Balsavimas vyko 2015 m. birželio 6 – liepos 6 dienomis. Daugiau apie rezultatus skaitykite portale lrytas.lt
1830–1831 m. sukilimas
Lietuvos ir Lenkijos sukilimas prieš Rusijos imperiją, kilęs dėl nepasitenkinimo represijomis ir priespaudomis bei siekiant atkurti Abiejų Tautų Respubliką. Sukilime dalyvavo visų luomų atstovai. Lietuvos istorijai šis įvykis padovanojo lietuviškąją Žana d’Ark – grafaitę Emiliją Pliaterytę. Ji kovėsi sukilėlių gretose ir vadovavo kelių šimtų karių būriui. Deja, sukilimas buvo numalšintas.
1863–1864 m. sukilimas
Dar vienas sukilimas Lietuvoje ir Lenkijoje, siekiant išsivaduoti iš Rusijos imperijos priespaudos. Aktyviai vyko visoje Lietuvos teritorijoje, pasipriešinimas buvo labai intensyvus, per metus įvyko daugiau nei 300 mūšių vien tik Lietuvos teritorijoje, tačiau Rusijos okupacinė armija 1864 m. rudenį sukilimą galutinai numalšino. Po jo uždrausta lietuviška spauda.
Dariaus ir Girėno skrydis
1933 m. liepos 15 d. lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas lėktuvu „Lituanica“ pakilo iš Niujorko oro uosto, ketindami perskristi Atlanto vandenyną. Vandenyną lakūnai perskrido, tačiau nusileidimas nebuvo sėkmingas. Lėktuvas neaiškiomis aplinkybėmis sudužo Vokietijos teritorijoje. Abu pilotai žuvo. Šis skrydis tuo metu buvo antras pasaulyje, tiek ilgai išbūtas ore be nusileidimo.
Laikraščiai „Aušra“ ir „Varpas“
Pirmieji spausdinti laikraščiai lietuvių kalba pradėti spausdinti 1883 („Aušra“) ir 1889 m. („Varpas“). Tai buvo ne tik informacijos sklaidos forma. Šie leidiniai, nelegaliai platinti knygnešių, tapo tautinio atgimimo žadinimo išraiška. Prie laikraščių egzistavimo prisidėjo tokie tautos patriarchai kaip Jonas Basanavičius, Jonas Šliūpas („Aušra“), Vincas Kudirka, Jonas Jablonskis, Juozas Tumas-Vaižgantas („Varpas“) ir kt.
Lietuvos Statutai
1529 m., valdant Žygimantui Senajam, Ponų tarybos iniciatyva sudarytas pirmas Lietuvos teisinis kodeksas – Lietuvos Statutas. Dėl vėliau pasirodžiusių pataisytų variantų jis pramintas Pirmuoju Lietuvos Statutu. Kodeksas buvo nuolat tobulinamas, tad 1566 m. pasirodė Antrasis, o 1588 m. – Trečiasis Lietuvos Statutas.
Liublino unija
1569 m. liepos 1 d. Liubline tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės pasirašyta unija, ji sujungė dvi valstybes į Abiejų Tautų Respubliką. Šis dokumentas numatė, kad nauja valstybė turės bendrą valdovą ir Seimą. Tiesa, Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei išliko atskiras valstybės titulas, teritorija, vykdomoji valdžia su iždu ir kariuomene.
Sausio 13-oji
1991 m. sausį Sovietų Sąjungos vadovybės iniciatyva, siekiant atkurti sovietų valdžią Lietuvoje, mėginta įvykdyti valstybės perversmą naudojant ginkluotąsias pajėgas. Sausio 13-osios naktį tankai ir kita karinė technika apsupo tokius svarbius objektus kaip Vilniaus televizijos bokštas ir Spaudos rūmai. Tūkstančiai Lietuvos piliečių išėjo į gatves ginti valstybės. Šie neramumai nusinešė 13 gyvybių. Sausio 14 d. Sovietų Sąjunga nuleido rankas.