Virtuali
meno galerija

Populiariausių lietuvių menininkų kūriniai

Dailininkės Jūratės Rekevičiūtės paroda

Moterys
myli juodai

Jūratė Rekevičiūtė – multifunkcinė menininkė. Išsilavinimas – grafikė, tačiau tradicinės nespalvotos grafikos formos jai svetimos. Jos sukurti paveikslai, interjero detalės, indai, juvelyrika trykšta spalvomis. Skiriamieji Jūratės kūrybos bruožai – barokiškai įmantrios, puošnios formos. Autorę galima vadinti atspaudo meistre, nes jai pačiai yra labai svarbus spausdinimo procesas, (ne raižymo), spaudo kartojimas-pasikartojimas, begalybės gylis ir tuštuma. Pastaruoju metu eksponuotose parodose autorė pristatė visiškai naujai jos išrastą – atspaudo nuo suknelių, tradicinių lietuviškų audinių, tautiniais raštais siuvinėtų bei nertų servetėlių – techniką.

Kita J.Rekevičiūtės „vizitinė kortelė” – originalūs ekstravagantiški porcelianiniai papuošalai ir itin spalvingi dekoruoti porcelianiniai indai su asmeniniais palinkėjimais. Viename interviu J.Rekevičiūtė nejuokais „juokavo”, jog jos darbai – tiek papuošalai, tiek paveikslai, tiek indai – turi magiškų savybių – jos gerbėjai, įsigiję autorės darbų, tampa labiau kūrybingi, linksmi, imasi netikėčiausių sumanymų ir juos sėkmingai realizuoja. Taip pat Jūratės kūriniai jau tapę „meilės simboliu” – asmenininiais palinkėjimais dekoruoti puodeliai, lėkštutės ir kiti indai, taip pat aistra spinduliuojantys papuošalai tapo kultine įsimylėjėlių dovana.

Ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusi menininkė kuria ne tik grafikos darbus, bet ir instaliacijas, scenografiją, muzikos ir vaizdo performansus, kuruoja šiuolaikinius meno projektus Lietuvoje ir užsienyje. J.Rekevičiūtė – ryški, ekstravagantiška ir be proto talentinga asmenybė, kaip meno kūrinį traktuojanti ir save pačią... Atpažįstama iškart!

Jūratė Rekevičiūtės paveikslo pavadinimo KONKURSAS baigėsi. Ačiū visiems dalyvavusiems.

Menininkė išrinko labiausiai jai patikusį paveikslo pavadinimą -
“Obels akimis žvelgiu į tave prisirpus”.

Pavadinimo autorė - Audronė Kriaunietė iš Rokiškio raj.
Su paveikslo laimėtoja susisieksime asmeniškai.

Undinėlė

LOVE

Lygsvaros praradimas

Gyvenimas

Angelas su spalvotais batais

Mėnulio pilnatis

Ir užmovė jis man žiedą

O tu! O tu!

Šokanti žuvelė

Oi, tyliu

Be pavadinimo

Pamišusi iš meilės

Ir ką

Man svarbiausia mano piniginė

Mažulė

Be pavadinimo

Tu mane parklupdei, bet aš vis tiek laimėsiu

Aš kausiuos, mano meile, dėl tavęs

Atsibusk, brangioji... Atsibusk

Rojaus sodai

Baimė

Moterys meluoja juodai

Labas rytas, štai ir AŠ

Jūratė ir Kastytis

Nuotaka

LIFE