Kauno „Žalgiris“

kauno „žalgiris“

Praėjusį sezoną. Lietuvos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (32 ir 4), finale nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 3:0. Lietuvos taurės finale pralaimėjo „Rytui“ 67:70. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 8 vietą (15 ir 15), ketvirtfinalyje pralaimėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 1:3.

Optimalus penketas. Lukas Lekavičius (25, 180, Atėnų „Panathinaikos“), Marius Grigonis (25, 198), Edgaras Ulanovas (27, 199), Zachas LeDay (JAV, 25, 202, Pirėjo „Olympiakos“), Jockas Landale‘as (Australija, 24, 211, Belgrado „Partizan“). Treneris Šarūnas Jasikevičius (nuo 2016 m. sausio).

Ką paruošė per vasarą? „Žalgiris“ praėjusį sezoną prarado vieną titulą – Lietuvos taurę iš kauniečių atėmė „Ryto“ krepšininkai. Vis dėlto rezultatai neturėjo įtakos tarpsezonio pokyčiams, kuriuos labiausiai lėmė tai, kad buvę lyderiai sulaukė pelningesnių kvietimų iš kitų Eurolygos klubų. Dėl to Lietuvos čempionus paliko du rezultatyviausi praėjusio sezono krepšininkai Brandonas Daviesas, kuris buvo išrinktas į Eurolygos geriausių žaidėjų pirmąjį penketą, bei Nate‘as Woltersas, taip pat Aaronas White‘as ir Leo Westermannas. Kita vertus, komandoje liko visi treneriui Šarūnui Jasikevičiui reikalingi lietuviai, prie kurių dar ir prisidėjo po dviejų sezonų pertraukos grįžęs Lukas Lekavičius. Net trys iš keturių „Žalgirį“ papildžiusių užsieniečių nėra žaidę Eurolygoje ir tik Zachas LeDay vieną sezoną praleido Pirėjo „Olympiakos“ klube. Vis dėlto Kauno klubui tai nėra neįprasta – dauguma jo naujokų prieš kiekvieną sezoną būna Eurolygoje vardo dar nesusikūrę krepšininkai.

Ko tikėtis? Treneris Š.Jasikevičius du praėjusius sezonus nuvedė „Žalgirį“ ten, kur jis anksčiau nebuvo patekęs – į šiuolaikinės Eurolygos stipriausių aštuonetą. Šį rudenį Kauno komanda neatrodo nei žymiai stipresnė, nei žymiai silpnesnė negu dviejų praėjusių sezonų pradžioje. Todėl ir sirgalių lūkesčiai turėtų būti panašūs.

Kauno „Žalgiris“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Milano „Olimpia“

milano „olimpia“

Praėjusį sezoną. Italijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (23 ir 7), pusfinalyje pralaimėjo Sasario „Dinamo“ 0:3. Italijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ 84:86. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 12 vietą (14 ir 16).

Optimalus penketas. Sergio Rodriguezas (Ispanija, 33, 191, Maskvos CSKA), Nemanja Nedovičius (Serbija, 28, 191), Vladimiras Micovas (Serbija, 34, 201), Luisas Scola (Argentina, 39, 206, „Shanghai Sharks“), Artūras Gudaitis (Lietuva, 26, 208). Treneris Ettore Messina („San Antonio Spurs“ trenerio padėjėjas).

Ką paruošė per vasarą? „Olimpia“ vis kuria ambicingus planus, bet iš didelio debesies gaunasi mažas lietus. Iki Eurolygos ketvirtfinalio „raudonieji bateliai“ pastarąjį kartą nužygiavo labai seniai – 2014 metais, o praėjusį sezoną vien nesėkmes skaičiavo ir nacionalinėse varžybose, kuriose net nesugebėjo patekti į finalą. Permainos Milano klubą krečia po kiekvienos nesėkmės, tad ir šių metų vasara netapo išimtimi. Svarbiausia permaina įvyko prie komandos vairo, kuris buvo perduotas trenerių cecho ikonai Ettorei Messinai, praėjusius penkis sezonus dirbusiam „San Antonio Spurs“ trenerių štabe. Aikštėje Milano sirgaliai irgi pamatys nemažai naujų veidų, tarp kurių labiausiai pažymėtini šių metų Eurolygos čempionas Sergio Rodriguezas ir po dvylikos metų pertraukos į Europą grįžęs šių metų pasaulio vicečempionas 39-erių Luisas Scola. Palyginti su jais nublanko ir buvusio Kauno „Žalgirio“ puolėjo Aarono White‘o, ir dar kelių naujokų atvykimas. Šiuo metu Lombardijos sostinės aistruoliai, matyt, nekantrauja ne tik pamatyti, kaip pritaps nauji krepšininkai, bet ir sužinoti, kada pasveiks „Olimpia“ senbuviai Artūras Gudaitis ir Nemanja Nedovičius, kurie net ir pasikeitusioje komandoje turėtų būti svarbiausia žaidimo ašis.

Ko tikėtis? Išvykus rezultatyviausiam praėjusio sezono Eurolygos krepšininkui Mike‘ui Jamesui ir pasikeitus treneriui, „Olimpia“ tikrai žais kitaip. Vis dėlto komandos komplektavimas kelia abejonių ir dėl to, kad L.Scola tikriausiai nebėra pasirengęs intensyviai žaisti ilgą Eurolygos sezoną, ir dėl to, kad daugelis atsarginių yra nepamatuojamai žemesnio lygio krepšininkai negu lyderiai.

Milano „Olimpia“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Maskvos CSKA

maskvos cska

Praėjusį sezoną. Rusijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (22 ir 4), finale nugalėjo „Chimki“ 3:0. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (24 ir 6), finale nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 91:83.

Optimalus penketas. Mike‘as Jamesas (JAV, 29, 185, Milano „Olimpia“), Janis Strėlniekas (Latvija, 30, 191, Pirėjo „Olympiakos“), Willas Clyburnas (JAV, 29, 201), Johannesas Voigtmannas (Vokietija, 27, 211, Vitorijos „Baskonia“), Kyle‘as Hinesas (JAV, 33, 198). Treneris Dimitris Itoudis (Graikija, nuo 2014 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? Pavasarį Eurolygos čempione tapusi Maskvos komanda tarpsezoniu pakeitė mažiau žaidėjų negu kai kurios kitos pajėgiausios žemyno ekipos. Vis dėlto vertinant ne kiekybę, bet kokybę, CSKA įvykusios permainos buvo itin ženklios. Treneriui Dimitriui Itoudžiui turėjo labai nepatikti, kad vasarą išsilakstė vos ne visa jo komandos antroji linija: Sergio Rodriguezas, Nando De Colo ir Cory Higginsas (jie buvo trys iš keturių rezultatyviausių CSKA žaidėjų). Atsinaujinusioje Maskvos komandoje užduotis rinkti taškus bus skirta rezultatyviausiam praėjusio sezono Eurolygos krepšininkui Mike‘ui Jamesui, kuriam turėtų padėti kiti du naujokai Janis Strėlniekas ir Darrunas Hilliardas bei Eurolygos finalo ketverto naudingiausiu žaidėju išrinktas CSKA senbuvis Willas Clyburnas. Tarpsezoniu smarkiai ūgtelėjo „armiečių“ priekinė linija. Vis dėlto vienas naujokas Johannesas Voigtmannas (211 cm) nemėgsta stumdytis po krepšiais, o vienuolika sezonų NBA žaidusio ir pirmą kartą su Europos klubu sutartį sudariusio Kostos Koufo (213 cm) centimetrai vargu ar nusveria jo nerangumą.

Ko tikėtis? Raudonajai mašinai reikės laiko, kad įsibėgėtų, bet treneris D.Itoudis sugeba nukreipti savo krepšininkus reikiama kryptimi. Kita vertus, šis strategas pergalių receptus kuria po kelis kartus apgalvodamas kiekvieną smulkmeną, todėl CSKA sirgaliai ir vadovai nesuklys, jei kantriai lauks ir trenerio neskubins.

Maskvos CSKA rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Maskvos srities „Chimki“

maskvos srities „chimki“

Praėjusį sezoną. Rusijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (20 ir 6), finale pralaimėjo Maskvos CSKA 0:3. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 13 vietą.

Optimalus penketas. Stefanas Jovičius (Serbija, 29, 198, Miuncheno „Bayern“), Aleksejus Švedas (31, 198), Janis Timma (Latvija, 27, 201, Pirėjo „Olympiakos“), Jonasas Jerebko (Švedija, 32, 208, „Golden State Warriors“), Timofejus Mozgovas (33, 216, „Orlando Magic“). Treneris Rimas Kurtinaitis (Lietuva, nuo 2019 m. sausio).

Ką paruošė per vasarą? Pavasarį Chimkų komanda, neturėdama aikštės pranašumo, laimėjo Rusijos lygos pusfinalio seriją su Kazanės „Uniks“ klubu ir apgynė teisę žaisti Eurolygoje, kurioje kovos trečią sezoną iš eilės. Vis dėlto praėjusį sezoną „Chimki“ rezultatai Eurolygoje buvo prasti, todėl didelės permainos buvo neišvengiamos. Tiesa, net ir tarpsezoniu daugiau nei pusę žaidėjų pakeitusioje Rusijos vicečempionų komandoje liko labiausiai jos braižą bei rezultatus lemiantis žmogus – rezultatyviausias užpraėjusio sezono Eurolygos krepšininkas Aleksejus Švedas. Jam šį rudenį reikės pratintis prie naujų partnerių, tarp kurių yra net trys iš NBA grįžę europiečiai (Timofejus Mozgovas, Jonasas Jerebko ir Dairis Bertanas), Serbijos rinktinės atakų organizatorius Stefanas Jovičius, Pirėjo „Olympiakos“ klube nelauktai prastai žaidęs Janis Timma, buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Chrisas Krameris, pastaraisiais sezonais smarkiai priblėsęs dar vienas buvęs NBA žaidėjas Sergejus Karasiovas ir dar keli naujokai.

Ko tikėtis? NBA veteranų prieglauda tapusiame „Chimki“ daug žaidėjų, labai gerai galvojančių apie save, ir daug žaidėjų, kuriuos pastaraisiais metais stabdė traumos. Šie krepšininkai norės įrodyti, kad juos nurašyti dar anksti, tačiau jiems reikės taikytis prie neabejotino lyderio A.Švedo. Chimkų komandoje yra per daug žaidėjų, pernelyg mėgstančių tempti antklodę ant savęs, o tai geruoju nesibaigia.

Maskvos srities „Chimki“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Stambulo „Fenerbahce“

stambulo „fenerbahce“

Praėjusį sezoną. Turkijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (24 ir 4), finale pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 3:4. Turkijos taurės finale nugalėjo „Anadolu Efes“ 80:70. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (25 ir 5), pusfinalyje pralaimėjo „Anadolu Efes“ 73:92.

Optimalus penketas. Kostas Sloukas (Graikija, 29, 190), Nando De Colo (Prancūzija, 32, 196, Maskvos CSKA), Luigi Datome (Italija, 32, 203), Derrickas Williamsas (JAV, 28, 203, Miuncheno „Bayern“), Janas Vesely (Čekija, 29, 213). Treneris Željko Obradovičius (Serbija, nuo 2013 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? „Fenerbahçe“ praėjusį sezoną neliko be titulų, bet iškovojo tik mažiausiai vertinamą prizą – Turkijos taurę. Tuo tarpu abiejuose svarbesniuose turnyruose „geltoniems-mėlyniems“ kelią pastojo varžovai iš to paties miesto, bet kitos Bosforo pusės Stambulo „Anadolu Efes“. Nesėkmingas finišas neišklibino trenerio Željko Obradovičiaus kėdės, o ir keisti pagrindinių krepšininkų klubo vadovai nenorėjo. Vis dėlto imtis permainų teko, nes du svarbūs žaidėjai Marko Guduričius ir Nicolo Melli nusprendė, jog jiems atėjo laikas debiutuoti NBA lygoje. „Fenerbahçe“ nesunkiai randa lygiavertę pamainą bet kuriems išvykusiems žaidėjams. Ir šiais metais laisvas vietas tučtuojau užpildė ne mažiau ryškios žvaigždės: buvęs naudingiausias Eurolygos krepšininkas Nando De Colo bei praėjusį sezoną Europoje puikiai debiutavęs Derrickas Williamsas. Stambulo komandą dar sustiprino iš Kauno „Žalgirio“ perėjęs Leo Westermannas ir trumpalaikę sutartį sudaręs kitas buvęs žalgirietis Vladimiras Štimacas, tad pasikeitęs dvyliktukas atrodo taip pat galingai, kaip praėjusio sezono sudėtis.

Ko tikėtis? Ž.Obradovičius nemėgsta permainų. Jo sukonstruotą mechanizmą išderina net nedideli pokyčiai, o dviejų svarbių žaidėjų išvykimas privers daug ką konstruoti iš naujo. „Fenerbahçe“ sudėtis – viena stipriausių, bet praėjusį sezoną persekiojusios traumos kelia abejonių, ar viskas teisingai atliekama rengiantis sezonui.

Stambulo „Fenerbahce“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Tel Avivo „Maccabi“

tel avivo „maccabi“

Praėjusį sezoną. Izraelio lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (27 ir 6), finale nugalėjo Rišono „Makabi“ 89:75. Izraelio taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Rišono „Makabi“ 77:88. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 10 vietą (14 ir 16).

Optimalus penketas. Scottie Wilbekinas (JAV, 25, 188), Tyleris Dorsey (JAV, 23, 196, „Memphis Grizzlies“), Elijah Brownas (JAV, 24, 196, Eilato „Hapoel“), Omri Kaspi (31, 205, „Memphis Grizzlies“), Tarikas Blackas (JAV, 28, 206). Treneris Giannis Sfairopoulos (Graikija, nuo 2018 m. lapkričio).

Ką paruošė per vasarą? Ieškojimuose pasiklydęs „Makabi“ jau ketvirtus metus iš eilės nepateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Kita vertus, gariausias Izraelio klubas apgynė šalies čempiono vardą, todėl „geltonųjų“ vadovai nutarė suteikti dar vieną šansą įsibėgėjus praėjusiam sezonui pakviestam treneriui Gianniui Sfairopoului. Vis dėlto komandos komplektavimo principai liko nepakitę, ir šį sezoną dėl „Makabi“ pergalių kovos net vienuolika amerikiečių (kai kurie iš jų turi Izraelio ar kitų šalių pasus). Tarp jų yra ir du niekada Europoje nežaidę krepšininkai (Tyleris Dorsey ir Quincy Acy), ir šių metų Eurolygos čempionas Othello Hunteris, ir iš „Žalgirio“ išvykęs Nate‘as Woltersas. Kita vertus, Izraelyje išugdytų krepšininkų indėlis Tel Avivo komandoje šį sezoną turėtų būti rekordiškai didelis. Jį labiausiai pakels iš NBA grįžęs veteranas Omri Kaspi, tačiau ir jaunieji Jovelis Zoosmanas bei Deni Avdija irgi turėtų sulaukti savo minučių.

Ko tikėtis? Pralaimėjimas Izraelio lygos taurės finale Jeruzalės „Hapoel“ klubui gal ir nėra būsimų pralaimėjimų Eurolygoje šauklys, tačiau „Makabi“ klube palyginti su praėjusiais sezonais pasikeitė tik pavardės, bet ilgalaikės strategijos kaip nebuvo, taip nėra. Kol nepasikeis požiūris, „Makabi“ trypčios vietoje.

Tel Avivo „Maccabi“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Atėnų „Panathinaikos“

atėnų „panathinaikos“

Praėjusį sezoną. Graikijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (24 ir 2; 7 baudos taškai), finale nugalėjo Patrų „Prometheas“ 3:0. Graikijos taurės finale nugalėjo Salonikų PAOK 79:73. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (16 ir 14), ketvirtfinalyje pralaimėjo Madrido „Real“ 0:3.

Optimalus penketas. Nikas Kalathis (JAV, 30, 196), Jimmeris Fredette‘as (JAV, 30, 187, „Phoenix Suns“), Wesley Johnsonas (JAV, 32, 201, „Washington Wizards“), DeShaunas Thomasas (JAV, 28, 201), Giorgos Papagiannis (22, 220). Treneris Argyris Pedoulakis (Atėnų „Peristeri“).

Ką paruošė per vasarą? „Panathinaikos“ trečius metus iš eilės tapo Graikijos čempionu ir susigrąžino šalies taurę, bet pergalės vien nacionalinėse varžybose Atėnų klubo vadovų netenkina. O naujo proveržio tarptautinėje arenoje „žalieji“ laukia labai ilgai – jie jau septynis kartus iš eilės suklupo Eurolygos ketvirtfinalyje. Nors nepasiekė pagrindinio tikslo, „Panathinaikos“ vadovai siūlė tęsti darbą praėjusio sezono viduryje pakviestam treneriui Rickui Pitino. Tačiau per pusmetį graikiško krepšinio ypatumais pasisotinęs amerikietis nesutiko pratęsti sutartį, ir „Panathinaikos“ dar sykį atsigrežė į Argyrį Pedoulakį, kuris šios komandos treneriu buvo paskirtas jau trečią kartą. Į „Panathinaikos“ grįžęs A.Pedoulakis sutiko nedaug krepšininkų, su kuriais čia dirbo prieš trejus metus. Komanda smarkiai pasikeitė net ir palyginti su praėjusiu sezonu. Nepasikeitė viena – žalius marškinėlius vėl vilki labai daug amerikiečių. O tarp naujokų yra labai skirtingų krepšininkų: ir buvęs Eurolygos finalo ketverto naudingiausias žaidėjas Tyrese‘as Rice‘as, ir pirmą kartą į Europą atvykę Wesley Johnsonas bei Jimmeris Fredette‘as.

Ko tikėtis? Net septynis amerikiečius turinčiam „Panathinaikos“ klubui R.Pitino būtų tikęs labiau nei A.Pedoulakis. Bet kol aikštėje yra praėjusį sezoną į Eurolygos geriausių žaidėjų penketą išrinktas Nikas Kalathis, galima neabejoti, kad komandos atakos vystysis sklandžiai. Tiesa, Graikijos čempionams kai kuriose pozicijose trūksta patikimesnių atsarginių, tačiau ši problema yra išsprendžiama.

Atėnų „Panathinaikos“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Vilerbano ASVEL

vilerbano asvel

Praėjusį sezoną. Prancūzijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (27 ir 7), finale nugalėjo „Monaco“ 3:2. Prancūzijos taurės finale nugalėjo Le Mano „Sarthe“ 70:61. Prancūzijos lygos taurės ketvritfinalyje pralaimėjo Burgo „Jeunesse Laique“ 86:88. Europos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Andorra“ 1:2.

Optimalus penketas. Antoine‘as Diot (30, 193, „Valencia“), Edwinas Jacksonas (30, 190, Podgoricos „Budućnost“), Davidas Lighty (JAV, 31, 198), Livio Jeanas-Charles‘is (26, 206), Adreianas Payne‘as (JAV, 28, 208). Treneris Zvezdanas Mitrovičius (Juodkalnija, nuo 2018 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? Tris sezonus Eurolygoje nežaidė nė vienas Prancūzijos klubas, bet šiais metais turnyro rengėjai suteikė ASVEL du sezonus galiosiančią licenciją ir sugrąžino vieną stipriausių žemyno krepšinio valstybių į Eurolygos žemėlapį. Praėjusį sezoną ASVEL, kuriame žaidė Mantas Kalnietis, susigrąžino Prancūzijos čempiono vardą, o tarpsezoniu bandė stiprinti sudėtį. Vis dėlto stiprinimo procesas Vilerbano klubo akcijų smarkiai nepakėlė. Svarbiausi pirkiniai buvo pastaraisiais metais traumų kankinamas Antoine‘as Diot ir stipriose komandose savo geriausių savybių niekaip neatskleisdavęs Edwinas Jacksonas, o priekinė linija, išvykus kroatui Miro Bilanui, ko gero net susilpnėjo. Treneris Zvezdanas Mitrovičius nori nenori turės suteikti progą keliems jaunosios kartos atstovams, o Eurolygos sirgalius labiausiai turėtų dominti 18-metis Theo Maledonas, kuris vasarą buvo atsidūręs ant Prancūzijos rinktinės slenksčio.

Ko tikėtis? Ryškiausia ASVEL žvaigždė – klubo prezidentas Tony Parkeris. Jei buvęs daugkartinis NBA čempionas staiga sugalvotų žengti į aikštę, ko gero būtų geriausias šios komandos žaidėjas. Tačiau net ir toks siužeto posūkis nepriartintų Vilerbano klubo prie Eurolygos vidutiniokų.

Vilerbano ASVEL rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

„Valencia“

„valencia“

Praėjusį sezoną. Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (23 ir 11), pusfinalyje pralaimėjo „Real“ 0:3. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Barcelona“ 79:86. Europos taurės finale nugalėjo ALBA 2:1.

Optimalus penketas. Samas van Rossomas (Belgija, 33, 188), Jordanas Loydas (JAV, 26, 193, „Toronto Raptors“), Fernando San Emeterio (35, 199), Maurice‘as Ndouras (Senegalas, 27, 206, Kazanės „Uniks“), Bojanas Dubljevičius (Juodkalnija, 28, 205). Treneris Jaume Ponsarnau (nuo 2018 m.).

Ką paruošė per vasarą? Pavasarį „Valencia“ jau ketvirtą kartą iškovojo Europos taurę ir gavo teisę po metų pertraukos grįžti į Eurolygą. Valensijos ekipoje vis dar yra nemažai krepšininkų, jau atstovavusių Eurolygoje užpraeitą sezoną, o iš žaidėjų, kurie išvyko prieš šį sezoną, „apelsininių“ sirgaliams tikriausiai gaila nebent bendrapavardžių Willo ir Matto Thomasų (beje, W.Thomasas buvo išrinktas Europos taurės finalo naudingiausiu žaidėju). Vis dėlto atvykus šių metų pasaulio čempionui Quino Colomui, šių metų NBA čempionui Jordanui Loydui, Maurice‘ui Ndourui, buvusiam Kauno „Žalgirio“ puolėjui Brockui Motumui ir Vanjai Marinkovičiui visos spragos buvo užkamšytos, o treneris Jaume Ponsarnau gali rinktis iš dviejų ar net trijų beveik lygiaverčių kiekvienos pozicijos žaidėjų.

Ko tikėtis? Nors Valensijos komandoje nėra nė vienos ryškios Eurolygos žvaigždės (nebent tokliu vadintumėm aštuntą sezoną „apelsininius“ marškinėlius vilkintį Bojaną Dubljevičių), ji pasižymi ypač lygia sudėtimi. Lygi sudėtis, labai ilgas atsarginių suolas ir jau nugludinti ryšiai tarp kelių pagrindinių žaidėjų turėtų būti didelis privalumas bandant kovoti dviem frontais.

„Valencia“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Vitorijos „Baskonia“

vitorijos „baskonia“

Praėjusį sezoną. Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (26 ir 8), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Zaragoza“ 0:2. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo Badalonos „Joventut“ 89:98. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 7 vietą (15 ir 15), ketvirtfinalyje pralaimėjo CSKA 1:3.

Optimalus penketas. Pierria Henry (JAV, 26, 193, Kazanės „Uniks“), Mattas Janningas (JAV, 31, 193), Patricio Garino (Argentina, 26, 201), Shavonas Shieldsas (JAV, 25, 201), Tornike Šengelija (Gruzija, 28, 206). Treneris. Velimiras Perasovičius (grįžo 2018 m. lapkritį).

Ką paruošė per vasarą? Praėjusį sezoną ketvirtfinalis Vitorijos komandai buvo neperžengiama riba visuose trijuose turnyruose. Toks rezultatas „Baskonia“ vadovybės netenkina, tačiau Baskų krašto klubas neturi tokio pinigų maišo, kaip „Real“ ar „Barcelona“, todėl ieškodamas pastiprinimo negali beatodairiškai išlaidauti ir kviesti superžvaigždžių. Priešingai, „Baskonia“ geriausius krepšininkus nuolat išleidžia į turtingesnius klubus, o juos pakeičia Eurolygoje dar tik bandančiais įsitvirtinti žaidėjais. Pastarasis tarpsezonis nebuvo išimtis. Su Vitorija atsisveikino praėjusį sezoną į Eurolygos geriausių žaidėjų antrąjį penketą išrinktas Vincent‘as Poirier ir Johannesas Voigtmannas, į kurių vietas atvyko kiti du aukštaūgiai Michaelas Ericas ir Youssoupha Fallis. „Baskonia“ nepratęsė sutarties su 36-erių veteranu Marcelinho Huertasu, tačiau šios komandos antroji linija aiškiai sustiprėjo atvykus Pierriai Henry ir Nikui Stauskui, o ir komandos senbuvis, šių metų pasaulio vicečempionas Luca Vildoza yra pasiruošęs atlikti svarbesnius vaidmenis. Vis dėlto svarbiausia, kad savo vietoje liko jau šeštąjį sezoną Vitorijos ekipoje pradedantis Tornike Šengelija, kuris praėjusį sezoną ilgai gydėsi traumą, bet lieka vienas geriausių Eurolygos priekinės linijos žaidėjų.

Ko tikėtis? Nors iš Vitorijos išvyko dvi labai ryškios žvaigždės, dauguma kitų pagrindinių krepšininkų yra pasirengę toliau džiuginti „Baskonia“ sirgalius. Galima neabejoti, kad Velimiro Perasovičiaus treniruojama komanda vėl žais akiai malonų krepšinį ir kovos dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas. O jei T.Šengelijos nekamuos traumos, užduotis patekti į ketvirtfinalį turėtų būti išspręsta nelaukiant paskutiniųjų reguliariojo sezono turų.

Vitorijos „Baskonia“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Miuncheno „Bayern“

miuncheno „bayern“

Praėjusį sezoną. Vokietijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (31 ir 3), finale nugalėjo Berlyno ALBA 3:0. Vokietijos taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo ALBA 70:78. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 11 vietą (14 ir 16).

Optimalus penketas. DeMarcusas Nelsonas (JAV, 34, 193, Vilerbano ASVEL), Nihadas Džedovičius (Bosnija ir Hercegovina, 29, 199), Vladimiras Lučičius (Serbija, 30, 204), Mathias Lessort‘as (Prancūzija, 24, 206, Malagos „Unicaja“), Gregas Monroe (JAV, 29, 211, „Philadelphia 76ers“). Treneris Dejanas Radonjičius (Juodkalnija, nuo 2018 m. balandžio).

Ką paruošė per vasarą? „Bayern“ šiais metais apgynė Vokietijos čempiono vardą (beje, pirmą kartą nuo klubo krepšinio padalinio atkūrimo šalies čempionu tapo du sezonus paeiliui), bet bandymas pirmą kartą patekti į Eurolygos ketvirtfinalį ir vėl buvo nesėkmingas. Šį sezoną pasiekti išsvajotą tikslą lengviau nebus, nes jau besiformavęs gražus branduolys iširo, kai du labai svarbūs žaidėjai Stefanas Jovičius ir Devinas Bookeris susigundė „Chimki“ kvietimu, o Derrickas Williamsas pakėlė sparnus į Stambulo „Fenerbahçe“. Tiesa, Miuncheno klubo priekinės linijos praradimai neatrodo baisūs po to, kai buvo pristatyti naujokai: nuo klajonių po NBA klubus pavargęs Gregas Monroe, NBA neįsitvirtinęs Joshas Huestisas bei kylanti prancūzų žvaigždė Mathias Lessort‘as. Tačiau treneriui Dejanui Radonjičiui reikės gerokai pasukti galvą, kad sugalvotų, kaip naujasis įžaidėjas DeMarcusas Nelsonas galėtų atlikti tai, ką anksčiau darydavo S.Jovičius.

Ko tikėtis? G.Monroe vidurkis NBA lygoje penkis sezonus buvo didesnis nei 15 taškų! Jei treneris D.Radonjičius sugebės panaudoti šį naujoką taip, kaip praėjusį sezoną panaudojo D.Williamsą, „Bayern“ po krepšiu turės viską griaunančią jėgą. Tačiau Miuncheno komandos sudėtis prastai subalansuota, o suolas per trumpas, todėl ilgoje turnyro distancijoje gali kilti problemų.

Miuncheno „Bayern“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Belgrado „Crvena zvezda“

belgrado „crvena zvezda“

Praėjusį sezoną. Serbijos lygos antrojo etapo grupėje užėmė 1 vietą (10 ir 0), finale nugalėjo Belgrado „Partizan“ 3:1. Serbijos taurės finale pralaimėjo „Partizan“ 74:76. Adrijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (21 ir 1), finale nugalėjo Podgoricos „Budućnost“ 3:2. Iš Europos taurės iškrito „Top 16“ etape.

Optimalus penketas. Billy Baronas (JAV, 29, 188), Lorenzo Brownas (JAV, 29, 196, „Guangzhou Long Lions“), Stratos Perperoglou (Graikija, 35, 203), Derrickas Brownas (JAV, 32, 203, praėjusį sezoną nežaidė), Jamesas Gistas (JAV, 33, 204, Atėnų „Panathinaikos“). Treneris Milanas Tomičius (nuo 2018 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? „Crvena Zvezda“ į Eurolygą grįžta po metų pertraukos, bet šį sezoną yra kitokia, negu sirgaliai buvo įpratę ją matyti. Šios komandos aprangą vilki net šeši amerikiečiai, iš kurių tik Billy Baronas ir Michaelas Ojo pavasarį padėjo „Crvena Zvezda“ susigrąžinti Adrijos lygos čempionės vardą. Komandoje dar yra žaidėjai iš Graikijos (Stratos Perperoglou) bei Senegalo (Mouhammadas Faye), tad serbų krepšininkams vietų liko labai nedaug. Tarpsezoniu „Crvena Zvezda“ įsigijo tris Eurolygos senbuvius. Tai – iš kitų Eurolygos klubų atvykę Charlesas Jenkinsas bei Jamesas Gistas ir praėjusį sezoną nežaidęs Derrickas Brownas. Dar vienas naujokas – kelis praėjusius sezonus Kinijos lygoje siautęs ir trumpai NBA rungtyniavęs Lorenzo Brownas. Grįžti į Belgradą buvo pasiruošęs ir Ognjenas Kuzmičius, tačiau vasarą jis pateko į kraupią automobilio avariją ir padėti „Crvena Zvezda“ komandai negalės.

Ko tikėtis? Pagal pavardes lyg ir galima sakyti, kad „Crvena Zvezda“ sustiprėjo. Tačiau jos naujokų karjeros kreivė jau leidžiasi žemyn, o komanda prarado serbišką tapatumą, kuris buvo jos didžiausia stiprybė. Didelio optimizmo nekeliai ir tai, kad „europietiškam“ treneriui Milanui Tomičiui reikia dirbti su „amerikietiškais“ JAV krepšininkais.

Belgrado „Crvena zvezda“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

„Barcelona“

„barcelona“

Praėjusį sezoną. Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (27 ir 7), finale pralaimėjo Madrido „Real“ 1:3. Ispanijos taurės finale nugalėjo „Real“ 94:93. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (18 ir 12), ketvirtfinalyje pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 2:3.

Optimalus penketas. Thomas Heurtelis (Prancūzija, 30, 189), Cory Higginsas (JAV, 30, 195, Maskvos CSKA), Adamas Hanga (Vengrija, 30, 200), Nikola Mirotičius (Juodkalnija, 28, 208, „Milwaukee Bucks“), Brandonas Daviesas (JAV, 28, 208, Kauno „Žalgiris“). Treneris Svetislavas Pešičius (Serbija, nuo 2018 m. vasario).

Ką paruošė per vasarą? Jau penkis sezonus iš eilės susigrąžinti Ispanijos čempionės vardo ir patekti į Eurolygos finalo ketvertą nesugebanti „Barcelona“ vasarą krepšinio rinką sudrebino keliais skambiais pirkiniais. Neabejotinai garsiausia viso Eurolygos tarpsezonio bomba buvo „mėlynų-granatinių“ sutartis su juodkalniečiu Nikola Mirotičiumi, kuris prieš dešimtmetį į krepšinio žvaigždyną pakilo atstovaudamas Madrido „Real“ klubui, o praėjusius penkis sezonus sėkmingai žaidė NBA čempionate (beje, visus penkis sezonus jo rezultatyvumo vidurkis buvo dviženklis). Jei į Katalonijos sostinę nebūtų atvykęs N.Mirotičius, vadintis garsiausia tarpsezonio bomba pretenduotų bet kuris iš keturių kitų „Barcelona“ pirkinių: po trijų NBA praleistų sezonų grįžęs Alexas Abrinesas, šių metų Eurolygos čempionas Cory Higginsas, praėjusį sezoną į geriausių Eurolygos krepšininkų penketą išrinktas ir iš Kauno „Žalgirio“ į Barseloną persikraustęs Brandonas Daviesas, kuris naujoje komandoje sutiko savo buvusį komandos draugą Keviną Pangosą, bei prieš keturis sezonus į geriausių Eurolygos žaidėjų penketą patekęs Malcolmas Delaney. Palyginti su šiais pirkiniais, Kevino Seraphino ir Chriso Singletono išvykimas atrodo lyg paminėjimo nevertas mažmožis.

Ko tikėtis? Žvelgiant į „Barcelona“ sudėtį, nuo žvaigždžių gausos svaigsta galva. Tačiau paskirstyti vaidmenis krepšininkams, kurie įpratę būti lyderiai, ir paaiškinti buvusiems lyderiams, kodėl jų vaidmuo sumažėjo, nėra lengva užduotis net tokiam patyrusiam treneriui, kaip Svetislavas Pešičius. O ir pagal žaidimo stilių anaiptol ne visi „Barcelona“ krepšininkai limpa vienas prie kito, todėl šios komandos sirgalių gali laukti ne vienas nusivylimas.

„Barcelona“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Berlyno ALBA

berlyno alba

Praėjusį sezoną. Vokietijos lygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (27 ir 7), finale pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 0:3. Vokietijos taurės finale pralaimėjo Bambergo „Brose“ 82:83. Europos taurės finale pralaimėjo „Valencia“ 1:2.

Optimalus penketas. Peytonas Siva (JAV, 29, 182), Martinas Hermannssonas (Islandija, 25, 190), Rokas Giedraitis (Lietuva, 27, 200), Luke‘as Sikma (JAV, 30, 203), Landry Nnoko (Kamerūnas, 25, 208). Treneris Aito Garcia Renesesas (Ispanija, nuo 2017 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? Praėjusį sezoną „albatrosai“ žaidė net trijuose finaluose, bet neiškovojo nė vieno titulo. Vis dėlto vieną žūtbūtinę dvikovą Rokas Giedraitis ir jo komandos draugai laimėjo – Vokietijos bundeslygos pusfinalyje aikštės pranašumo neturėjusi ALBA pranoko Oldenburgo EWE klubą ir iškovojo kelialapį į Eurolygą (jis buvo skirtas geriausiai bundeslygos komandai, neskaičiuojant dviejų sezonų licenciją gavusio Miuncheno „Bayern“ klubo). Kad ir kaip būtų baigęsis praėjęs sezonas, ALBA permainų neplanavo. Berlyno klubas per praėjusius metus sudarė ilgalaikes sutartis su keliais vidurinės kartos krepšininkais ir keisti branduolio neplanavo. Vasarą prie senbuvių buvo pridėti vos trys nauji žaidėjai. Jie turbūt netaps lyderiais, tačiau bent du naujokai Marcusas Erikssonas ir Tyleris Cavanaugh per kai kurias rungtynes turėtų tarti savo svarų žodį.

Ko tikėtis? Berlyno komanda sudaryta iš vidurinės kartos krepšininkų, kurie dar nieko skambaus nelaimėjo, bet yra žingeidūs ir gaudo kiekvieną patyrusio trenerio Aito Garcios Reneseso žodį. Kadangi vasarą didelių permainų nebuvo, ALBA veiksmai suderinti daug geriau nei kitų komandų, tačiau žaidėjų meistriškumas nėra labai aukštas, todėl kovojant su Eurolygos favoritais siekti pergalių bus labai sunku.

Berlyno ALBA rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Pirėjo „Olympiakos“

pirėjo „olympiakos“

Praėjusį sezoną. Graikijos lygos reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (23 ir 3; 9 baudos taškai), bet atsisakė žaisti ketvirtfinalio rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“ ir buvo pašalintas iš pirmosios lygos. Graikijos taurės pusfinalyje su „Panathinaikos“ po antrojo kėlinio atsisakė grįžti į aikštę. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 9 vietą (15 ir 15).

Optimalus penketas. Vasilis Spanoulis (37, 193), Wade‘as Baldwinas (JAV, 23, 193, Misisaugos „Raptors 905“), Kostas Papanikolaou (29, 204), Giorgos Printezis (34, 205), Nikola Milutinovas (Serbija, 25, 213). Treneris Davidas Blattas (JAV, nuo 2018 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? „Olympiakos“ pirmoje metų pusėje surengė maištą prieš Graikijos krepšinio vadovybę ir atsisakė žaisti rungtynes su pagrindiniu varžovu „Panathinaikos“. Pirėjo klubas už tai buvo pašalintas iš pirmosios lygos. Šie įvykiai sumažino „Olympiakos“ patikimumą. Komanda prarado daug žaidėjų, bet graikiškasis jos branduolys, kurį sudaro Vasilis Spanoulis, Giorgos Printezis ir Kostas Papanikolaou, neišsilakstė. Šis branduolys buvo aplipdytas naujais krepšininkais, tarp kurių labai daug amerikiečių, o vienintelis komandos rezultatams įtakos turėti galintis europietis yra Mindaugas Kuzminskas. „Olympiakos“ gretose pagausėjus JAV krepšininkų, amerikiečiui treneriui Davidui Blattui bus lengviau įdiegti savo stilių. Kita vertus, „raudonųjų“ naujokai dar nėra susikūrę autoriteto Europoje (juo labiau nesusikūrė jo Amerikoje). Net ir kone garsiausias amerikietis naujokas Kevinas Punteris, kuris praėjusį sezoną buvo išrinktas Čempionų lygos finalo ketverto naudingiausiu žaidėju, kol kas nėra žaidęs Eurolygoje. Labai nedaug Eurolygoje žaidė ir kiti Pirėjo ekipos aprangą apsivilkę krepšininkai Augustine‘as Rubitas, Brandonas Paulas bei buvęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas Willas Cherry.

Ko tikėtis? „Olympiakos“ gal ir galėtų įgyti pranašumą dėl to, kad nežais Graikijos lygoje, tačiau nacionalinėse pirmenybėse „raudonieji“ žaisdavo mažai atkaklių rungtynių, o nemažai naujokų įsigijusiai komandai, kuriai reikia suderinti veiksmus, šiuo metu praverstų žaisti daugiau rungtynių. Priartėti prie Eurolygos favoritų turbūt trukdys ir nesveika atmosfera klubo vadovybėje.

Pirėjo „Olympiakos“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Madrido „Real“

madrido „real“

Praėjusį sezoną. Ispanijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (28 ir 6), finale nugalėjo „Barcelona“ 3:1. Ispanijos taurės finale pralaimėjo „Barcelona“ 93:94. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (22 ir 8), pusfinalyje pralaimėjo Maskvos CSKA 90:95.

Optimalus penketas. Facundo Campazzo (Argentina, 28, 181), Sergio Llullis (32, 190), Rudy Fernandezas (34, 196), Anthony Randolphas (JAV, 30, 211), Edy Tavaresas (Žaliasis Kyšulys, 27, 220). Treneris Pablo Laso (nuo 2011 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? „Real“ vadovai vertina stabilumą. Pablo Laso yra ilgiausiai viename klube be pertraukų dirbantis Eurolygos treneris, o ir „baltųjų“ sudėtis šį dešimtmetį keičiasi labai nežymiai. Nieko stebėtino, nes rezultatai yra stabiliai geri, o vadovybė supranta, kad kasmet susižerti visus prizus, esant didelei konkurencijai, neįmanoma. Prieš šį sezoną permainų, kurias verta paminėti, Madrido komandoje buvo labai nedaug. Vienintelis praradimas – Gustavo Ayonas, nesusitaikęs su tuo, kad turėjo užleisti pagrindinio vidurio puolėjo poziciją Walteriui Tavaresui, o du didesnio dėmesio verti naujokai – rezultatyviausias ir naudingiausias praėjusio Ispanijos lygos sezono žaidėjas, buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Nicolasas Laprovittola bei pernai Eurolygoje sėkmingai debiutavęs Jordanas Mickey. Kiti iš „Real“ išvykę ar į jį atvykę žaidėjai geriausiu atveju praėjusį sezoną balansavo ar šį sezoną balansuos ties patekimo į dvyliktuką riba.

Ko tikėtis? „Real“ krepšininkai, tarp kurių yra du šių metų pasaulio čempionai Sergio Llullis ir Rudy Fernendezas bei trys vicečempionai Facundo Campazzo, Gabrielis Deckas ir N.Laprovittola, neabejotinai dar ne vieną savaitę jaus rugsėjo svaigulio pasėkmes. Todėl nereikėtų stebėtis, jei „baltieji“ rudenį ar žiemą įkristų į gilią duobę. Tačiau nė vienas klubas nekelia užduoties tapti reguliariojo sezono nugalėtoju. Svarbiausia – pasiekti geriausią sportinę formą pavasarį.

Madrido „Real“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Stambulo „Anadolu Efes“

stambulo „anadolu efes“

Praėjusį sezoną. Turkijos lygos reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (25 ir 3), finale nugalėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 4:3. Turkijos taurės finale pralaimėjo „Fenerbahçe“ 70:80. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (20 ir 10), finale pralaimėjo Maskvos CSKA 83:91.

Optimalus penketas. Shane‘as Larkinas (JAV, 27, 182), Vasilije Micičius (Serbija, 25, 196), Krunoslavas Simonas (Kroatija, 34, 197), Adrienas Moermanas (Prancūzija, 31, 203), Bryantas Dunstonas (JAV, 33, 203). Treneris Erginas Atamanas (nuo 2017 m. vasaros).

Ką paruošė per vasarą? „Anadolu Efes“ prieš kelis mėnesius šventė dvigubą pergalę: pirmą kartą pateko į Eurolygos finalą ir po dešimties metų pertraukos susigrąžino Turkijos čempiono vardą. Suvokdami, kad juda teisinga kryptimi, „Anadolu Efes“ vadovai pasistengė žūtbūt išsaugoti pernykštę sudėtį ir sugebėjo susitarti net su tais žaidėjais, kurie buvo bekelią sparnus (tokių minčių turėjo NBA klubų kalbintas Shane‘as Larkinas). O nedidelių permainų (vietoj Brocko Motumo atvyko Chrisas Singletonas ir Alecas Petersas, pasikeitė keli Turkijos žaidėjai) mažiau akyli sirgaliai galėjo net nepastebėti. Tiesa, viena bėda Stambulo klubą ištiko – dėl traumos, patirtos Prancūzijos rinktinės stovykloje, dar kelis mėnesius nežais Adrienas Moermanas. Vis dėlto šis puolėjas sezono viduryje turėtų grįžti į rikiuotę, o tada treneris Erginas Atamanas galės prieš varžovus išrikiuoti pernykštę sudėtį, kurios viena svarbiausių dalių yra į Eurolygos geriausių žaidėjų antrąjį penketą išrinktas buvęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas Vasilije Micičius.

Ko tikėtis? Sudėties nekeičiančios komandos paprastai pasiekia gerus rezultatus. „Anadolu Efes“ šią sąlygą įvykdė, todėl gali tikėtis, kad savo sirgalius pergalėmis džiugins jau reguliariajame sezone. O įgytas aikštės pranašumas ketvirtfinalio serijoje yra pusė darbo galvojant apie kelialapį į finalo ketvertą.

Stambulo „Anadolu Efes“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas

Sankt Peterburgo „Zenit“

sankt peterburgo „zenit“

Praėjusį sezoną. Rusijos lygos reguliariajame sezone užėmė 5 vietą (15 ir 11), pusfinalyje pralaimėjo Maskvos CSKA 0:3. Iš Europos taurės iškrito „Top 16“ etape.

Optimalus penketas. Andrew Albicy (Prancūzija, 29, 178, „Andorra“), Austinas Hollinsas (JAV, 28, 193, Fechtos „Rasta“), Mateuszas Ponitka (Lenkija, 26, 198, Krasnodaro „Lokomotiv“), Willas Thomasas (JAV, 33, 203, „Valencia“), Gustavo Ayonas (Meksika, 34, 208, Madrido „Real“). Treneris Joanas Plaza (Ispanija, nuo 2018 m. gruodžio).

Ką paruošė per vasarą? Kelialapio į Eurolygą iškovoti nesugebėjęs, bet už „Gazprom“ pinigus vardinį kvietimą nusipirkęs „Zenit“ debiutuoja stipriausiame žemyno krepšinio turnyre, kuris į Rusijos Šiaurės sostinę grįžta po 18 metų pertraukos (pirmajame šiuolaikinės Eurolygos sezone žaidė labai trumpai gyvavęs ir greitai kvapą išleidęs Sankt Peterburgo „Lions“ klubas). Rengdamiesi kilti į aukštesnį lygį „Zenit“ vadovai vasarą pasistengė atnaujinti sudėtį ir pasiliko tik kelis nedaug žaidusius Rusijos krepšininkus. Naujų žaidėjų Sankt Peterburgo klubas įsigijo labai daug, o dauguma naujokų – tiek užsieniečiai, tiek rusai – jau yra žaidę Eurolygoje, bet stiprioje komandoje svarbų vaidmenį anksčiau atliko tik vienas „Zenit“ aprangą apsivilkęs krepšininkas Gustavo Ayonas. O ir jis nebūtų išvykęs iš Madrido „Real“, jei šiame klube nebūtų pralaimėjęs vidaus konkurencinės kovos su kitais „baltųjų“ aukštaūgiais.

Ko tikėtis? Nulipdyti laiminčią komandą nelengva net tada, kai joje suburiamos ryškios žvaigždės. O „Zenit“ gretose nėra žaidėjų, kurie šiuo metu pretenduotų vadintis ryškiomis Eurolygos žvaigždėmis (nebent G.Ayonas) ir galėtų toli nutempti komandą individualiomis pastangomis.

Sankt Peterburgo „Zenit“ rungtynės

Data Rungtynės Rezultatas