kunigo Ričardo Mikutavičiaus dingimą ir nužudymą, jo kolekcijos pagrobimą. Su kolegomis pavyko atskleisti didelio atgarsio sulaukusias detales.
Taip pat įstrigo publikacija apie apsišaukėlį iš Filipinų Aleksą Orbitą, neva gydantį be pjūvių ir chirurginių instrumentų, kuris buvo atvykęs į Kauną. Jo aferas aprašėme pirmieji, atlikę išsamų tyrimą apie atvejus Kaune, Filipinuose, Ispanijoje.
Įsiminė vadinamoji V. Landsbergio tvartelio istorija, kai politikas reikalavo priteisti jam nedidelį namelį ir ūkinius pastatus iš nepasiturinčios Kauno rajono gyventojos. Šią temą 2001-aisiais aprašėme pirmieji, gavę sklypo planus ir kitus dokumentus iš moters, kuri bylinėjosi su politiku.
Daug teko rašyti apie neskaidrias valdžios istorijas: bandymo perduoti Kauno šilumos tinklus Švedijos koncernui „Vattenfall“ peripetijas, „auksinio“ tualeto Kaune statybas, prabangias miesto valdininkų, politikų, teisėjų pilaites, teisėsaugos pareigūnų abejingumą ir bylų užglaistymą, tiriant rezonansinius kriminalinius, korupcinius nusikaltimus, buvusio Kauno mero patarėjo Karolio Bruderio sąsajas su Kauno Daktarų gauja, kito patarėjo Arvydo Jurevičiaus „ranką“ alkoholio vagysčių iš „Strumbro“ istorijoje, Henriko Daktaro, Deivido Ganusausko-Mongoliuko ir kitų mafijos vadeivų turtus, ryšius, sandorius, šešėlinius verslus, iš jų gaunamas pajamas, mokesčių vengimo schemas.
Vienas reikšmingesnių darbų buvo ir STT agento Mindaugo Vasiliausko demaskavimas, kuris vienu metu ir tyrė žemgrobystės bylas, ir pats ieškojo pirkėjų, jo motinai užsiimant žemės prekybos verslu.
Gavę informacijos, kad dalis žemių iš susikompromitavusių, jas sau pasiskyrusių žemėtvarkininkų rankų arba privačių asmenų būdavo pusvelčiui perleidžiamos STT pareigūno šeimai, nutarėme atlikti tyrimą.
Teko apsimesti pirkėju ir vykti kartu su juo į vaizdingose Kauno marių apylinkėse pardavinėjamos žemės plotus, o kolega M.Patašius tuo metu mus slapta fotografavo. Kai paskelbėme publikaciją, STT agentas buvo atleistas.
Kiti įsimintinesni darbai: prokurorų užglaistytas lėšų švaistymas, kai KTU mokslininkai sau už mokslinių tyrimų valandas prisirašydavo kosmines sumas, kūdikio mirtinas apnuodijimas Kauno klinikinėje ligoninėje, Garliavos tariamos pedofilijos skandalas, Nacionalinės žemės tarnybos direktorės D.Gineikaitės girtumo slėpimo istorija, EBSW koncerno afera, A.Zuoko gyvenimo, ir jo iškilimo istorija.
Buvo ir daugybė kitų temų, įdomių tyrimų, kurių staiga jau neprisiminsiu, Bėgant metams straipsniai nuteka į užmarštį, tačiau visada jaučiu vieną dalyką – gyvenime daug kas gali nuvilti, bet tik ne darbas“, – pasakoja V.Trainys.
Žurnalistas 2019 m. įvertintas prestižiniu „Lietuvos ryto“ grupės apdovanojimu – „Don Kichoto“ skulptūrėle.